web
První klientský rating bank v České republice


Problémy s internetovým bankovnictvím měla i Komerční banka

05. 12. 2017

AKTUALITA: Nejen UniCredit Bank, ale také Komerční banka měla problémy se svým internetovým bankovnictvím. Toto totiž neustálo nápor klientů během pondělí a několikrát skončilo mimo provoz.

Komerční banka nezvládla zcela bezchybně aktualizaci a údržbu svého internetového bankovnictví, které plánovaně prováděla o víkendu, a kvůli kterému nebyly několik hodin tyto služby dostupné. Aktualizace však nebyla zcela zvládnuta, protože po spuštění běžného provozu v pondělí ráno a dopoledne služba Komerční banky zůstala pro mnoho klientů nedostupná.

Komerční banka tak následovala UniCredit Bank, která se s výraznými problémy svého internetového bankovnictví a dalších služeb potýkala po mnoho dní, než se jí podařilo problémy definitivně vyřešit. Na druhou stranu je Komerční banka mnohem větší bankou a měla by tak mít mechanismy aktualizací a přípravu na nápor klientů zvládnuté.

Dle informací banky a jejích klientů se podařilo nakonec v průběhu pondělí problémy odstranit a internetové bankovnictví už by mělo být bez problémů funkční. Banka se za vzniklé problémy svým klientům omluvila.

Autor: Miroslav Zeman


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři