web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Sberbank CZ | 1. kvartál 2013 55,4


Tomas Marny
Otakar Schlossberger

 

Banka v I. čtvrtletí roku se již významně prezentuje jako Sberbank. Změnila internetové stránky, které jsou pohledné a příjemné. Vždy jsem u banky pozitivně hodnotil sestavený sazebník a musím říci, že zůstal podobný. Přehledný, jasný, stručný….Banka zahájila přestavbu poboček a otevřela novou reprezentativní pobočku v Praze na ulici Na Příkopě. Lze očekávat, že banka se bude snažit býti vůči klientele vstřícnější. Už dříve, a to nyní potvrzuje nabídkou produktů, poskytuje všechny produkty, které by mohl a měl spotřebitel očekávat. Banka patřila a patří spíše k levnějším…. Nicméně změnila vlastníka, takže lze možná očekávat změny. V cenové politice nejsou změny zatím nijak patrné.

Ani pro hodnocení IV. Q  jsem nenašel společenskou angažovanost banky, takže se omlouvám… Možná tam někde je, ale hledání může být složitější…..

David Stříbrský
Petr Kučera
Jaroslav Číhal
Radek Golus

téměř o ní není slyšet

Miroslav Zeman

 

Jedna z nejdůležitějších informací je jistě to, že Volksbank CZ vystoupila od konce února pod značkou Sberbank.

Od začátku roku 2013 začala Volksbank CZ nabízet všechny hypotéky za 1 korunu. Zároveň hypoteční nabídku inovuje a rozšiřuje. Oceňuje řádné splacení půjčky, kdy klientům vrací zpět až 20 procent z výše úvěru.

Co se charity týče, Volksbank CZ podpořila osm projektů částkou přesahující 100 tisíc korun ze zaměstnaneckého charitativního fondu. Peníze tak udělají radost v domovech pro děti i seniory nebo v centrech sociální integrace pro postižené.

Bedřich Danda

 

Volksbank CZ začala od začátku března vystupovat pod novou značkou a to Sberbank. Při této příležitosti spustila i nové webové stránky a zahájila komunikaci i prostřednictvím profilu SberbankCZ na sociální síti Facebook. Byl to čistě obchodní krok, jež zakončil vyjednávání o prodeji. Měl by mít za následek modernizaci celé banky. No, uvidíme.   

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

 - v I. čtvrtletí tohoto roku byla zaznamenáno okolo 25 změn. Sazebníky poplatků byly upraveny o položky, které se vztahují k novým produktům. V souvislosti se změnou názvu banky došlo k  přejmenování některých produktů. U hypotečního úvěru byl zrušen poplatek za vedení úvěrového účtu pro klienty, kteří zahájili čerpání úvěru po 28.2.2013.

Oblast úrokových sazeb:

- poklesly sazby u vkladových produktů

Inovace  a novinky:

 - nová FÉR půjčka pro občany a podnikatele

 - nový FÉR kontokorent pro podnikatele

- Volksbank začala od 28.2.2013 vystupovat pod značkou Sberbank. V souvislosti s touto změnou došlo k úpravě webových stránek

 - banka přichází s akční nabídkou hypotečních úvěrů. Tato nabídka je časově omezená.

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti obdrželi dopis s informacemi o změně názvu banky

- ze zpráv v internetovém bankovnictví se moli klienti dozvědět o plánované změně Sazebníku poplatků a o úpravách v internetovém bankovnictví

Martina Hedvičáková

 

Volksbank CZ od 28.2.2013 vystupuje pod značkou Sberbank. Při této příležitosti banka spustila nové webové stránky a zahájila komunikaci i prostřednictvím profilu SberbankCZ na sociální síti Facebook. Následně 20.3.2013 Sberbank oznámila oficiální uvedení značky na evropský trh.

Zda se jedná o strategický krok, ukáže čas.

Hana Fojtová

 

Volkbank se změnila na Sberbank.   Nová značka oficiálně vstoupila na trh. Vstupem na její  webové stránky jste měli možnost zachytit  její změnu z modré na zelenou.  Stará známá podoba stránek se před vašima očima přeměnila na novou. To se mi líbilo. Pobočky prochází  rekonstrukcí. Zaměstnanci kurzy ruského jazyka. Byla otevřena nová pobočka v Praze.

V oblasti hypoték došlo k inovaci nabídky. Zavedla novou hypotéku EASY na koupi a refinancování s vyřízením do 48 hodin. Zvýšila u Americké hypotéky limit pro výši úvěru ze 70% na 75% ceny nemovitosti. Hypotéky  poskytuje pro občany Ruska za standardních podmínek  jako pro občany ČR.  Hypotéka Bez limitu s výhodnějšími  sazbami než americká hypotéka  pro financování nemovitostí, na které nelze poskytnout klasickou hypotéku. Je možné ji využít například na koupi mobilního domu, samostatnou garáž, vybavení domácnosti. Jde po delší době o rozsáhlejší inovaci nabídky v této oblasti produktů.  Aktuálně v akci můžete získat hypotéku za jednu korunu. Také již neúčtuje poplatek za vedení úvěrového účtu. 

Jana Kovačiková
Dalibor Z. Chvátal

 

Sberbank pár produktů přestala prodávat a pár drobností zavedla, ale stále vše funguje na základech Volksbank. Až přijde s vlastními produkty, snad se více potěšíme.

Jan Klička

 

Hypotéka za korunu, hypotéka na dřevostavbu a za včasné splacení půjčky až dvacet procent zpátky. Volksbank CZ vstoupila do nového roku nejenom s novou nabídkou produktů, ale také s novým názvem. Přejala jméno svého vlastníka – ruské Sberbank. Poměrně dravá nabídka dává tušit, že Sberbank chce vystoupit z nudného bankovního průměru a oslovit více klientů než dosud.

Bankovní poplatky.com

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři