web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení UniCredit Bank | 1. kvartál 2012 NAN


Bankovní poplatky.com

 

Banka je v poslední době vidět především v souvislosti s nabídkou hypotečních a spotřebitelských úvěrů. V aktuálním I. čtvrtletí to UniCredit výrazně potvrdila, kdy opakovaně snižovala úrokovou sazbu u hypoték či nabídla úvěr PRESTO bez poplatků. K žádným strukturálním změnám v poplatkové politice banky však nedošlo, a proto v této části hodnocení neměníme.

UniCredit Bank změnila významně svůj sazebník k 15.3.2011 a od té doby k žádným zásadním poplatkovým změnám nepřistoupila. V I. čtvrtletí nabídla banka zvýhodněný úvěr PRESTO s kreditní kartou a bez poplatků za zpracování. Opět několikrát snížila úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů. Vzhledem k tomu, že jsme dva roky neměnili hodnocení banky v této části a i přesto, že se změny až na výjimku přímo netýkají poplatkové politiky banky, rozhodli jsme hodnocení zvýšit o 0,5 bodu.

Sazebník byl výrazně změněn již loni v I. čtvrtletí a je nyní jednoznačně přehlednější a pro klienty vlídnější. Banka se vydala směrem k vytvoření jedné přehledné tabulky, kde jsou všechny druhy kont (podobně jako u KB). Součástí tabulky je i sloupec, kde klient najde ceny služby mimo nabízené balíčkové účty, což jistě zákazník ocení. V aktuálním čtvrtletí se podoba sazebníku nezměnila a my tudíž neměníme ani hodnocení.

Ani v Q Reportu Scott & Rose, ani v Kalkulátoru bankovních poplatků nedošlo ke změně výše bankovních poplatků. Pravidelně se už mezi nejlevnějšími konty objevuje v posledním roce Partners konto. Hodnocení ponecháváme po minulém zvýšení beze změn.

UniCredit Bank zrušila během slevového období poplatek u spotřebitelského úvěru, 18.1.2012

UniCredit Bank zahajuje nový rok s další nabídkou na českém trhu a nabízí zvýhodněný úvěr PRESTO Půjčka s atraktivní kreditní kartou Visa Classic. Nabídka platila do konce února pro stávající i nové klienty, a dávali jim příležitost nakupovat během „výprodejové sezóny“ se zvýhodněným úvěrem PRESTO Půjčka bez poplatků za zpracování a k tomu bezplatné vedení karty Visa Classic do konce tohoto roku.

UniCredit Bank výrazně snížila hypoteční sazbu u roční fixace, 1.2.2012

UniCredit Bank od začátku února snížila sazbu u Hypotečního úvěru Individual s roční fixací o 0,36 procentního bodu a poprvé v historii se tak dostala pod hranici tří procent. Aktuální úrok od UniCredit Bank je 2,99 % p.a. Vedle toho banka pokračovala v nabídce nejžádanějšího hypotečního úvěru Převratné hypotéky s variabilní úrokovou sazbou začínající na 2,5 % p.a.

UniCredit Bank snížila hypoteční sazby na historické minimum u víceletých úvěrů, 29.2.2012

UniCredit Bank snížila od 1. března 2012 úrokové sazby u hypotečních úvěrů s fixní úrokovou sazbou na historické minimum. Sazba u 3 a 5 leté fixace začíná shodně na 3,39 % p.a. (snížení u 3leté sazby o 0,11 % a u 5leté sazby o 0,27 %). 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři