web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Poštovní spořitelna | 2. kvartál 2017 72,5


Bankovní poplatky.com

V posledním roce se stalo téměř pravidlem, že většinu změn, které PS aplikuje, činí společně s ČSOB. Základní architektura bankovních poplatků se ale v II. kvartále 2017 nezměnila a tak ani my neměníme hodnocení v této části pro aktuální kvartál.

Ve II. čtvrtletí, podobně jako u ČSOB, došlo k drobným změnám. Asi nejvýraznější je znatelné snížení poplatku u Online účtu za odchozí platbu zadanou papírovým dokladem na pobočce, a to ze 100 Kč na 30 Kč. Vzhledem k celkem nízké základně jsme se rozhodli zvýšit hodnocení banky v této části o 0,5 bodu.

Sazebník je v jednom pdf dokumentu a jednotlivá konta jsou v jedné přehledné tabulce rozdělené dle služeb, jak jsme si již zvykli kromě ČSOB například u Rajfky. Proto jsme v nedávné době dvakrát zvýšili naše hodnocení v této části, tentokrát ponecháváme beze změn.

V Q Reportu Scott & Rose došlo vlivem snížení výše zmíněného poplatku také ke snížení nákladů standardního klienta a to na úroveň 1.138 Kč (minule 1.303 Kč) ročně. Hodnocení v této části zatím ponecháváme beze změn s pozitivním výhledem do dalších kvartálů.

 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři