web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Poštovní spořitelna | 2. kvartál 2012 72,5


Bankovní poplatky.com

 

Většinu změn, které PS prezentuje, aplikuje společně s ČSOB. V aktuálním II. čtvrtletí ale nedošlo k žádné strukturální poplatkové změně a tak hodnocení ponecháváme na stávající výši jako minule. Jinak banka připravuje další změny k 1. 7. 2012.

Poštovní spořitelna v minulém čtvrtletí zrušila poplatek za zrušení trvalého příkazu. V aktuálním čtvrtletí přišla banka s nabídkou zvýhodněné podmínky užívání účtu pro klienty do 26 let. Nově bude veden účet pro klienty této věkové kategorie bezplatně bez ohledu na fakt, zda-li ještě studují. Hodnocení v této části zatím neměníme, ale budeme banku důkladně sledovat s výhledem na možné zlepšení hodnocení.

Sazebník PS patří k těm méně přehledným. Je příliš dlouhý, komplikovaný a graficky nepřehledný. Nicméně změnou sazebníku v minulém kvartále (k 1. 2. 2012) došlo přece jen ke zlepšení. Hned na začátku sazebníku v pdf formátu je celkem přehledná tabulka, která znázorňuje poplatky u jednotlivých druhů kont a to za vedení účtu a za transakce. Pro klienty je příjemné, že je tabulka rozdělená podle druhu účtů, komunikačního kanálu, který klient použije a na jednotlivé transakční služby. Může si tak snadněji než dosud najít, kolik a za co zaplatí. Po této tabulce již pokračuje původní sazebník PS. V aktuálním čtvrtletí k významným grafickým změnám nedošlo a tak hodnocení nemáme důvod měnit.

Ani v Q Reportu Scott & Rose ani v Kalkulátoru bankovních poplatků nedošlo ke změnám. A tak podle Q Reportu Scott & Rose zaplatí standardní klient stále 1.614 Kč ročně. A stejně tak platí, že Osobní účet a Online účet se pravidelně objevují v TOP 15 ve všech čtyřech klientských profilech Kalkulátoru bankovních poplatků. Hodnocení v této části zatím ponecháváme beze změny.

Era osobní účet je pro mladé klienty ještě výhodnější, 3.5.2012

Era osobní účet zvýhodnil podmínky užívání pro klienty od 15 do 26 let. Nově je jim veden účet bezplatně bez ohledu, zda stále studují. K dalším benefitům patří například dva výběry hotovosti v bankomatech Poštovní spořitelny a ČSOB zdarma nebo možnost využití slevových karet EURO<26.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři