web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení mBank | 1. kvartál 2011 57,5


Bedřich Danda

U mBanky nadále platí, že je to výborná volba pro živnostníky, provozující svou činnosti pomocí internetu. Banka má stále nejnižší poplatky na trhu, vynikající internetového bankovnictví a srozumitelnou nabídku produktů. Potěšitelné je zavedení nových možností a produktů speciálně pro podnikatele. Nejzajímavější je nabídka možnosti přečerpání na podnikatelském účtu.

František Pavelka

Mbank zřejmě vydržel nádech z posledního čtvrtletí loňského roku a rozšiřuje nadále své e služby klientům (např. cash back). A to nejen v klasickém retailu, ale i pro drobné podnikatele.

Otakar Schlossberger

Banka poskytuje základní množství produktů zaměřených zejména na depozita a v poslední době se zaměřuje také na hypotéční úvěry, kde nabízí poměrně atraktivní úrokové sazby.  Vedle toho banka nabízí mj. i platební karty. Škála produktů je však stále užší, zejména co se týká vztahů do zahraničí nebo v oblasti investování. Nicméně základní služby pro spotřebitele jsou zajištěny, a to zejména elektronickou formou. Nyní se prezentuje hypotéční úvěr za historicky minimální úrok 2,99 procent. Otázkou je, kolik klientů na tuto sazbu dosháne. Jsem názoru, že bublina daná silnou reklamou při jejím rozjedu, splaskla. O bace není moc slyšet.

 

Internetové stránky doznaly významných změn. Jsou výraznější Škála produktů se však moc nezměnila - účty, hypotéky a karty. Výsledky hospodaření jsem nenalezl vůbec a také ani podklady z informační povinnosti, kterou banka má vůči veřejnosti. Možná tam někde na netu jsou skryty, ale já je nenašel.

 

Banka se také nepřihlásila ke společenské odpovědnosti a nepodporuje žádné aktivity potřebným, kultuře nebo sportu.

 

Z tohoto důvodu považuji banku jako méně vstřícnou co se týká šíře produktů, dostupnosti, možnosti hotovostních operací, zahraničních plateb apod. Prozatím ponechávám hodnocení jak v I, tak II části. Oblast společenské angažovanosti je v podstatě stále na bodu mrazu.  

Pavla Hřebíčková

V prvním čtvrtletí roku je stále patrna snaha o podporu hypotéčního trhu, kdy oficiální úrokové sazby z hypoték klesly u mBank těsně pod 3%.

Plusové body patří bance za zapojení do systému cash back pro držitele platebních karet VISA, kteří si nyní mohou hotovost vybírat nejen v bankomatech, ale i v některých vybraných prodejnách.

Helena Kadlecová

Oblast poplatků:

- v tomto období banka upravila poplatky u povoleného přečerpání k mBusiness kontu  - byly provedeny pouze 3 změny

Oblast úrokových sazeb:

- došlo ke snížení variabilní úrokové sazby u hypotečních úvěrů.

Inovace  a novinky:

- mBank připravila pro své klienty speciální zimní nabídku - 10% sleva na skipas ve skiareálu Rokytnice nad Jizerou. Sleva 10% platí pro jednodenní skipasy zakoupené v průběhu zimní sezóny 2010/2011 v lyžařských areálech Horní domky a Studenov. Stačí pouze, aby bylo za skipas zaplaceno jakoukoliv kartou mBank.

Marketingové aktivity, komunikace:

 - v tomto období nebyla zaznamenána výraznější aktivita banky

Miroslav Zeman

mBank poměrně výrazně zvýšila v prvním čtvrtletí svou aktivitu. A ve srovnání s minulými čtvrtletími je toto zvýšení poměrně zásadní. Banka si uvědomila, že pouze aktivní a dynamickou politikou a vývojem může u svých klientů pozitivně zabodovat.

mBank připravila pro své klienty speciální zimní nabídku. Všichni milovníci lyžování a snowboardingu mohou využít 10% slevy na skipas ve skiareálu Rokytnice nad Jizerou. Jedná se sice o velmi omezené opatření, nicméně určitě jde pozitivním směrem.

Zajímavým způsobem motivovala banka své klienty, aby se podíleli na vývoji a vzhledu pro banku zásadního internetového bankovnictví. Klienti mBank měli možnost podílet se na vzhledu internetového bankovnictví. V prvním kole soutěže "Navrhněte nový vzhled internetového bankovnictví a vyhrajte!" mohli klienti mBank zasílat své návrhy.

mBank se obrací také na podnikatele jako své významné klienty s novým bonusem. mBank rozšiřuje nabídku služeb pro podnikatele a od února nabízí povolené přečerpání na podnikatelském účtu mBUSINESS KONTO.

Banka také zabodovala ve významné tuzemské anketě. mBank navázala na úspěchy z minulého roku a získala ocenění v anketě Zlatý Měšec 2011. Ve veřejném hlasování, které se uskutečnilo na webu www.mesec.cz, obsadila mBank v kategorii Banky a družstevní záložny 3. místo s výslednou známkou 1,79.

mBank od 25.2. 2011 snížila úročení hypoték. Hypotéku do 50% hodnoty zastavované nemovitosti s variabilní úrokovou sazbou a pojištěním dostanou zájemci o hypotéku již za 2,99%. Banka se chlubí, že tato úroková sazba je nejnižší na trhu.

Banka se také stejně jako Volksbank připojila ke služba Cash back. S debetními kartami Visa Classic od mBank mohou klienti vybírat peníze nejen v libovolných bankomatech v České republice, ale ke svým prostředkům se jednoduše dostanou pomocí služby Cash back ve více než 3000 obchodech, restauracích a čerpacích stanicích.

Eva Poláchová

Inovace přišla v podobě zavedení služby povoleného přečerpání na podnikatelských účtech do 120 tis.Kč. Takovou službu podnikatelé jistě ocení.

mHypotéka Light s pojištěním je nyní již od 2,99% p.a. i s možností částečných mimořádných splátek, vyřízení zdarma. S touto sazbou, standardně nulovými poplatky a možností částečného splacení zdarma se drží v tomto produktu na špici.

Martina Hedvičáková

S debetními kartami Visa Classic od mBank mohou klienti vybírat peníze nejen v libovolných bankomatech v České republice, ale ke svým prostředkům se jednoduše dostanou pomocí služby Cash back ve více než 3000 obchodech, restauracích a čerpacích stanicích.

mBank od 25.2. 2011 snižuje úročení hypoték. Hypotéku do 50% hodnoty zastavované nemovitosti s variabilní úrokovou sazbou a pojištěním dostanou zájemci o hypotéku již za 2,99%.

Jednou z možností, jak překvapit partnera na Valentýna zajímavým dárkem, je kreditní karta mKREDITKA od mBank. Vydání a vedení kreditní karty je zdarma a klient má k dispozici až 54 dní bezúročného období.

mBank připravila pro své klienty speciální zimní nabídku. Všichni milovníci lyžování a snowboardingu mohou využít 10% slevy na skipas ve skiareálu Rokytnice nad Jizerou, podmínkou je zaplatit kreditní nebo debetní kartou.

Klienti mBank mají možnost podílet se na vzhledu internetového bankovnictví. V prvním kole soutěže "Navrhněte nový vzhled internetového bankovnictví a vyhrajte!" mohli klienti mBank zasílat své návrhy.

mBank navázala na úspěchy z minulého roku a získala ocenění v anketě Zlatý Měšec 2011. Ve veřejném hlasování, které se uskutečnilo na webu www.mesec.cz, obsadila mBank v kategorii Banky a družstevní záložny 3. místo s výslednou známkou 1,79.

Jan Klička

Nízkonákladová banka vzala útokem segment hypoték. Také ona nabízí sazbu 2,99, byť opět za splnění několik podmínek. Také tato banka přišla se službou Cash back

Dalibor Z. Chvátal

mBank vylepšila internetové bankovnictví o možnost volby ze dvou designů. Zajímavé, ale bylo by lepší polské vývojáře motivovat spíše k vylepšení stávajících služeb. Musím však pochválit kontokorent k podnikatelským účtům. Z původního předraženého paskvilu s parametry, které byly použitelné je v poslední fázi finančního šílenství, se stal použitelný produkt s dobrými podmínkami. Nyní jde o dobrý nástroj pro řešení dočasného nedostatku financí pro drobné podnikatele, uvítal bych však i rozšíření pro běžné občany. Potěšila i podpora platebních karet mBank pro službu cashback. Co naopak mrzí je neustálá absence celé řady služeb, které by banka ze své podstaty měla mít.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři