web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Poštovní spořitelna | 1. kvartál 2012 NAN


Bedřich Danda

 

Uroven  služeb je mnohdy nizka, a je  neinformovanost na přepážce. Uzké propojení CSOB s Českou poštou je nejen předností, ale i slabým článkem Poštovní spořitelny. Problematická je otázka komfortu bankovních služeb. Pošta na svých pobočkách vykonává řadu dalších činností, které při vrcholech aktivity  nevytvářejí ideální prostředí. Kromě toho nemůže na všech úřadovnách pošty nabízet celé své portfolio produktů a služeb.  Rovněž z hlediska přímého bankovnictví se zde mohou vyskytovat určité problémy, zejména s IT systémy a jejich zabezpečením. 

Petr Kučera
Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

- v I. čtvrtletí tohoto roku bylo zaznamenáno okolo 30 změn, které se dotkly úvěrových produktů, platebních karet a běžných účtů. Došlo např. ke zvýšení poplatku za zasílání papírových výpisů z účtu, za příkaz k úhradě papírovým dokladem a u Maxkaret byl o 4 Kč zvýšen poplatek za výběr hotovosti z bankomatů ostatních bank (netýká se Online účtu). Pro klienty ve věku od 10 do 26 let bude Osobní účet veden nově bez poplatku.

Oblast úrokových sazeb:

-  došlo ke snížení úrokové sazby u spořicích účtů

- došlo k růstu minimální úrokové sazby u  spotřebitelských úvěrů Půjčka a Půjčka na bydlení

Inovace  a novinky:

- banka  nabízí Era Smartbanking pro obsluhu financí přes chytré telefony a tablety. Služba je zdarma jak pro klienty banky, tak i pro zákazníky jiných bank.

- web poštovní spořitelny má novou adresu – dobrou zprávou pro uživatele je, že po zadání staré adresy jsou automaticky přesměrováni na adresu novou.

Marketingové aktivity, komunikace:

- prostřednictvím zpráv v internetovém bankovnictví byli klienti informováni o změnách úrokových sazeb a o nové službě Era Smartbanking

 - společně s bankovním výpisem obdrželi klienti letáček s nabídkou In-karty IN 25. Tuto nabídku připravila banka ve spolupráci s Českými drahami.

Martina Hedvičáková

 

S příchodem nového roku zahájila ČSOB a Era provoz aplikace smartbankingu, tedy internetového bankovnictví pro obsluhu financí přes chytré telefony a tablety. Aplikace je dostupná pro systémy iOS (iPhone, iPad) a Android (telefony HTC, Samsung…). Služba je zdarma jak pro klienty ČSOB a Ery, tak i pro zákazníky jiných bank.

Znovu po roce je Era / Poštovní spořitelna platinovým partnerem největší obchodní konference ve Střední Evropě Retail Summitu 2012. Podtitulem 18. ročníku, který se v Praze uskuteční 31. ledna a 1. února, je Obchod na prahu dospělosti.

Era / Poštovní spořitelna poskytuje klientům slevu 0,40 Kč na pohonné hmoty v síti čerpacích stanic Čepro EuroOil.

Era na svých stránkách připravila speciální spořící kalkulačku, která klientům poradí, jak dosáhnout uspokojivé výše příjmu v důchodovém věku. Kalkulačka dokáže jednoduše spočítat, kolik peněz lze získat navíc k penzi od státu při vhodném využití spořících a investičních produktů.

Era jako jediná na trhu nabízí nadstandardní zvýhodnění pro seniory.

Organizace podpořené v rámci programu "Menší komunitní granty ČSOB a Era 2011" dostaly tento rok navíc i Druhou šanci v podobě finančních prostředků na pokračování svých aktivit.

Už čtvrtý měsíc umožňuje ERA v rámci pilotního provozu placení složenek na vybraných prodejnách spotřebních družstev skupiny COOP. V Jednotách v Nové Pace a Jindřichově Hradci mohou zákazníci zaplatit složenky i při běžném nákupu. Doposud tímto způsobem už vyřešili přes 500 složenek za elektřinu, vodu nebo pojištění. Era chce postupně službu zprovoznit v desítkách dalších obchodů COOP.

Era se i pro letošní rok stala generálním partnerem filmového festivalu MFF Praha – Febiofest. 

Hana Fojtová

 

Poštovní spořitelna, rozšiřuje své služby prostřednictvím spolupráce s obchodní m řetězcem COOP – umožňuje nyní klientům zaplatit v prodejnách na pokladně i složenky. Společně s ČSOB zavedla plně podporavé zabezpečení  3Dsecure pro platby kartou přes internet. – potvrzování formou SMS klíče. Zprovoznila na svých stránkách kalkulačku spoření na důchod.

ínají novému majiteli Podnikatelského eKonta nabízí automaticky i možnost kontokorentu až do výše 300 tisíc korun.   

 

Opět zabodovala v průzkumu společnosti Market Vision. Po hypotékách také v životním pojištění. Její poradci jsou opravdu dobře připraveni.  Zabodovali v analýze potřeb i v návrhu konkrétního řešení.  Raiffeisenbank nabízí ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa svým klientům Raiffeisen životní pojištění DIVIDENDA.

Z pohledu věřitele všichni  dluží za všechny . Takže si nejsem  jistá, zda v praxi nastává tolik případů, kdy členové širší rodiny  za sebe vzájemně přebírají  závazky.  Téma vidím spíše jen jako reklamní trik jak znovu a jinak upozornit na tento typ úvěrů. 

Jan Klička

Era Poštovní spořitelna po vzoru mateřské ČSOB cílí také oblasti seniorů. V
lednu představila kalkulačku pro spokojené stáří, která radí lidem, jak
zhodnotit finance na penze. Kromě toho je sympatické, že PS dbá na svůj
regionální profil. Do toho zapadá i nová spolupráce s družstevními prodejnami a
možnost platit na kasách kromě útraty za nákup taky složenky. Ne všichni mají
chytrý telefon, ne všichni používají internet. Hlavně pro starší klienty tak PS
odvádí šikovnou službu.

Daniela Čermáková

 

Tato větev ČSOB pokračuje ve své přeměně z Poštovní spořitelny na Svět Era a zdá se, že se chce přiblížit spíše jednoduchým bankám.  

Výhodou této banky je síť bankomatů ČSOB a kontaktní místa na pobočkách České pošty. Tato banka je aktivní především v oblasti propagace a šíření finanční gramotnosti, než nabídkou nových produktů. 

Miroslav Zeman

 

Začátek roku 2012 se pro Poštovní spořitelnu nesl v duchu pracovních změn. Ve funkci mluvčí Poštovní spořitelny nově nastoupila Zuzana Kalátová. Nahradila tak Denisu Salátkovou, která skupinu ČSOB definitivně opustila.

Mezi hlavní produkty, které Era ve spolupráci s ČSOB přestavila veřejnosti, byla aplikace smartbankingu, tedy internetového bankovnictví pro obsluhu financí přes chytré telefony a tablety, jež sklízí velké úspěchy. Jen během prvních 14 dnů si ji do svého telefonu stáhlo více než 20 tisíc uživatelů, kteří jejím prostřednictvím uskutečnili přes 5 tisíc transakcí v objemu 42 milionů korun.

Era / Poštovní spořitelna dále reagovala na několikanásobné zdražování benzinu a nafty a podala svým klientům pomocnou ruku a v síti čerpacích stanic Čepro EuroOil nabídla slevu 0,40 Kč na litr pohonných hmot.

Počátkem března spustila Era unikátní Era program pro účetní, jehož cílem je odměnit tuto často nedoceněnou profesi zvyšující konkurenceschopnost živnostníků a firem na trhu. 

Era se i pro letošní rok stala generálním partnerem filmového festivalu MFF Praha – Febiofest. V pořadí již 19. ročník této sledované kulturní události opět slibuje skvělou podívanou.

K tomu všemu Era finančně zvýhodňuje nejen klienty ve zralém věku: seniorům je k dispozici Era osobní účet vedený za snížený poplatek, navíc si každý měsíc mohou jednou vybrat hotovost na obchodních místech Poštovní spořitelny zcela zdarma, Era však poplatkově zvýhodňuje i handicapované občany. Zdravotně znevýhodněním je osobní účet veden za snížený poplatek, navíc každý měsíc mají jeden výběr hotovosti na obchodních místech Poštovní spořitelny zdarma.

Kladně hodnotím jak řešení aktuálních problémů jako je zdražování benzinu a nafty, tak zvýhodňování nedoceněných profesí i seniorů. Hodnocení zvyšuji. 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři