web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Poštovní spořitelna | 1. kvartál 2017 NAN


Martina Hedvičáková
Peter Michajlov
Markéta Grušáková
Miroslav Škvára
Petr Kučera
Miroslav Zeman

Poštovní spořitelna je vlastně produkt ČSOB. Je založena na výsadním postavení svých poboček na pobočkách České pošty. Ačkoliv je budována jako samostatná značka a samostatný produkt, nemůžeme si nevšimnout jednotné strategie a sdílení produktů a služeb mezi těmito spřízněnými bankami. To se týká i tiskových zpráv a konferencí obou bank.

K hodnocení bychom tak opakovali to, co jsme psali již u ČSOB. Speciálně Poštovní spořitelny se týká zpráva o spuštění bezkontaktních nálepek nově i pro klienty ERY, což banka oznámila v dubnu tohoto roku.

S čím přišla banka v I. čtvrtletí 2017

Hodnocení Poštovní spořitelny můžeme shrnout do jedné příslovečné věty. Jedná zpráva je dobrá a druhá špatná. Kterou chcete jako první? Banku určitě nepochválíme za zprávu a plácání si po vlastních ramenou za spot se skřítky, kteří klienty ponoukají k bezduchému a snadnému zadlužování na cokoliv. Na druhou stranu banku pochválíme za zavádění technologie bezkontaktních bankomatů, která se velmi rychle rozšiřuje.

Skřítci pomohli Poštovní spořitelně výrazně zvýšit objem poskytnutých půjček

Sázka na komunikaci, která prostřednictvím skřítků akcentovala dostupnost, jednoduchost, přátelskost, důvěryhodnost a férovost poštovních půjček, vyšla. Komunikační kampaň Poštovní spořitelny, která odstartovala loni na jaře a běžela ve dvou vlnách, je lidmi vnímána pozitivně a zároveň přispěla k prodeji největšího objemu půjček v historii Poštovní spořitelny.

A také druhý pohled na kampaň se skřítky. Navádění lidí k bezduchému zadlužování. Půjčování si na cokoliv, bez domýšlení důsledků. Kampaň zaměřená na lidi, kteří tak důsledně nevnímají finanční odpovědnost a finanční gramotnost. Ano, i tím se může banka pochlubit. Devalvuje tak veškerá snažení o zvýšení finanční gramotnosti lidí a ještě se tím ve zprávě chlubí. Tento přístup rozhodně ke zvýšení hodnocení této sub banky nepovede.

Klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny mohou vybrat bezkontaktně již ze 100 bankomatů po celé republice

Bezpečnost a jednoduchost inovativního řešení při výběru z bankomatu si klienti velice pochvalují a banka jim proto vychází vstříc. Za pouhých pár měsíců od spuštění pilotního provozu mohou klienti bezkontaktně vybírat z celkem 100 bankomatů, stačí jim k tomu prosté přiložení platební karty či nálepky nebo nově i telefon s aplikací ČSOB NaNákupy. Stý bezkontaktní bankomat byl nainstalován na pobočce ČSOB v Blansku. Průměrná požadovaná hotovost se pohybuje okolo 3 800 korun.

Tady naopak musíme jak Poštovní spořitelnu, tak ČSOB pochválit. Technologii bezkontaktního výběru skutečně velmi rychle zavádí do praxe a rozšiřují. Pro klienty se totiž jedná o velmi bezpečnou formu výběru finančních prostředků, kdy karta vůbec není v kontaktu se čtecím zařízením v bankomatu a vylučuje se tak nebezpečí okopírování karty.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři