web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Poštovní spořitelna | 3. kvartál 2016 NAN


Bankovní poplatky.com

V posledním roce se stalo téměř pravidlem, že většinu změn, které PS aplikuje, činí společně s ČSOB. Aktuální kvartál nebyl výjimkou. Základní architektura bankovních poplatků se nezměnila a tak ani my neměníme hodnocení v této části pro aktuální kvartál.

Ve III. čtvrtletí došlo k několika poplatkovým změnám. Banka provedla změny k 1. 9. 2016. Sjednotil, tedy zvýšil, se poplatek za výběr z bankomatu cizí banky na 40 Kč, zvýšil se poplatek za odchozí platbu přes papírový doklad na 30 Kč (původně 25 Kč), výběr hotovosti ve Finančním centru na 70 Kč (původně 35 Kč), zpracování hotovosti připisované na účet kartou na 10 Kč (původně 8 Kč). Naopak se snížil poplatek za zpracování hotovosti připisované na účet dokladem na 20 Kč (původně 50 Kč), vklad hotovosti na běžný účet ve Finančním centru ať už kartou nebo ústním pokynem je nově zdarma (dříve 8 Kč, respektive 12 Kč). Vzhledem k oboustranným změnám, ponecháme zatím hodnocení banky v této části na stejné úrovni.

Sazebník PS doznal významných změn a více se podobá sazebníku ČSOB. Sazebník je v jednom pdf dokumentu a jednotlivá konta jsou v jedné přehledné tabulce rozdělené dle služeb, jak jsme si již zvykli kromě ČSOB například u Rajfky. Proto jsme v nedávné době dvakrát zvýšili naše hodnocení v této části, tentokrát ponecháváme beze změn.

V Q Reportu Scott & Rose došlo k poklesu nákladů a tak standardní klient nově zaplatí 1.303 Kč (minule 1.531 Kč) ročně. Protože jsme minule hodnocení nesnižovali při nárůstu nákladů, nebudeme ho nyní zvyšovat při poklesu a návratu na původní úroveň.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři