web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení mBank | 2. kvartál 2011 55,1


Bedřich Danda

mBank i přes útlum v uplynulých čtvrtletí dokázala velmi zvýšit počet svých klientů, která překročila počet 500 000. Každý však ví, že počet aktivních klientů není až takto vysoký, protože mnoho klientů si pouze založilo bezplatně účet, který ani aktivně nevyužívá.

I nadále platí, že účty v této bance mají především podnikatelé podnikající prostřednictvím internetu a v internetových službách. Pro větší firmy jsou internetové účty u mBank značně nepohodlné a nepraktické.

Jan Brázda

V oblasti svých služeb neudělala banka v posledním čtvrtletí skoro žádné změny.

Stejně jako její konkurenti přišla se snížením základní hypoteční sazby, ta bohužel zaostává za nabídkou velkých bank na trhu. Na druhou stranu banka umožňuje předčasné splácení až 20% roční anuity bez poplatku. Kdo si prošel vyřizováním hypotečního úvěru u mBank potvrdí, že proces schvalování je velmi zdlouhavý a neflexibilní ve srovnání s konkurencí a lidé, kteří jsou v časové tísni jsou většinou nuceni vybrat jiný bankovní ústav.

U banky stále čekám na zavedení mezinárodních plateb, pak je možno přistoupit k lepšímu hodnocení. To, že banka stále tyto platby neumožňuje, výrazně limituje její použití u určité ekonomicky aktivní části obyvatel.

František Pavelka

Mbank vydržela pokračuje pomalu ale jistě v tendencích posledních dvou čtvrtletí. Zvšuje ve spolupráci se slovenskou částí počty klientů, prohlubuje služby spojené s vedením běžných účtů atd

Helena Kadlecová

Oblast poplatků:

- v tomto období bylo zaznamenáno okolo 20ti změn v oblasti poplatků, převážně v souvislosti s nově zavedenými produkty. Ke spotřebitelskému úvěru přibyla možnost sjednat si pojištění.

Oblast úrokových sazeb:

- ve sledovaném období nedošlo k úpravě úrokových sazeb

Inovace  a novinky:

- mBank připravila pro své klienty možnost sjednat si pojištění výdajů k běžnému účtu mKonto

 - v Sazebníku poplatků je již avizována možnost povoleného přečerpání pro občany, ale reálně si jej zájemci ještě nemohou sjednat

 

Marketingové aktivity, komunikace:

 - banka prostřednictvím zpráv v internetovém bankovnictví informovala své klienty o vzdělávacím projektu nazvaném Bezpečná mBank. Cílem tohoto projektu je poskytnout užitečné informace v oblastech bezpečného používání internetu, internetového bankovnictví a platebních karet.

Miroslav Zeman

mBank se pochlubila svým kvalitním umístěním v soutěži Zlatá koruna. mBank navázala na úspěchy z minulého roku a získala dvě ocenění v hlasování veřejnosti a podnikatelů v anketě Zlatá Koruna 2011.

Banka začala ke svým úvěrů poskytovat pojištění proti neschopnosti splácet. mBank nově nabízí pojištění výdajů k běžnému účtu mKONTO. Toto pojištění ochrání klienty při výpadku pravidelných příjmů a poskytuje tak jistotu pro případ nenadálých nepříznivých životních situací.

Velmi důležitou informací je zásadní nárůst klientů banky. Česká a slovenská mBank společně prolomily magickou hranici 500 000 klientů. Počet klientů v České republice narostl na více než 367 000, Slováci k tomuto výbornému výsledku přispěli více než 133 000 klientů. Celkem má mBank v obou republikách přes 960 000 účtů.

Eva Poláchová

Žádné velké novinky jsem u mBank v minulém čtvrtletí nezaznamenala. Snad jen nové pojištění výdajů k běžnému účtu. Její bezplatná konta v soutěžích finančních produktů stále bodují. Nyní Zlatá Koruna 2011.  Přece jen cena je pro mnoho lidí při vybírání banky určující faktor. Dle sdělení jejího generálního ředitele mBank v současné době pracuje na vývoji nových, zejména vkladových produktů, které budou uváděny na trh postupně během roku 2011 a 2012. Takže se těším na novinky, kterých nyní moc nebylo. 

Dalibor Z. Chvátal

mBank nic nového nepředvedla ani nenabídla, klasika, nad kterou není potřeba diskutovat.

Jan Klička

Nejprve gratulace: když se sečtou čeští a slovenští klienti, banka přesáhla
magickou hranici 500 tisíc lidí. A následuje otázka, kterou slýchávám od mnoha

 klientů: proč ještě nemáme klasický kontokorent jako ostatní? Už by bylo na
čase, dodávám.

Martina Hedvičáková

V červnu česká a slovenská mBank společně prolomily magickou hranici 500 000 klientů. Počet klientů v České republice narostl na více než 367 000, Slováci k tomuto výbornému výsledku přispěli více než 133 000 klientů. Celkem má mBank v obou republikách přes 960 000 účtů.

Od 1.4.2011 spustila mBank kampaň na hypoteční úvěry. V první fázi šlo o anonymní kampaň, kdy se na billboardech, citilightech a na internetu objevily vizuály se zavřenými kartonovými krabicemi a vzkazem Brzy to rozbalíme!

mBank navázala na úspěchy z minulého roku a získala dvě ocenění v hlasování veřejnosti a podnikatelů v anketě Zlatá Koruna 2011.

mBank nově nabízí pojištění výdajů k běžnému účtu mKONTO. Toto pojištění ochrání klienty při výpadku pravidelných příjmů a poskytuje tak jistotu pro případ nenadálých nepříznivých životních situací.

mBank chystá nový design pro své debetní a kreditní karty a vyzývá klienty, ať svými hlasy rozhodnou, jaké karty si přejí mít ve svých peněženkách.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři