web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení mBank | 1. kvartál 2013 NAN


Dalibor Z. Chvátal

 

Běžný standard

Martina Hedvičáková

 

U mBanky nebyly zaznamenány v I. čtvrtletí 2003 žádné změny.

Hana Fojtová

 

U mBank klienti získali do února půjčku bez poplatku za vyřízení. Ušetřili tak 1,5% z půjčené částky, maximálně 7500 Kč. Povolené přečerpání na účtu bylo v akci první měsíc bez úroků a maximální limit pro přečerpání  banka zvýšila až na 300 tisíc korun.  Což je na tento typ produktu opravdu hodně velká částka. Možná až zbytečně velká. Na druhé straně s vyšším limitem kontokorentu klesá výše úrokové sazby až na 14,9% p.a. Na  mBlogu na stránkách banky mohou klienti diskutovat ke zveřejněným informacím, sdělovat si zkušenosti a dojmy z využívání služeb. Například o aktualizaci aplikací pro Android a iSOS, která nyní umožňuje blokace karet a pohodlnější zobrazení zůstatků na účtech.  Za doporučení klienta bylo možné v lednu získat odměnu 500 Kč na mKonto. Stejnou částku získal klient. Získání klientů formou doporučení od spokojeného zákazníka banka považuje za lepší než utrácet za neadresnou reklamu. 

Jan Klička

 

Banka v prvním kvartálu stagnovala produktově. To se nevyplácí, malé dravé banky útočí a klientů, kteří jsou zvyklí na služby zdarma, je hodně. Hodnocení tak bance můžeme dát jen symbolicky na základě dlouhodobých zkušeností.

Otakar Schlossberger

 

Banka menšího rozsahu na poměry ČR s omezeným počtem obchodních míst. Banka je nevykazuje jako pobočky, ale jako finanční centra, které se charakterizují jako pobočky a pak kiosky. Jejich charakteristika je však dosti „vágní“ – místo pro spojení příjemného s užitečným. Osobně s tím nemám moc dobré zkušenosti. Je to místo pouze pro „odchyt“ klientů, ale v případě dotazů a potřeb mi nebylo uspokojivě odpovězeno. Osobně jsem názoru, že „bublina“ splaskla. Je to banka pouze se základními produkty, ale je zase nutno říci, že jejich stránky jsou velmi přehledné a srozumitelné. Sazebník banky stále patří mezi nejpřehlednější. Ale i tak se už „dostal“ na celkem sedm sekcí. Banka preferuje a nabízí v poslední době mobilní služby přes telefon a snaží se získat klienty funkčností vybraných obchodních míst i o svátcích. Banka není v současné době v reklamách vidět. Tedy alespoň já jsem nic nezaregistroval. Celkem nepříjemně mne překvapila pomalost zrušení účtu u této banky. I přesto, že můj účet jsem nevyužíval cca dva roky, jeho zrušení trvalo maximálně přípustnou dobu ze zákona a přsto, že si banka „hraje“ na internetovou banku, nebylo možné zrušit účet přes moje přístupová práva přes internet. Musel jsem jít na kontaktní místo a tam to zařídit osobně. Proto ubírám jeden bod, bylo to pro mne ztráta času více než hodinu….

Co se týká společenské odpovědnosti, opět jsem nenašel jsem nic. Takže v této oblasti velká rezerva…..

Petr Kučera
Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

 - banka začala poskytovat povolené přečerpání k osobnímu účtu mKonto až do výše 300 000 Kč. Do Sazebníku  byly doplněny poplatky k tomuto úvěru.

Oblast úrokových sazeb:

- došlo k poklesu sazeb u termínovaných vkladů

Inovace  a novinky:

- povolené přečerpání u mKonta nově až do výše 300 000Kč

- účet u banku mohou nyní získat cizinci ze zemí  Schengenského prostoru i bez nutnosti  předložení pasu

Marketingové aktivity, komunikace:

- prostřednictvím zpráv v internetovém bankovnictví byli klienti informováni o změnách Podmínek pro vydávání a používání platebních karet

Bedřich Danda

 

Na český trh vstoupila mBank v listopadu 2007. Je průkopníkem inovací a internetového bankovnictví. Za první hodnocené čtvrtletí roku 2013 nezaznamenala žádnou novinku. 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři