web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení UniCredit Bank | 3. kvartál 2016 NAN


Miroslav Škvára
Miroslav Zeman

UniCredit Bank je ač středně velká, velmi výrazná banka. Banka se již tradičně drží na velmi dobrém hodnocení našeho klientského ratingu Vstřícná banka. Za rok 2014 obhájila tato banka bronzovou třetí příčku.

Banka umí velmi dobře pracovat s profesními i cílovými skupinami. Umí podchytit jejich očekávání i potřeby. Následně pak pro ně sestavit takový produkt, který může velkou část těchto skupin oslovit a přivést do skupiny klientů této banky. Tuto spolupráci umí banka podchytit i podporou zaštiťujících organizací těchto skupin, nabídkou zvýhodněných produktů apod. Velmi tak banka bodovala například u advokátů či notář. Velká část z nich využívá především účty úschov u této banky a s nimi spojené bezplatné účty osobní i firemní. To samé umí banka u doktorů, znalců a dalších skupin.

S čím přišla banka v III. čtvrtletí 2016

UniCredit Bank nebyla o letošních prázdninách tak aktivní jak jsme jinak u této banky zvyklí. Přišla jen s několika málo významnými kroky a opatřeními.

Velmi dobré výsledky zaznamenala UniCredit Bank v oblasti svého hospodaření. Konsolidovaný čistý zisk meziročně vzrostl o 11,9 % na 3,5 miliardy Kč při porovnání s pololetními výsledky finanční skupiny UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia loňského roku.

Banka také nabídla svým klientům rekordně nízké úrokové sazby ke svým hypotékám. Doba snižování sazeb hypotečních úvěrů pokračuje. UniCredit Bank nabízí pro sedmileté a desetileté fixace úrok začínající již na 1,29 % p. a. UniCredit Bank tak pokračuje ve svém hypotečním konceptu „vše za cenu jedné“ a pro fixace na 3, 5, 7 a 10 let představuje jednotnou úrokovou sazbu od 1,29 % p. a. S historickým snížením úrokových sazeb přichází banka s platností od 1. září 2016.

UniCredit Bank přispěla dvanáctileté holčičce s pohybovým postižením na nový moderní vozík v ceně 117 100 korun. Dar zprostředkoval dlouholetý partner banky Konto Bariéry.

Olga Ortová Šeflová

UniCredit Bank se ekonomicky daří, její čistý konsolidovaný zisk za I. pololetí roku 2016 vzrostl meziročně téměř o 12%. Banka přišla i s historicky rekordně nízkou nabídkou výše úrokových sazeb (od 1,29%) u hypotečních úvěrů, ale protože je to sazba stanovená „od….“, nevíme, jaké promile hypotečních klientů na ni skutečně dosáhne. Tímto způsobem publikovaná úroková sazba bance na serióznosti nepřidává.  

Bedřich Danda
Markéta Grušáková
Martina Hedvičáková

Doba snižování sazeb hypotečních úvěrů pokračuje. Na českých trh se dostává historicky nejnižší úroková sazba pro sedmileté a desetileté fixace začínající již na 1,29 % p. a. UniCredit Bank tak pokračuje ve svém hypotečním konceptu „vše za cenu jedné“ a pro  fixace na 3, 5, 7 a 10 let představuje jednotnou úrokovou sazbu  od 1,29 % p. a. S historickým snížením úrokových sazeb přichází banka s platností od 1. září 2016.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia dosáhla v prvním pololetí 2016 výborného obchodního výsledku, konsolidovaný čistý zisk meziročně vzrostl o 11,9 % na 3,5 miliardy Kč.

Petr Kučera

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři