web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Poštovní spořitelna | 3. kvartál 2011 NAN


Bankovní poplatky.com

V posledních dvou letech velmi aktivní banka. Nicméně v poslední době aktivita poklesla nebo se změnila strategie banky. V minulém čtvrtletí změnila banka parametry svého Era osobního účtu zadarmo (nově Era online), který je zadarmo po splnění podmínky minimálního průměrného měsíčního zůstatku na účtu (15 tisíc Kč). V tomto čtvrtletí zase jako jediná banka ponechala poplatek za vklad hotovosti na účet na přepážce. Hodnocení vzhledem k vysokému základu snižujeme o 0,5 bodu na 7,5.

Od 1.7.2011 přejmenovala banka Osobní účet zadarmo na Online účet. Nicméně stále je jaksi v ilegalitě v kapitole „S“. Kdo nesplní průměrný měsíční zůstatek, zaplatí za něj 50 Kč. PS jinak zrušila od 1.9.2011 poplatek za vklad hotovosti přes bankomat, ale jak je uvedeno výše, poplatek za vklad hotovosti na přepážce i nadále zůstává (9 Kč). Jako partner soutěže Era Živnostník roku 2011 nabídla banka účet k podnikání s vedením účtu na rok zdarma. Hodnocení jsme v této části snižovali v minulém čtvrtletí, tentokrát jej necháme beze změny.

Sazebník PS patří k těm méně přehledným. Stále je příliš dlouhý, komplikovaný a graficky nepřehledný. Ani obsah není logicky členěn, takže dříve Era osobní účet zadarmo, po 1.7.2011 Online účet, je stále na samotném konci sazebníku mezi kapitolami USD konta a Hotovostní transakce ve finančních centrech, kde by ho málokdo hledal. Hodnocení ponecháváme na stejné hodnotě.

V Q Reportu Scott & Rose už podruhé za sebou došlo k mírnému zvýšení nákladů standardního klienta. V minulém čtvrtletí to bylo z 1592 Kč na 1604 Kč, v tomto kvartále pak došlo k dalšímu pohybu na 1640 Kč. I tak jde zatím o nepatrný pohyb. V Kalkulátoru bankovních poplatků nedošlo v posledním čtvrtletí k žádným podstatným změnám. Stále tak platí, že Era osobní účet a Online účet se pravidelně objevují v TOP 15 ve všech čtyřech klientských profilech.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři