web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Sberbank CZ | 3. kvartál 2010 54,3


Bedřich Danda

Volksbank bohužel pro ni nebyla ve třetím čtvrtletí moc vidět. Je to poměrně škoda, protože strategie se kterou banka zahajovala hodnocení byla velmi pozitivní a zdála se být úspěšná. Podnikatele však nyní banka nijak výrazně neoslovuje.

Vojtěch Janda

U Volksbank to vypadá, jakoby si banka přes prázdniny vyhlásila celozávodní dovolenou. Novinky, až na drobnosti, téměř žádné nejsou, což prakticky znemožňuje relevantní hodnocení. Zbývá nám tak jen doufat, že vstřícné kroky vůči klientům si Volksbank střádá do zásoby, aby mohla mile překvapit. No uvidíme…

Miroslav Zeman

Volksbank se stala ve III. čtvrtletí bankou, která byla vidět téměř nejméně z hodnocených bank. Banka tak v průběhu letních měsíců přišla pouze s jediným výrazným opatřením, které má nějaký dopad na klienty této banky.

Volksbank CZ od července změnila podmínky pro získání Holiday karty. Klienti si o její vydání mohou zažádat v průběhu celého roku a získají ji za symbolickou jednu korunu měsíčně.

Jiné vstřícné kroky už banka svým klientům bohužel nepřinesla.

Helena Kadlecová

Oblast poplatků:

 - od srpna začal platit nový Sazebník poplatků. Bylo zaznamenáno okolo 50 změn, které se dotkly všech oblastí v sazebníku.

Oblast úrokových sazeb:

- došlo ke snížení úrokových sazeb spořicích účtů, některých kont a termínovaných vkladů

Inovace  a novinky:

 - do své nabídky banka znovu zařadila Holiday kartu

Marketingové aktivity, komunikace:

- v tomto období nebyla zaznamenána výraznější aktivita banky

- banka klienti byli prostřednictvím výpisů upozorněni na aktualizaci Sazebníku poplatků a účinností od 9.8.2010

František Pavelka

Volksbank se postupně zapojuje do středního proudu bankovních činností. Drží si trvale svůj standard nabídky bankovních služeb i jejich kvality. Nabízí slevy a výhody, kdy je to třeba z hlediska vývoje na trhu, zejména kvůli konkurenci (např. snižování úroků z hypoték), drží úroky spořicích účtů (možná dočasně?)

Jan Brázda

V ČR nepříliš aktivní banka nepřišla za poslední čtvrtletí s ničím výrazně inovativním. Banka udržuje relativně nízkou akční hypoteční sazbu na hodnotě 3.99% včetně dočasně snížených poplatků za zpracování úvěru. Jako u většiny konkurence dosáhnutí nízké sazby banka většinou podmiňuje uzavřením dalších služeb (zde např. životního pojištění).

Pavla Hřebíčková

Volksbank byla na novinky ve třetím čtvrtletí poměrně skoupá, a i ty, které zavedla, se téměř snaží utajit.

 

Banka od srpna změnila sazebník, nikde se tím však nechlubí, jen důkladným průchodem jejích stránek je tuto informaci možno vypátrat. Banka snižuje odchozí platby prostřednictvím elektronického bankovnictví, poplatky za platby vzešlé z trvalého i jednorázového příkazu jsou stejně vysoké a patří rozhodně k nejnižším na trhu. Vklad na účet, zřejmě i třetí osobou, je dle sazebníku zdarma!

 

Spořící účet je však úročený 1,53% a pro klienty nejspíš již příliš lákavou variantu spoření nepředstavuje.

 

Voksbank prodlužuje nabídku své Holiday debetní karty, s níž mohou klienti výhodně vybírat v zahraničí z bankomatů.

 

V oblasti hypoték banka rovněž patří se svou sazbou pod 4% k nejlepším na trhu.

Martina Hedvičáková

Volksbank se stala ve III. čtvrtletí bankou, která byla vidět téměř nejméně z hodnocených bank. Banka tak v průběhu letních měsíců přišla pouze s jediným výrazným opatřením, které má nějaký dopad na klienty této banky.

Volksbank CZ od července změnila podmínky pro získání Holiday karty. Klienti si o její vydání mohou zažádat v průběhu celého roku a získají ji za symbolickou jednu korunu měsíčně.

Poplatky dle sazebníku banky jsou podobné jako u ostatních bank.

Otakar Schlossberger

Universální banka s celou řadou produktů a služeb. Hned úvodní stránka pro občany informuje o novinkách a jejich hlavních produktech pro občany – fit kontu, styl kontu a programu exkluziv. Banka nabízí celou řadu produktů, avšak není zřetelná žádná výrazná reklama na tyto produkty. Podle mého názoru i nadále zůstává banka tak trochu skryta běžnému spotřebiteli.

.

Dobře jsou dostupné sazebníky a musím subjektivně konstatovat, že konstrukce sazebníku na mne působila velmi dobře a osobně ho považuji ve srovnání se všemi ostatními za nejlepší. Také výše cen za vybrané služby je celkem příznivá, např. je to jedna z mála bank, která má došlou platbu do banky zadarmo a zůstává i po změně sazebníku k 9. srpna 2010. Banka umožňuje stáhnout celou řadu dokumentů a dokonce se snaží klienta vychovávat dostupnými materiály. Tuto společenskou odpovědnost ke klientovi je nutno velmi ocenit.

 

Banka nedisponuje rozsáhlou pobočkovou sítí, ale může to opět nahradit slušně fungující elektronické distribuční kanály. Banka upozorňuje klienta na nové zabezpečení IB a vede ho k dodržování bezpečnostních pravidel  Jsou k dispozici také výroční zprávy a základní ekonomické informace o bance.

 

Z výše uvedeného jsem ponechal hodnocení I. části na stávající úrovni, ale druhou jsem zvýšil o jeden bod.

Dalibor Z. Chvátal

Volksbank potichu změnila otevírací hodiny ve Volksbank Shopech, o víkendech už  toho moc nevyřídíte, brigádníci vám jen poskytnou informace. Není se však čemu divit, byl to nutný krok, pokud měl koncept zůstat alespoň v takové podobě, v jaké je. Novinkou je služba tzv. Holiday Card. Zatímco v předchozích letech šlo o reálnou elektronickou kartu Visa, nyní jde o službu za symbolickou 1 Kč měsíčně, kterou lze navolit k debetním kartám Volksbank, a to dokonce i v rámci Aktiv konta (obchodním místa v Kaufladech), kde to dříve nešlo. Poté mají klienti Volksbank výběry v cizině za 29 Kč se standardním kurzem, a to je nejlepší nabídka na českém trhu.

Eva Poláchová

Banka kromě změny podmínek pro získání Holiday karty nepřinesla v uplynulém období nic výrazně nového.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři