web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Poštovní spořitelna | 1. kvartál 2011 75


Bankovní poplatky.com

Jedna z nejaktivnějších bank v roce 2010, která v tomto roce představila zcela nový balíček (Era) a zároveň během roku přišla s celkem razantními poplatkovými změnami. V I. čtvrtletí letošního roku pokračovala v poplatkových změnách (zejména v souvislosti s hypotékami), ale nezaznamenáváme žádné strukturální změny.

Změny se tentokrát týkají především poplatkových podmínek u hypotečních úvěrů a věrně kopírují změny u své matky ČSOB. Takže rekapitulujeme - zlevňují položky, které využijí všichni: snížení poplatku za zpracování hypotečního úvěru z 0,8 % na 0,6 % z požadované částky, snížení krajní výše poplatků - dolní limit klesá z 8000 Kč na 4000 Kč, horní limit o celých 7000 Kč na 18 000 Kč. PS také během února přichází s nabídkou odpuštění tohoto poplatku zcela. Snižuje se cena za zpracování odhadu, ruší se poplatek za nedočerpání dohodnuté výše hypotéky u nových smluv. Banka naopak zdražuje ty položky, které se všech nedotknou nebo nejsou zcela běžné. Ke zdražení dochází u změn smluvních podmínek – např. změna předmětu zajištění dodatkem ke smlouvě bude stát minimálně 4000 Kč, horní hranice uvedena není. Dále zdražuje vyhotovení protokolu o stavu stavby interním odhadcem banky ze současných 1000 Kč na 1200 Kč, změna smluvních podmínek provedená oznámením banky z 200 Kč na 300 Kč či vystavení bankovní informace o klientovi z 500 Kč na 1000 Kč. Zdraží také ostatní úkony z 100 Kč/úkon na nových 300 Kč/úkon. Vzhledem k vysokému základu a poplatkové struktuře PS zatím hodnocení ponecháme na stejné výši jako v minulém období, ale v příštím čtvrtletí by mohlo vzrůst, pokud banka bude pokračovat v přívětivých poplatkových změnách.

Sazebník PS patří k těm méně přehledným. Banka ho sice postupně zpřehledňuje, klient už jej může najít v jednom souboru. I přesto je sazebník stále příliš dlouhý a komplikovaný. A stále například platí, že velmi zajímavý Osobní účet zadarmo je až na samotném konci sazebníku mezi kapitolami USD konta a Hotovostní transakce ve finančních centrech v kapitole „T“, kde by ho málokdo hledal.

V Q Reportu Scott & Rose nedošlo k žádným podstatným změnám. Osobní účet Zadarmo a Era se už pravidelně objevují v první desítce nejlevnějších kont.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři