web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Poštovní spořitelna | 3. kvartál 2015 71,3


Bankovní poplatky.com

V posledním roce se stalo téměř pravidlem, že většinu změn, které PS aplikuje, činí společně s ČSOB. Takže základní architektura bankovních poplatků se nezměnila a tak ani my neměníme hodnocení v této části pro aktuální kvartál.

Ve III. čtvrtletí došlo k množství poplatkových změn. Za kreditní kartu zaplatíte nově 30 Kč měsíčně. Obsahem tohoto poplatku je také jedna dodatková kreditní karta pro partnera. Poplatek bude klientovi vrácen v souladu s Pravidly pro vrácení poplatku v případě, že úhrn bezhotovostních plateb uskutečněných prostřednictvím Era kreditky za daný měsíc dosáhne alespoň 5 000 Kč. Dříve se první rok poplatek za kreditní kartu neplatil, ale druhý a následující rok jste zaplatili 280 Kč ročně. Banka zdražila obnovené vydání kreditní karty (ztráta, krádež, předčasná obnova, změna jména, apod.; netýká se vydání Image karty) ze 280 Kč na 350 Kč. U kreditní karty se nově platí za měsíční výpis poštou, který stojí 20 Kč (dříve byl zdarma). Elektronický výpis je zdarma nadále. Další položky u kreditních karet:

  • výběr kreditní kartou z bankomatu ČSOB v ČR a SR nově stojí 50 Kč (dříve 5 Kč + 1,5 %)
  • výběr kreditní kartou z bankomatu jiné banky v ČR je za 100 Kč (dříve 30 Kč + 1,5 %)
  • výběr hotovosti kreditní kartou na České poště stojí 70 Kč (dříve 35 Kč + 1,5 %)
  • elektronický převod z úvěru kreditní karty na běžný platební účet klienta vedený v Poštovní spořitelně je za 150 Kč (dříve 1,5 %)
  • automatická plná splátka úvěru stojí 20 Kč měsíčně (dříve 200 Kč ročně)

Celkově jsme se rozhodli v této části snížit hodnocení banky o 0,5 bodu.

Sazebník PS doznal významných změn a více se podobá sazebníku ČSOB. Sazebník je v jednom pdf dokumentu a jednotlivá konta jsou v jedné přehledné tabulce rozdělené dle služeb, jak jsme si již zvykli kromě ČSOB například u Rajfky. Proto jsme se rozhodli už minule zvýšit hodnocení v této části o 0,5 bodu a nyní toto hodnocení zvyšujeme znovu.

V Q Reportu Scott & Rose nedošlo k žádné změně a tak náklady standardního klienta činí stále stejných 1.365 Kč ročně. 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři