web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Poštovní spořitelna | 1. kvartál 2015 58,6


Vladislav Král
Milan Mroczkowski

Ach ty poplatky.

Peter Bramak
Martina Hedvičáková

Era jde s dobou a testuje na 13 Era finančních centrech po celé republice biometrické podpisy. Klienti si tak mohou otevřít účet a související produkty bez jediného papíru. Celý proces – včetně podpisu – probíhá elektronicky, papír plně nahrazuje obrazovka tabletu, což přináší zkvalitnění a zefektivnění obsluhy klientů a také nezanedbatelné úspory nákladů spojených s tiskem a archivací dokumentů.

Od dubna 2015 budou moci i klienti Era platit bezkontaktními nálepkami jako klienti ČSOB již od poloviny minulého roku.

 

Miroslav Zeman

Poštovní spořitelna je vlastně produkt ČSOB. Je založena na výsadním postavení svých poboček na pobočkách České pošty. Ačkoliv je budována jako samostatná značka a samostatný produkt, nemůžeme si nevšimnout jednotné strategie a sdílení produktů a služeb mezi těmito spřízněnými bankami.

K hodnocení bychom tak opakovali to co jsme psali již u ČSOB. Speciálně Poštovní spořitelny se týká zpráva o spuštění bezkontaktních nálepek nově i pro klienty ERY, což banka oznámila v dubnu tohoto roku.

Další zprávou týkající se Poštovky je informace o testování biometrických podpisů u této banky. 

Bedřich Danda
Markéta Grušáková

Poštovní spořitelna patří do skupiny ČSOB. Hodnotit ji samostatně postrádá smysl. Nicméně pozitivní je, že i Poštovní spořitelna přechází na bezkontaktní nálepky. Na několika svých pobočkách pak testuje tzv. biometrické podpisy, veškeré smlouvy jsou tak bez zbytečného papírování.

Petr Kučera

ČSOB si v mém hodnocení o jeden bod pohoršila především díky několika případům z praxe – včetně osobních zážitků. Dva konkrétní:

Dlouholetým klientům s bezproblémovým splácením hypotečního úvěru nabízí při konci fixace sazbu nad průměrem trhu a bez jakýchkoliv dalších výhod (odpuštění poplatků za vedení úvěru apod.). Teprve lidem, kteří se s tím nesmíří, umí nabídnout výrazně nižší sazbu. To není zrovna vstřícný přístup.

A přes opakovaná slova o „bankopojištění“ v praxi stále nefunguje propojení banky s pojišťovnou. Nejenže nelze třeba ovládat oba typy produktů z jednoho místa (například v internetovém bankovnictví), ale banka a pojišťovna zřejmě nesdílejí data o klientech, aby je mohly vhodně využít. Dokonce i v případě pojištění nemovitosti, které bylo nutnou součástí hypotéky, vás v bance odkážou ve stylu „to musíte do pojišťovny, to my taky nemůžeme“.

Nepříliš vstřícně působí i fakt, že ani aktivním klientům banka zatím sama nenabízí bezkontaktní platební kartu – pokud si o ni sami neřeknou nebo jim neskončí (dlouhá) platnost té předchozí.

 

Zajímavou aktivitou ČSOB a Era Poštovní spořitelny je průběžně doplňovaná  mapa podnikatelských příležitostí v regionech – jaká řemesla a další služby tam lidem nejvíce chybějí. Pokud to banka využije i jinak než jen pro své úvěrování, například předá podklady zástupcům měst, může to být ideální příklad společensky zodpovědné aktivity, která nespočívá jen ve věnování peněz.

 Ve druhém čtvrtletí by se hodnocení banky mohlo zlepšit, protože Era Poštovní spořitelna zjednodušila podmínky u svého online bezplatného účtu, bezplatný účet pak v tichosti zavedla i samotná ČSOB.  Ale o tom až v dalším čtvrtletí.

Olga Ortová Šeflová

ERA produkty, se svými poplatky a úroky pro retailovou klientelu, stále nejsou příliš zajímavé, došlo pouze k rozšíření bezkontaktních nálepek.

Bankovní poplatky.com

Žádné změny


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři