web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Moneta Money Bank | 1. kvartál 2018 NAN


Bankovní poplatky.com

Nejaktivnější banka v posledním loňském i prvním letošním kvartále. Aktuálně ale nedošlo ke strukturální změně, a proto hodnocení ponecháváme po minulém zvýšení na stejné úrovni.

Na počátku roku jsme zaznamenali pár drobnějších změn – změnil se poplatek za výběr hotovosti z cizího bankomatu z 49 Kč na 20 Kč a od 25. 1. 2018 se snížila úroková sazba na běžném účtu na 0 %. Pro tentokrát hodnocení neměníme.

Sazebník banky je k dispozici nikoliv celý v jednom souboru, ale je rozdělen podle druhů služeb (hypotéky, spotřebitelské úvěry, kreditní karty, platební styk atd.). Klient tak musí mezi jednotlivými pdf soubory proklikávat, což je podle nás cesta zpátky. Na druhé straně opakovaně kvitujeme, že veškeré chystané změny (tzv. Změnový list), banka vždy prezentuje ve zvláštním souboru v pdf formátu, který je dostupný v sekci přímo u nové verze sazebníku, kde si klient může najít všechny změny, jakých kapitol a služeb se týkají a především srovnání s původní cenou dané služby.

Postavení banky v Q Reportu Scott & Rose se tentokrát významně změnilo a úřesně opačně než minule. Standardní klient zaplatí nově 900 Kč (minule pouhých 348 Kč). Aktivní klient pak i nadále platí 5.805 Kč ročně. Z tohoto důvodu měníme naše hodnocení z minula a snižujeme o 0,5 bodu zpět před minulé zvýšení.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři