web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení mBank | 1. kvartál 2012 62,4


Bedřich Danda

Hlavní doména její činnosti se zřejmě nachází v oblasti vedení účtů a spoření, kde má také zatím největší úspěchy, mj. i díky vstřícné poplatkové politice. Mám dojem,že se je její činnost dostatečně  nevyprofilovaná, protože její matka je zaměřena především na služby společnostem, jako jsou mezinárodní korporace, velké firmy.  

Jan Klička

Banka zakládající si na levných či rovnou bezplatných službách v prvním kvartále
představila vylepšení pro chytré telefony. Produktově ale už druhý kvartál mBank
nic světoborného nepředvedla. Konkurence nespí, takže doufejme, že v mBank brzo
„zazvoní budíček“.

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

- do Sazebníku poplatků byly přidány položky, které souvisí se zahraničním platebním stykem - SEPA platby

 Oblast úrokových sazeb:

- ve sledovaném období nedošlo k pohybu úrokových sazeb

Inovace  a novinky:

- banka připravuje nový vkladový produkt  - termínovaný vkladový účet mVklad

Marketingové aktivity, komunikace:

- v tomto období nebyla zaznamenána výraznější aktivita banky

Miroslav Zeman

 

V prvním čtvrtletí zaznamenala mBank jen minimální aktivitu. Opět získala ocenění v anketě Zlatý Měšec. Ve veřejném hlasování, které se uskutečnilo na finančním serveru Mesec.cz, obsadila mBank v kategorii Banky a družstevní záložny druhé místo. Také opětovně oslavila Den bez bankovních poplatků. A vytasila se s jedinou novinkou, inovací v mobilním bankovnictví, novou aplikací pro Android a vylepšenou verzí aplikace pro iPhone a iPad. Zjednodušila tak přístup do internetového bankovnictví. Na to, aby si mBank udržela poslední hodnocení, to však nestačí. 

Hana Fojtová

 

Jsem zvědavá, jak nyní  bude vidět mBank po  té, co se stal jejím novým marketingovým ředitelem pan Petr Vondráček. Reklamní kampaň s Evou Holubovou, která vznikla za jeho působení v Poštovní spořitelně se mi líbila. Měla vtip i noblesu.   V poslední době si pamatuji mbank především z ohromných poutačů u silnic.  Mbank se každoročně zapojuje do oslav Dne bez bankovních popaltků.  Tentokrát to bylo praskání balónků, loni lísteky na MHD zdarma.  Vedle nastupujících nových bank ale ztrácí na viditelnosti.  

Úrokové sazby hypoték v tomto čtvrtletí banka neměnila. Opět zjednodušila přístup do internetového bankovnictví. Od března nabízí ke stažení aplikaci pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a zároveň vylepšila stávající aplikace pro telefony a tablety Apple s operačním systémem iOS.

Daniela Čermáková

 

Jak se zdá, mBank bude muset čelit nástupu jednoduchých bank, které jsou zaměřeny přesně na typ klientů, které mBank  po svém příchodu na český trh v listopadu 2007 získala. Na což zareagovala cílenější reklamou a akcemi. Její doménou jsou stále elektronické služby, jejichž rozsah se snaží rozšiřovat. Příkladem je podpora operačních systémů Android a Apple, pro které nabízí aplikace internetového bankovnictví.

Plusem banky jsou přehledné informace o novinkách a provozu v sekci mBLOG na jejích internetových stránkách.

Martina Hedvičáková

 

mBank navázala na úspěchy z předchozích let a i letos získala ocenění v anketě Zlatý Měšec. Ve veřejném hlasování, které se uskutečnilo na finančním serveru Mesec.cz, obsadila mBank v kategorii Banky a družstevní záložny 2. místo s výslednou známkou 1,47.

I letos oslavila mBank Den bez bankovních poplatků. Ve středu 29.2. 2012 se sešli odpůrci bankovních poplatků na pražském náměstí Republiky. Zde byl umístěn obří červený připínaček jako meeting point.

Prostřednictvím nové aplikace mBank opět zjednodušila přístup do internetového bankovnictví. Ode dneška nabízí ke stažení aplikaci pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a zároveň vylepšila stávající aplikace pro telefony a tablety Apple s operačním systémem iOS. 

Otakar Schlossberger

 

Banka menšího rozsahu na poměry ČR s omezeným počtem obchodních míst. Banka je nevykazuje jako pobočky, ale jako finanční centra, které se charakterizují jako pobočky a pak kiosky. Jejich charakteristika je však dosti „vágní“ – místo pro spojení příjemného s užitečným. Osobně s tím nemám moc dobré zkušenosti. Je to místo pouze pro „odchyt“ klientů, ale v případě dotazů a potřeb mi nebylo uspokojivě odpovězeno. Osobně jsem názoru, že „bublina“ splaskla. Je to banka pouze se základními produkty, ale je zase nutno říci, že jejich stránky jsou velmi přehledné a srozumitelné. Sazebník banky stále patří mezi nejpřehlednější. Ale i tak se už „dostal“ na celkem sedm sekcí. Banka preferuje a nabízí v poslední době mobilní služby přes telefon a snaží se získat klienty funkčností vybraných obchodních míst i o svátcích. Banka není v současné době v reklamách vidět. Tedy alespoň já jsem nic nezaregistroval.

Co se týká společenské odpovědnosti, nenašel jsem nic. Takže v této oblasti velká rezerva…..

Petr Kučera

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři