web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení mBank | 1. kvartál 2015 NAN


Martina Hedvičáková

Skupina mBank v posledním čtvrtletí 2014 vykázala stabilní výsledky. Čistý zisk dosažený v roce 2014 dosáhl úroveň 1,3 miliard polských zlotých a jen v posledních třech měsících roku představoval 309 milionů zlotých.

Koncem loňského roku přinesla mBank na český trh jedinečnou bankovní aplikaci pro mobilní telefony s operačním systémem Android. V lednu 2015 mBank zpřístupnila její verzi pro operační systém iOS.

Miroslav Zeman

mBank je zajímavá banka. V trhla na náš trh před léty jako vítr. Bylo o ní všude slyšet. Zvedla první vlnu přechodu klientů od velkých bank k této nové. Vše bylo zdarma, vše bylo jednoduché a snadné. Základem byl přitom do té doby zatím ne úplně rozšířený internet a internetové bankovnictví. mBank zavedla do tuzemského slovníku pojem "internetové banka".

Od té doby jakoby banka usnula. Ze dne na den se vytratila. Snad dosáhla toho co chtěla a o více už neusiluje. Je to škoda. Banka měla velkou perspektivu a naději stát se skutečně významnou tuzemskou bankou. To by se však nesměla leknout svého úspěchu. Nyní už co do úspěšnosti a počtu klientů tuto banku v podstatě dohnaly její stejně velcí a stejně zaměření konkurenti jako Fio či Air Bank. Teprve příchod těchto bank jako přímé konkurence trošku nastartoval aktivitu této banky a také její nové inovace.

V lednu tohoto roku banka spustila novou aplikaci pro své mobilní bankovnictví. Jedná se o velmi zajímavou bankovní aplikaci pro mobilní telefony s operačním systémem Android. U zákazníků dle tvrzení banky zaznamenala velký úspěch hned po svém zpřístupnění. Už za jeden měsíc od uvedení na ni přešla téměř polovina českých zákazníků využívajících mobilní bankovnictví. Je třeba potvrdit, že banka používá ve svých aplikacích velmi netradiční řešení, která jsou svou moderností a nenormálností velmi přitažlivá zejména pro mladší klienty a studenty.

Banka se také v únoru pochlubila svými hospodářskými výsledky. Jedná se však o výsledky celé polské skupiny. Čistý zisk dosažený v roce 2014 dosáhl úroveň 1,3 miliard polských zlotých a jen v posledních třech měsících roku představoval 309 milionů zlotých, řekl Cezary Stypułkowski, předseda představenstva mBank.

Bedřich Danda
Otakar Schlossberger

Internetové stránky této banky jsou v tuto chvíli nějaké zmatečné. Pestré až moc na můj vkus. Sazebník banky stále patří mezi nejpřehlednější, i když už i ten je složitější. Bylo je možné najít až přes vyhledávač banky. Banka není v současné době v reklamách vidět, a to ani v tisku. Tedy alespoň já jsem nic nezaregistroval. Dále nebyly k nalezení ani finanční ukazatele a další dokumenty, které je banka povinna sdělovat veřejnosti.

Co se týká společenské odpovědnosti, opět a stále jsem nic nenašel. Proto bance ponechávám hodnocení z minula. 

Markéta Grušáková

mBank dnes již patří mezi tradiční banky. Mezi lidmi se jedná o populární banku primárně díky bezplatnému vedení účtu. Nevýhodou je nízké, dalo by se říci, že až neznatelné úročení. V prvním čtvrtletí tohoto roku mBank nepřišla s žádnou novinkou. Budeme si asi muset počkat.

Petr Kučera

Originálními nápady nebo vysokými úroky na spoření se banka poněkud vyčerpala v prvních letech po startu, teď je poznat, že víc myslí i na ziskovost. Vztah ke klientům je ale podle dostupných ohlasů z praxe férový, produkty jsou jednoduché a případné podmínky (platba kartou) rozumně nastavené. 

Olga Ortová Šeflová

mBank rozšiřuje uživatelské prostředí mobilního bankovnictví. U řady úvěrových produktů má mBank stále velmi příznivé úrokové sazby, účty stále vede bez poplatků a proto patří ke klientsky velmi příznivým bankám s vyšším počtem detailových klientů.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři