web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení UniCredit Bank | 3. kvartál 2012 69,1


Jan Klička

Banka nabídla v uplynulém čtvrtletí zajímavou akci s fixní sazbou hypotéky 2,89 – bez ohledu na dobu fixace. A to i pro refinancování. Jenže zároveň se na podzim chystá nový sazebník, který část služeb pro stávající klienty, kteří nechtějí přejít na nové služby, výrazně zdraží. Takže palec dolu.

Bedřich Danda

 

Unicreditbank (UB), pokračuje více méně v tradičním zaměření přednostně na vybranou klientelu privátního a firemního charakteru.

Moje osobní důvěrné info říkají, že se zatím nepodařilo u teto banky nastavit po sloučení kvalitní vnitrobankovní komunikaci a nemá dostatečné sladěné   IT programy. 

Daniela Čermáková

 

UniCredit nabízí celou škálu bankovních služeb, od kont, platebních karet, termínovaných vkladů až po hypotéky. Produktem, na který sází, stále zůstává tzv. PRESTO půjčka, kterou podporuje i reklamou v médiích, a pak také hypoteční úvěry.

Také UniCredit Bank se soustředí na podporu internetového a mobilního bankovnictví a zavedla pro své klienty službu Mobito.

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

- ve III. čtvrtletí roku 2012 nedošlo k žádné úpravě poplatků za bankovní služby

Oblast úrokových sazeb:

- došlo k poklesu sazeb u kont pro podnikatele

- snížily se  sazby u Provozních úvěrů pro firmy a veřejný sektor

- snížily se sazby u hypotečních úvěrů

- poklesly sazby u termínovaných vkladů

Inovace  a novinky:

- banka představila nové platební karty s Petrou Kvitovou

 - u spotřebitelského úvěrů Presto půjčka – sloučení úvěrů  banka nabídla speciální bonus  ve výši 3 000 Kč

- nově banka nabízí převod peněz z kreditní karty na jakýkoliv účet po telefonu

Marketingové aktivity, komunikace:

- prostřednictvím zpráv v internetovém bankovnictví byli klienti informováni o nabídce investičního životního pojištění a o aktualizovaném přehledu partnerů, kteří poskytují slevy při placení kartou od UniCredit Bank

- reklamní kampaň na produkty banky

Petr Kučera
Hana Fojtová

 

Majitelé kreditních karet získali novou výhodu, a to možnost převodu peněz z kreditní karty na jiný účet u kterékoliv banky. Služba „Zavolej a zaplať“ je bezplatná. Na tuto operaci se vztahuje i bezúročné období. Klienti tak mají širší možnosti využití kreditní karty. Nabízí i jiné banky, ale za poplatek. Například Česká spořitelna za 290,- Kč.

Hodnotím kladně zřízení mateřské školky pro děti zaměstnanců v Praze.   Sladit rodinu a pracovní povinnosti je náročné. Ani jedno z toho nesmí být ošizeno. Obecně vidím firemní školky jako velmi užitečnou podporu rodičů – zaměstnanců banky. 

Také UniCredit Bank poskytuje novou službu Mobito – peněženku v mobilu.

Miroslav Zeman

 

 

Za vyzdvihnutí jistě stojí skutečnost, že UniCredit Bank zvítězila ve výběrovém řízení na financování dodávky důlní techniky formou exportního odběratelského úvěru, který vyhlásila ruská těžební společnost OJSC Sibirskaya Ugolnaya Energeticheskaya Kompaniya (SUEK). Dodávku čtyř pásových dopravníků v celkové hodnotě blížící se částce 26 milionů eur zajišťuje česká akciová společnost ALTA, úvěr pojistila Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP).

UniCredit Bank si však připravila několik překvapení i pro své klienty. Například majitelé kreditních karet UniCredit Bank získávají další možnost, jak uhradit své nečekané výdaje. Od září si mohou převést peníze na libovolný účet vedený jak v UniCredit Bank tak i v jiné bance. Během září UniCredit Bank také nabízela jedinečnou příležitost získat fixní úrokovou sazbu hypotéky od 2,89 % p.a. Dále spustila novou službu Mobito - peníze v mobilu, která umožňuje na českém trhu jednu z nejrychlejších a nejjednodušších plateb prostřednictvím mobilního telefonu.

Sladkou tečkou na závěr je spuštění nové mateřské školky pro děti svých zaměstnanců v blízkosti své centrály v Praze. Tuto službu by jistě přivítali i zaměstnanci v dalších městech. 

Dalibor Z. Chvátal

 

Bezůročné období pro hotovost na kreditní kartě patří mezi vzácnosti, o to víc potěšila možnost převést peníze z kreditky na libovolný bankovní účet a ty pak bez poplatku a bez úroku používat do konce bezůročného období. Musí se sice volat k telefonickému bankéři, ale za ty výhody to stojí. Rovněž akční úroková sazba pro hypotéky patří mezi velmi agresivní, rozumějte nízké úrokové sazby. Je to běžná cesta, jak si k sobě připoutat klienta na několik let. 

Otakar Schlossberger

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři