web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Moneta Money Bank | 1. kvartál 2018 NAN


Miroslav Zeman
Olga Ortová Šeflová

Moneta MB dosáhla počtem svých klientů, který je již vyšší než jeden milion, čtvrté místo na žebříčku bankovního trhu v ČR. To však stále neznamená, že by mohla být považována za čtvrtou největší banku v ČR, neboť bilanční sumou i objemem vlastního kapitálu, by získala až šesté místo. Tato banka dlouhodobě dosahuje výborných ekonomických výsledků, její konsolidovaný čistý zisk dosáhl v roce 2017 úctyhodné výše 3,9 mld. Kč, přičemž si banka zachovává značnou obezřetnost, její kapitálová přiměřenost dosahuje téměř 17,5%. Vysoká ziskovost je způsobena zejména nárůstem objemu spotřebitelských úvěrů, hypotečních úvěrů a investičních úvěrů pro malé a střední podniky. Banka se dlouhodobě zaměřuje na financování živnostníků a malých a středních firem, které chce v rámci své digitální strategie co nejšířeji obsluhovat on-line. Její klienti už např. nemusejí pro získání kreditní karty navštěvovat pobočky a dokládat daňové přiznání. Pro živnostníky, malé firmy a podnikatele ve svobodných povoláních nabízí banka neúčelovou půjčku Expres Business nezajištěný s velmi atraktivní úrokovou sazbou ve výši 5,9% p. a. a bez nutnosti zástavy nemovitosti.

MONETA MB podporuje charitativní projekty, např. neziskové organizaci Cesta domů předala šek na téměř 122 tis. Kč na domácí hospic (tuto částku zaměstnanci banky získali prodejem svých vlastních pekařských výrobků v rámci dobrovolnického snažení „Pečeme srdcem“).

Miroslav Škvára

Pozitivně hodnotím - MONETA Money Bank, a.s., vedoucí banka ve financování českých domácností s rostoucí nabídkou úvěrů pro malé a střední firmy (SME), a Evropská investiční banka (EIB) dnes oficiálně potvrdily své partnerství, které podpoří malé a střední podniky v České republice. EIB poskytne MONETA Money Bank významnou úvěrovou linku ve výši 150 miliónů EUR (cca 3,9 mld. Kč), z toho 80 miliónů EUR (přes 2 mld. Kč) již bylo využito v pilotní fázi.

Rušení poboček není moc fajn, ale asi je to třeba. Dnes jsem nenašel ATM v Kauflandu a vždy tam bankomat byl!!! Jinak pestrá nabídka produktů.

Petr Kučera
Peter Michajlov
Markéta Grušáková
Martina Hedvičáková

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři