web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Sberbank CZ | 4. kvartál 2016 NAN


Miroslav Zeman

Sberbank po převzetí tehdejší Volksbank výrazným způsobem oživila. Typicky zelená, ekologická barva je dobře vidět a je sympatická. Banka je také aktivnější. Je vidět, že se Sberbank snaží zachytit na novém trendu růstu nízkonákladových bank a zájmu o ně. To je také v této chvíli a situaci na trhu jediná možná cesta jak relativně rychlým způsobem dosáhnout posílení pozice na trhu.

V opačném případě by totiž banka, stejně jako její právní předchůdkyně upadla do zapomnění a nevýznamnosti. A tomu se bude chtít Sberbank určitě vyhnout. Důkazem oživení aktivity banky jsou i následující řádky hodnocení.

S čím přišla banka v IV. čtvrtletí 2016

Sberbank se ve třetím čtvrtletí pochlubila především svým firemním FÉR úvěrem pro podnikatele a firemní klientelu s obratem do 25 milionů korun ročně. Úrokovou sazbu neúčelového nezajištěného úvěru mohou klienti získat od 4,44 % ročně, úvěr není spojen s žádnými poplatky. Za sjednání, vedení, změny i předčasné splacení úvěru klienti nic neplatí. Obdobnou úrokovou sazbu u podobného typu úvěrů můžeme najít i u jiných finančních ústavů. Rozhodně se však jedná o dobrou zprávu pro podnikatele a financování jejich aktivit.

Bankéři, kteří hrají fotbal se zdravotně postiženími z organizace Rybka, zatímco jejich kolegové staví pro obyvatele domu Rybka altán a kuličkové hřiště. Sberbank Nadačním fondem žije. Fotbalový turnaj smíšených družstev Sberbank a Rybky všechny skvěle nakopnul ke společně strávenému odpoledni s překvapením na konci. Takový zápas bych chtěl vidět. Určitě se jedná o zajímavou oddechovou aktivitu. Bohužel se jedná o jednorázovou akci, která nemá až tak velký plošný dopad.

Olga Ortová Šeflová

U svého velmi oblíbeného neúčelového, nezajištěného FÉR úvěru pro drobné podnikatele a malé firmy s obratem do 25 mil. Kč ročně, nabízí Sberbank velmi atraktivní úrokovou sazbu a nepožaduje žádné poplatky, jiných novinek jsme se však nedočkali.

Markéta Grušáková
Martina Hedvičáková

Zásadní změny v posledním čtvrtletí neproběhly ani u této banky.

Bankéři z pobočky Sberbank ve Znojmě se stěhují na novou lukrativnější adresu v ulici Jana Palacha. 

Petr Kučera

Za zmínku stojí vlastně „jen“ spořicí účet, který nabízí nejvyšší sazbu na trhu-

Miroslav Škvára

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři