web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Sberbank CZ | 4. kvartál 2010 57,7


Bedřich Danda

Hodnotím podobně jako Citibank. Ostatně i důvody hodnocení jsou téměř podobné. Pozitivněji však hodnotím větši aktivitu této banky. Ve čtvrtém čtvrtletí tak Volksbank zvýhodnila své spořící produkty a připravila pro klienty zajímavé bonusy. Současně tato banka modernizovala placení přes internet a bezpečnost internetových plateb na svých stránkách.

Miroslav Zeman

Volksbank se rozhodla zaútočit s dalším snížením úrokových sazeb u svého hypotečního úvěru. Úrokové sazby u hypoték tak začínají již na 3,79 %.

Spořící účet od Volksbank je také nově možné založit i prostřednictvím internetového bankovnictví z pohodlí domova.

Volksbank také připravila pro své klienty zajímavý bonus u spořících účtů. Během podzimní akce Volksbank, která trvala až do 20. prosince 2010, mohl nový i stávající klient při založení dvouletého termínovaného vkladu ke svému Běžnému spořicímu účtu získat odměnu až 10 000 korun. Výše bonusu se odvíjela od velikosti vkladu, přičemž minimální vložená částka pro získání bonusu činí 250 000 korun.

Volksbank také nově zpřístupnila pohodlnější způsob placení přes internet. Volksbank CZ pro své klienty zpřístupnila bezpečnější způsob úhrady ve vybraných eshopech prostřednictvím internetového bankovnictví a online platby PayMyway.

Jan Brázda

V ČR nepříliš aktivní banka nepřišla za poslední čtvrtletí s ničím výrazně inovativním. Banka udržuje relativně nízkou akční hypoteční sazbu na hodnotě 3.79%. Jako u většiny konkurence dosáhnutí nízké sazby banka většinou podmiňuje uzavřením dalších služeb (zde např. životního pojištění).

Kromě nové možnosti založení účtu přes internet a dočasné prémie při založení dvouletého termínovaného vkladu nepřišla bank a s ničím novým. Proto její hodnocení zůstává neměnné.

Helena Kadlecová

Oblast poplatků:

 - v prosinci byly do Sazebníku poplatků pro podnikatele doplněny poplatky k Profesním účtům

Oblast úrokových sazeb:

- došlo ke změně sazeb u účtů v cizí měně

Inovace  a novinky:

 - do své nabídky banka zařadila Běžný spořicí účet vedeny v měně EUR

- klienti mohou využít časově omezenou zvýhodněnou nabídku hypotečních úvěrů

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti byli prostřednictvím zpráv v internetovém bankovnictví upozorněni na novinky v internetovém bankovnictví – online platba PayMayway. Jedná se o platby za zboží nakoupené v internetovém obchodě prostřednictvím Internetbankingu.

František Pavelka

Volksbank se začala zajímavým způsobem více angažovat hypotečním byznysu. Ale i retailu se snaží.

Pavla Hřebíčková

Voksbank byla na novinky i v posledním čtvrtletí poněkud skoupá, a nebo je možná jen málo propagovala.

V oblasti hypoték banka přistoupila, obdobně jako ostatní banky na trhu, k dalšímu postupnému snižování úrokových sazeb a dočasnému snížení poplatku za zpracování hypotéky - zde však pouze u některých typů hypoték. Se svou nabídkou patří banka stále k nejlepším na trhu.

Snaha o propagaci spořícího účtu, kdy klient může dosáhnout výnosu až 2,53%, je poněkud zavádějí, vzhledem k podmínkám uložit peněžní prostředky minimálně na 36 měsíců. Bohužel se, navzdory názvu, jedná spíše než o spořící účet o termínovaný vklad.

Martina Hedvičáková

Volksbank CZ pro své klienty zpřístupnila bezpečnější způsob úhrady ve vybraných eshopech prostřednictvím internetového bankovnictví a online platby PayMyway.

Od října 2010 nabízí Volksbank možnost založit si Běžný spořící účet přes internet.

Volksbank CZ od listopadu nabízí svým klientům finanční bonus v rámci kampaně s mottem „Nezaspěte výhodnou nabídku“. Prémii až 10 000 korun obdrží zájemce, který si založí termínovaný vklad k Běžnému spořícímu účtu. Výše bonusu se odvíjí od velikosti vkladu, přičemž minimální vložená částka pro získání bonusu činí 250 000 korun.

Také Volksbank CZ stejně jako ostatní banky pokračuje v krocích na zvýhodnění  hypotečních produktů. Od poloviny října 2010 do 7. prosince 2010 (s podmínkou uzavření smlouvy do konce ledna 2011) Volksbank CZ zahájil podzimní hypoteční kampaň HYPOTÉKA BEZ STAROSTÍ. V rámci této kampaně měli zájemci možnost získat nové i refinancované hypoteční úvěry s úrokovou sazbou již za 3,79 % p.a. a se zvýhodněným poplatkem za jejich zpracování.

Otakar Schlossberger

Universální banka s celou řadou produktů a služeb. Hned úvodní stránka pro občany informuje o novinkách a jejich hlavních produktech pro občany – fit kontu, styl kontu a programu exkluziv. Tyto produkty tam však už byly minule čtvrtletí. Jedná se asi o nosné produkty pro občany. Nově byla zařazena hypotéka bez starostí. Banka však není vidět v oblasti reklamy.

 

Internetové stránky jsou velmi přehledné a dobře se s nimi pracuje. Nabízejí veškeré základní informace, které není třeba zbytečně hledat. Proto jsou také okamžitě k dispozici také hospodářské výsledky banky a informace spadající pod informační povinnost banky.

 

Banka však neprezentuje nějak výrazně společenskou odpovědnost vůči potřebným. Jak bylo uvedeno minule, je odpovědná ke svým klientům, ale osobně mi zde chybí podpora sociálně slabým, podpora kultury či sportu. .

 

Proto ponechávám hodnocení na stejné úrovni jako minule.

Eva Poláchová

Jakoby banka dobíhala konkurenci. Jakkoli na poli hypoték je bankou jednoznačně velmi vstřícnou nejen díky sazbám, ale i díky profesionalitě a rychlosti obsluhy a i akčním momentům (Hypotéka bez starostí), novinky, které přinesla v uplynulém období jsou spíše dotažením se na konkurenci. Od října 2010 nabídla možnost založit si Běžný spořicí účet přes internet a  pro své klienty zpřístupnila bezpečnější způsob úhrady ve vybraných eshopech prostřednictvím internetového bankovnictví a online platby PayMyway.

 

Dalibor Z. Chvátal

Postřílejte přirozené nepřátele králíků a kolik jich vystřílíte, kolik vám dáme peněz. Vtipná online hra sice běžela ještě po ukončení kampaně na spořicí účet, ale během ní nabídla možnost „vystřílet“ si bonus, který dostal klient na nově založený spořák. Bonus nic moc, ale provedení bylo velmi vtipné a sympatické. Volksbank nabídla bonus i k termínovanému vkladu, ten se už „nestřílel“, ale nebylo složité jej získat. Novinkou je zapojení do dalšího platebního portálu na trhu, PayMayway. Osobně si kladu otázku, z čeho se podobné portály uživí, ale když jim byznys plán funguje, proč ne. Rovněž Volksbank šla ve znamení podzimního snižování hypotečních sazeb.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři