web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Sberbank CZ | 3. kvartál 2012 56,4


Otakar Schlossberger
Petr Kučera
Bedřich Danda

 

Volksbank  není  masovou bankou, ale spíše bankou, která se zaměřuje na předem vytypované segmenty.  Svou nabídkou produktů a služeb pokrývá v podstatě celé klasické spektrum nabídky, dosti aktivní bude v oblasti platebního styku a depozitních operací. Spoléhá i na moderní informační technologie. Webové stránky jsou  sestaveny dosti „vstřícně“, uživatelsky konformně, zajímavé jsou i studie vývoje finančního trhu. .Volksbank využívá v tomto směru spolupráci s ČSOB a Poštovní spořitelnou, které disponují více jak 600 automaty.

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

 - ve sledovaném období byla zaznamenána pouze jediná úprava v sazebníku poplatků a to nový typ bezhotovostní zahraniční platby tzv. Sberbank platba

Oblast úrokových sazeb:

- u podnikatelských kont došlo k poklesu sazeb

 - poklesly sazby u běžného účtu pro fyzické osoby a konta pro děti

Inovace  a novinky:

 - banka představila nový Program SPOŘENÍ, který nabízí atraktivní zhodnocení úspor

- proběhla speciální, časově omezená nabídka hypotečních úvěrů

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti byli informováni o připravované změně Sazebníku poplatků, který začne platit od 3.10.2012

Hana Fojtová

 

Banka odstartovala po firemním bankovnictví další kampaň, a to na spořicí produkty pro fyzické osoby. Obě kampaně spojuje prezentace nabídky služeb ve spojení s jejich konkrétními klienty. Novinkou je Program spoření. Jde vlastně o jednotlivé produkty od spořicího účtu přes termínované vklady až po stavební spoření a penzijní připojištění. Jejich vhodným spojením poradci klientovi zajistí správné rozložení úspor pro jejich budoucí plány. Je dobře, že banka investuje do reklamních kampaní. Je vidět více než dříve. V hypotékách banka v červenci zvýšila svůj tržní podíl na trhu na  3,9%. 

Jan Klička

Německy znějící banka mající ruské majitele má solidně našlápnuto na trh s hypotékami. Jejich podíl už je téměř čtyři procenta, což vzhledem k penetraci trhu a souboji s bankovními obry není vůbec špatné. Banka následuje ostatní menší ústavy a zaměří se na refinancování hypoték. Chce je konkurentům ulovit za úrok již od 3,19 procenta. 

Daniela Čermáková

 

Bývalá česká pobočka Volksbank, nyní již pod křídly své ruské matky, byla v posledním čtvrtletí aktivní zejména na poli hypotéčních úvěrů.

Chválím velice povedené internetové stránky, se snadnou orientací a řadou příjemných funkcionalit, například s možností zvolit si menu podle typu instituce, pro kterou hledáte služby. 

Miroslav Zeman

 

Velmi pozitivní byla letní nabídka, kdy Volksbank CZ přišla s hypotékou za korunu. Zpracovatelský poplatek „Hypotéky bez starostí“ tak v létě klesl na samé dno. Díky čemuž následně vzrostl tržní podíl Volksbank CZ téměř na 4 %.

Se začátkem školního roku odstartovala Volksbank CZ novou kampaň zacílenou na podporu prodeje depozitních produktů pro retailové klienty. Pod názvem Program SPOŘENÍ banka nabízí atraktivní zhodnocení úspor díky variabilní škále produktů a individuálnímu přístupu k potřebám svých klientů.

Volksbank CZ přišla také s novým úvěrovým produktem pro podnikatele a malé firmy. Pod názvem „Splátkový úvěr“ nabízí financování krátkodobých až střednědobých záměrů bez velkého papírování.

Nelze přehlednout ani to, že se Volksbank zapojila i do ochrany životního prostředí. V rámci dobrovolnického dne vyrazili někteří pracovníci Volksbank CZ spolu s pracovníky Centra ekologické výchovy Pálava do tamních chráněných oblastí s úmyslem uklidit, co tam nepatří. 

Dalibor Z. Chvátal

 

Volksbank inovovala spořicí produkty, unikátní je termínovaný vklad s 10letou fixací, své klienty si jistě najde. Ostatní věci beze změn.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři