web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení mBank | 1. kvartál 2017 NAN


Martina Hedvičáková

mBank v loňském roce zaznamenala výrazné navýšení čistých bankovních výnosů na 973 mil. Kč. Objem vkladů v bance stoupl na celkových 34,4 mld. Kč, objem úvěrů přesáhl 20 mld. Kč. Hrubý zisk před zdaněním dosáhl výše 339 milionů korun, do konce roku 2016 se pro mBank rozhodlo 629 000 klientů.

mBank spouštilo akci na refinancování kreditních karet. mBank a Broker Consulting spouštilo projekt vkladomatů.

Také mBank se zaměřila na klienty, kteří chtějí refinancovat svoje úvěry.

Peter Michajlov
Markéta Grušáková
Miroslav Škvára
Petr Kučera
Miroslav Zeman

mBank je zajímavá banka. Vtrhla na náš trh před léty jako vítr. Bylo o ní všude slyšet. Zvedla první vlnu přechodu klientů od velkých bank k této nové. Vše bylo zdarma, vše bylo jednoduché a snadné. Základem byl přitom do té doby zatím ne úplně rozšířený internet a internetové bankovnictví. mBank zavedla do tuzemského slovníku pojem "internetové banka".

Od té doby jakoby banka usnula. Ze dne na den se vytratila. Snad dosáhla toho, co chtěla a o více už neusiluje. Je to škoda. Banka měla velkou perspektivu a naději stát se skutečně významnou tuzemskou bankou. To by se však nesměla leknout svého úspěchu. Nyní už, co do úspěšnosti a počtu klientů, tuto banku v podstatě dohnali její stejně velcí a stejně zaměření konkurenti jako Fio či Air Bank. Teprve příchod těchto bank jako přímé konkurence trošku nastartoval aktivitu této banky a také její nové inovace.

S čím přišla banka v I. čtvrtletí 2017

Aktivita banky se v prvním čtvrtletí 2017 snížila. Banka stejně jako některé další banky v prvním čtvrtletí spíše vyčkávala a skutečně významné změny si připravuje na další období tohoto roku. Určitě lez ocenit opětovně velký nárůst počtu klientů, nebo růst objemu půjček.

mBank ve 3. čtvrtletí 2016 meziročně vzrostly spotřebitelské úvěry a vklady o pětinu

mBank v České republice poskytla ve 3. čtvrtletí 2016 ve srovnání s 3. čtvrtletím 2015 o 20 % více objemu spotřebitelských úvěrů a celkově o 17 % více nehypotečních úvěrových produktů. V oblasti hypoték mBank narostla o 16 %. Ke konci září meziročně stoupl mBank počet klientů o více než 50 tisíc a banka tak měla v České republice více než 617 000 klientů.

Nárůst objemu půjček je velmi vysoký, i když nedosahuje nárůstů, které ohlásila například ČSOB. U takto malé banky se ale jedná o růst velmi vysoký a ocenitelný. Tradičně tato nízkonákladová banka ohlásila i nárůst počtu klientů o 50 tisíc. Růst klientů je mimochodem disciplína, kterou se nízkonákladové banky velmi často chlubí. Na druhou stranu už tak nezáleží na kvantitě, ale kvalitě. Mnoho z těchto klientů si účty u nízkonákladových bank testují, nebo je aktivně nevyužívají, stejně jako jiných služeb banky. I proto je třeba brát informace o nárůstu počtu klientů vždy s mírnou rezervou.

mBank spouští kampaň na svou nejlevnější půjčku

mBank od pondělí 16. ledna spouští zároveň v České republice a na Slovensku kampaň na podporu své nejlevnější mPůjčky. Prostřednictvím hlavního claimu „Vaše první půjčka bez úroků nic neskrývá.“ chce opět ukázat, že nabídka mBank je transparentní a její nabídka je jednoduchá a výhodná.

Kampaň na půjčku je jedna věc a výhodnost konkrétní půjčky je věc druhá. Pojetí půjčky a úroků či poplatků z ní je ale u mBank velmi unikátní a zajímavé. I proto tato půjčka jistě stojí za pozornost a úvahu.

Olga Ortová Šeflová

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři