web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Poštovní spořitelna | 2. kvartál 2016 NAN


Bankovní poplatky.com

V posledním roce se stalo téměř pravidlem, že většinu změn, které PS aplikuje, činí společně s ČSOB. Aktuální kvartál nebyl výjimkou, byl ale poklidný, základní architektura bankovních poplatků se nezměnila a tak ani my neměníme hodnocení v této části pro aktuální kvartál.

Ve II. čtvrtletí nedošlo k významným poplatkovým změnám. Stejně jako u ČSOB došlo ke zdražení papírových výpisů z účtu na 30 Kč (dříve 20 Kč). Hodnocení zatím měnit nebudeme.

Sazebník PS doznal významných změn a více se podobá sazebníku ČSOB. Sazebník je v jednom pdf dokumentu a jednotlivá konta jsou v jedné přehledné tabulce rozdělené dle služeb, jak jsme si již zvykli kromě ČSOB například u Rajfky. Proto jsme v nedávné době dvakrát zvýšili naše hodnocení v této části, tentokrát ponecháváme beze změn.

V Q Reportu Scott & Rose došlo k růstu nákladů vzhledem ke zdražení papírových výpisů a tak náklady standardního klienta činí nově 1.531 Kč (minule 1.365 Kč) ročně. Hodnocení pro tentokrát neměníme s negativním výhledem do dalších čtvrtletí. 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři