web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Sberbank CZ | 1. kvartál 2011 NAN


Otakar Schlossberger

V České republice menší universální banka s celou řadou produktů a služeb. Hned úvodní stránka pro občany informuje o novinkách a jejich hlavních produktech pro občany – nyní „jarní sazba“ a „refinancování bez starostí“. To je sympatické Nově byla zařazeno Konto rybička a některé další. To působí dobře.

 

Internetové stránky jsou velmi přehledné a dobře se s nimi pracuje. Nabízejí veškeré základní informace, které není třeba zbytečně hledat. Proto jsou také okamžitě k dispozici také hospodářské výsledky banky a informace spadající pod informační povinnost banky.

 

Banka však neprezentuje nějak výrazně společenskou odpovědnost vůči potřebným. Jak bylo uvedeno minule, je odpovědná ke svým klientům, ale osobně mi zde chybí podpora sociálně slabým, podpora kultury či sportu. .

 

Hodnocení v I. části zvyšuji o jeden bod, druhou ponechávám na stávající úrovni. .

Martina Hedvičáková

Volksbank CZ nabízí od ledna 2011 svým klientům všechny typy hypotečních úvěrů a amerických hypoték za pouhou jednu korunu. Zájemci, kteří této nabídky využijí, tak mohou ušetřit až 29 999 korun. Nabídka je platná do 21. února 2011.

Celý březen 2011 mohou zájemci o refinancování hypotečního úvěru využít akční nabídky Volksbank CZ. Klienti mohou nefinancovat úvěr s Volksbank za 3,89 % p.a.

Ke dvouletému termínovanému vkladu založenému k Běžnému spořicímu účtu vedenému v eurech nabízí Volksbank možnost získat bonus až do výše 300 EUR.

Volksbank nově nabízí CashBack. Držitelé všech typů platebních karet VISA a MasterCard tak mají možnost vybrat si finanční prostředky až do výše 1 500 Kč přímo v obchodě společně s platbou za uskutečněný nákup. Výše nákupu musí splňovat minimální hranici 300 korun, využití služby je pro klienty Volksbank zdarma.

Bedřich Danda

U mBanky nadále platí, že je to výborná volba pro živnostníky, provozující svou činnosti pomocí internetu. Banka má stále nejnižší poplatky na trhu, vynikající internetového bankovnictví a srozumitelnou nabídku produktů. Potěšitelné je zavedení nových možností a produktů speciálně pro podnikatele. Nejzajímavější je nabídka možnosti přečerpání na podnikatelském účtu.

Helena Kadlecová

Oblast poplatků:

 - byly zaznamenány pouze 4 změny v Sazebníku poplatků, týkající se úvěrů.

Oblast úrokových sazeb:

- došlo ke zvýšení sazeb spořicích účtů v EUR

Inovace  a novinky:

 - klienti mohou využít mimořádnou časově omezenou nabídku hypotečních úvěrů.Banka nabízí svým klientům všechny typy hypotečních úvěrů a amerických hypoték za pouhou jednu korunu.

- krátkodobá akční nabídka Refinancování hypotečního úvěru

- Volksbank umožnila svým klientům využívat službu cash back u platebních karet

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti byli informováni o aktuální nabídce Refinancování hypotečního úvěru

Miroslav Zeman

Volksbank se snaží zvýšit svou aktivitu a v prvním čtvrtletí se to mírně projevilo.

Banka tak přišla se zajímavým bonusem, kterým je hypotéka za korunu. Srozumitelně řečeno banka odpouští klientům poplatek za uzavření smlouvy. Volksbank CZ nabízí od ledna 2011 svým klientům všechny typy hypotečních úvěrů a amerických hypoték za pouhou jednu korunu. Zájemci, kteří této nabídky využijí, tak mohou ušetřit až 29 999 korun. Nabídka je platná do 21. února 2011.

Bonus nabízí banka i u svého termínovaného spořícího účtu. Ke dvouletému termínovanému vkladu založenému k Běžnému spořicímu účtu vedenému v eurech nabízí Volksbank možnost získat bonus až do výše 300 EUR.

Banka se také připojila k velkým bankám a začala nabízet službu cash back. Tedy možnost vybrat si u prodejců hotovost do výše až 1 500,- Kč.

Klienti Volksbank také mohou nově využít možnosti refinancování hypotéky za úrokovou sazbu 3,89 procenta.

Pavla Hřebíčková

Volksbank se bohužel příliš nesnaží o svoji sebepropagaci.

Jediná zpráva, která zřejmě ke klientům mediálně prosákla, se týkala hypoték. Banka dále snižuje sazby, které se už dostaly obdobně jako u valné většiny ostatních bank, pod 4%.

Banka se také zapojila do projektu revoluční hypotéka – systému, kde klient zadá svou potávku po hypotéce a zúčastněné banky mu zašlou své momentálně nejlepší nabídky.

František Pavelka

V tomto čtvrtletí jako by se Volksbank intenzivněji vrhl na retailové operace. Nadále opatření ke zvýšení vstřícnosti v hypotékách, cash backu, dokonce i v operacích se zahraničními měna apod. Takže opět přídavek, ale menší než minule.

Eva Poláchová

Banka zaujala jen krátkodobou akcí Hypotéka ze 1,- Kč. Aktuálně se snaží zaujmout podmínkami při refinancování – „Refinancování bez starostí“ za 3,89% nebo 3,99% p.a. se standardním poplatkem 999,- Kč. Výše sazby je u hypoték této banky závislá na zvolené době splatnosti, což není obvyklé. Při splatnosti do deseti let jsou úrokové sazby nižší.

Dalibor Z. Chvátal

Volksbank se s razancí pustila do hypotéčního obchodování, do konce února běžela akce „hypotéka za korunu“, která mohla ušetřit novým klientům velké peníze. Produktů s rozumným úročením deviz na českém trhu není mnoho, proto potěšila rozumná sazba na eurových termínovaných vkladech, které banka podpořila ještě další finanční prémií podle výše vkladu.

Jan Klička

Banka se v 1.čtvrtletí vyšvihla nabídkou hypotéky za korunu, pak nabídla i refinancování hypoték, což bude určitě do budoucna téma i pro ostatní bankovní ústavy. Sice se zpožděním, ale přeci banka nabízí banka nově Cash back


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři