web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Moneta Money Bank | 2. kvartál 2010 NAN


Bedřich Danda

GE Money představuje banku, která obvykle vstupuje do jakéhokoliv segmentu bankovního trhu nějakým inovativním a originálním způsobem, někdy ovšem se špatným výsledkem.  Zdá se však, že v některých oblastech není její postup zase až tak dynamický.  Také se mi dařilo poněkud hůře orientovat se ve webových stránkách, dosti obtížné bylo nalézt úrok z čerpaného úvěru na kreditních kartách.

 

Pozitivně se dá hodnotit omezení poplatku a dalších nákladů na úvěr Expres půjčka, který tak banka výrazně zvýhodnila, což mohou ocenit i podnikatelé.

 

GE Money také snížila úrokové sazby z hypoték a zařadila se tak po bok ostatních bank, které se tímto způsobem snaží rozhýbat trh s bydlením.

Dalibor Z. Chvátal

Lepší úrok a poplatkové prázdniny pro zájemce o hypotéku lákaly nové i stávající klienty GE Money Bank. Banka hned dvakrát během tří měsíců rozšířila síť partnerů věrnostního programu bene+, přitom slevy nejsou nízké a dosahují i dvouciferných procentních čísel. Poučila se z kritiky absence dodatkových karet ke kreditní kartě a nabízí až tři dodatkové karty, dokonce bez poplatku. U platebních karet se GE Money vyřádila: kompletně změnila doplňkové placené služby a dlužno dodat, že k lepšímu. Doslova za pár korun se k platebním kartám dají dokoupit kvalitní asisteční služby i pojištění, které oceníte nejen na cestách, ale i v domácnosti. Podnikatele potěšilo zavedení spořicích účtů v eurech a amerických dolarech, úroková sazba sice není nic moc, ale jsou alespoň bez výpovědní lhůty. Dávám prst nahoru.

Eva Poláchová

I GE se připojilo k e snížení úrokových sazeb u hypoték, včetně možností nulového poplatku za zpracování v rámci tzv. „hypotéčních dní“. Unikátní stále zůstává kalkulačka pro konsolidaci půjček a stále slušné zhodnocení na účtu Genius II (2% pro zůstatky od 40 000,- Kč). Jednoznačnou novou podporou je nulový poplatek u spotřebitelských úvěrů uzavřených dokonce května. Nelze neodrazit tu skutečnost, že GE a její internetová banka je jednoznačně u veřejnosti ceněna jako jedna z nejlepších. 

Otakar Schlossberger

Banka nabízí klasicky širokou škálu všech produktů a služeb, které jsou dostupné buď v kamenných pobočkách, nebo přes různé další alternativní distribuční kanály. Také ve II. čtvrtletí t.r. bylo možné vysledovat zvýšenou aktivitu banky vůči poskytování hypotéčních úvěrů, kdy se nabízí tento úvěr bez poplatků. Základní dokumenty banky vůči spotřebiteli se zdají jako srozumitelné a celkem vstřícné vůči němu. Sazebník je možno také považovat za přehledný, jeho změna byla provedena k 24. květnu t.r. Banka chybně používá slovo „platnost“ namísto účinnosti.

 

Banka věnuje značnou pozornost bezpečnosti svých elektronických komunikačních kanálů a nabádá k tomu i své klienty vč. ochrany dat svých klientů. Dále se hlásí ke společenské odpovědnosti a podílí se na významné podpoře mj. v sociální oblasti a podporuje sportovní aktivity.

 

Základní informace o hospodaření banky jsou dostupné. Proto jsem své hodnocení v části první zvýšil oproti hodnocení v minulém čtvrtletí.

Miroslav Zeman

Aktivita banky ve II. čtvrtletí byla spíše podprůměrná. Spíše než konkrétních změn a kroků se nová oznámení týkala spíše výsledků průzkumů a anket.

 Banka tak ve II. čtvrtletí přišla s těmito opatřeními. Expres půjčka byla osvobozena od poplatků za sjednání úvěru, banka tradičně zvýhodnila hypoteční úvěry a odpustila poplatky za zpracování úvěru a odhad nemovitosti, dosáhla nejlepšího umístění v jedné z kategorií ankety Zlatá koruna a přišla se zajímavou a praktickou službou.

Nejvýznamnější půjčka této banky a její úvěrová vlajková loď Expres půjčka tak byla v hodnoceném období osvobozena od poplatku za sjednání úvěru. Klienti tak dosáhli průměrné úspory 4 500 Kč.

GE Money Bank není výjimkou a tak jako ostatní banky přišla se snížením úroků u hypotečních úvěrů. Úroková sazba se na začátku dubna snížila na 4,69 %. V květnu navíc přišla banka s oznámením, že v rámci tzv. hypotečních dnů jsou odpuštěny klientům poplatky za zpracování úvěru a poplatek za vypracování odhadu nemovitosti.

Banka se také na konci května pochlubila svým umístěním v anketě Zlatá koruna, kde její internetová banka získala cenu veřejnosti.

Banka také přišla s velmi zajímavou, nápaditou a užitečnou službou. V období hromadné úhrady daně z příjmů umožnila banka hradit daně jednoduše pomocí bankomatů, včetně možnosti uhradit daň v hotovosti. Toto opatření uspořilo klientům čas i finanční prostředky.

Poměrně zajímavým opatřením bylo i spuštění programu bene+ na debetních kartách banky, tedy věrnostní program s výhodami.

Pavla Hřebíčková

Ke změnám došlo rovněž především v oblasti poskytování hypotečních úvěrů. Je další z velkých bank, která snížila úrokové sazby z hypoték, a další která se pod „magickou“ hranici 4% nedostala. Spořícího účet nedoznal žádných výrazných změn a banka se tímto produktem stále řadí k nejlepším.

František Pavelka

GE Money vykazuje trvalý pokrok v internetovém bankovnictví. Svědčí o tom již podruhé získaná cena veřejnosti v této oblasti v soutěži Zlatá koruna. GE Money ČR vykázala za 1. čtvrtletí konsolidovaný čistý zisk ve výši 1,2 mld. Kč (meziroční nárůst 13,7 %). Výsledek je dán zejména obezřetným řízením provozních nákladů a nižšími opravnými položkami na ztráty z úvěrů, především v portfoliu firemních úvěrů. Kreditní kartu lze získat i přes internet, případně i přes bankomaty. Přes bankomaty možno platit i daně z příjmů a to i hotově.  Objevují se znovu plány na rozšiřování počtu poboček. Přidávám 5 bodů

Helena Kadlecová

Oblast poplatků:

- od 24. 5. 2010 platí nový sazebník, ve kterém jsou změny u více jak 30 položek. Změny nastaly především v oblasti běžných účtů, platebních karet a úvěrů. Klientům je nabídnuto několik novinek, ale zároveň dochází ke zvyšování cen u některých stávajících poplatků, což je pro klienty vždy negativní zpráva.

Oblast úrokových sazeb:

- banka snížila sazby u hypotečních úvěrů

- došlo ke snížení úrokové sazby u spořicího účtu pro podnikatele

Inovace a novinky:

 - GE Money Bank představila ve II. čtvrtletí několik novinek. Jednou z nich je Spořicí účet pro podnikatele v EUR a USD.

 - další novinkou jsou 2 nová konta pro podnikatele a to Konto Genius Business Export/Import 30 a Konto Genius Business Export/Import 100

- nové pojistné programy k platebním kartám a věrnostní program bene+

Marketingové aktivity, komunikace:

- tak jako i jiné banky, tak i GE Money Bank připravila pro klienty hypoteční dny. Klientům byla nabídnuta zvýhodněná úroková sazba a zpracování úvěru bez poplatku.

Karel Kopeček

GE Money je králem mezi bankami v kategorii zhodnocení dlouhodobých vkladů. Nabízí totiž za období od jednoho do pěti let od 2 do 3,25%. Tím výrazně převyšuje konkurenci. Jedna z největších bank na českém trhu však ve II. čtvrtletí výrazněji neprojevovala.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři