web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Poštovní spořitelna | 3. kvartál 2012 NAN


Bankovní poplatky.com

 

V posledním roce se stalo téměř pravidlem, že většinu změn, které PS aplikuje, činí tak společně s ČSOB. V aktuálním III. čtvrtletí k tomu sice nedošlo, ale banka oznámila společné poplatkové změny od 1. 11. 2012, takže budou předmětem našeho hodnocení v příštím kvartále. Proto hodnocení v této části ponecháváme ve stejné výši jako minule.

Poštovní spořitelna v tomto čtvrtletí příliš změn nepřichystala, těšit se na ně můžeme až v dalším čtvrtletí (nově bude zařazen poplatek za zjištění zůstatku z cizího bankomatu či zpoplatněná možnost za expresní vydání platební karty). Banka v tomto III. kvartále nahradila v rámci svého účtu elektronickou kartu kartou embosovanou. Hodnocení v této zatím neměníme, uvidíme, jak to bude vypadat v posledním letošním čtvrtletí.

Sazebník PS patří k těm méně přehledným. Je příliš dlouhý, komplikovaný a graficky nepřehledný. Nicméně změnou sazebníku na počátku letošního roku (k 1. 2. 2012) došlo přece jen ke zlepšení. Hned na začátku sazebníku v pdf formátu je celkem přehledná tabulka, která znázorňuje poplatky u jednotlivých druhů kont a to za vedení účtu a za transakce. Pro klienty je příjemné, že je tabulka rozdělená podle druhu účtů, komunikačního kanálu, který klient použije a na jednotlivé transakční služby. Může si tak snadněji než dosud najít, kolik a za co zaplatí. Po této tabulce již pokračuje původní sazebník PS. V aktuálním čtvrtletí k žádným grafickým změnám nedošlo a tak hodnocení nemáme důvod měnit.

V Q Reportu Scott & Rose došlo k mírnému snížení poplatků, kdy náklady standardního klienta klesly z 1.614 Kč ročně na 1.568 Kč. Vzhledem k této mírné změně, ponecháváme hodnocení v této části zatím nezměněné.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři