web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Moneta Money Bank | 2. kvartál 2010 NAN


Tomáš Boháč

Velice pružná, pro mladé 

Miroslav Kvasnica
Jaroslav Novák

V GE mám pouze spořicí účet, ale přemýšlím o jeho zrušení, neboť snižování úroků za rok jeho existence je tedy fičák. Asi tamní peníze převedu do nějaké kampeličky podstatně výhodnějším úrokem, určitě neprodělám. Stejně to držím u GE pouze proto, že na tu trochu peněz mohu dosáhnout, ostatní peníze mám u kampeliček. Jinak se mi na rozdíl od jiných hodnotitelů moc nelíbí internetové bankovnictví, připadá mi to dost amatérské.

Ales Kodat
Martin Šuba
Josef Klejna
Ivan Mikolas

Agresivní úvěrová politika, ovšem často hraničící s lichvou. Neprovázanost produktů bývalého Multiservisu a samotné GE Money.

Jiří Cíl
Miloš Matoušek
Květa Sadílková
Marie Liebzeitová

 

Naprostá spokojenost. Nemám co dodat.

Pavel Kolář
Marek Mašín
Petr Fojtík
Mar Růž
Alexander Chylík

zde mám jen malou osobní zkušenost, ale nikdy jsem nebyl aktivním klientem banky. Zajímavě vypadají poplatky u produktu Genius Active až na poplatek za vedení účtu :(

dostupnost úvěrů pro klienty se mi jeví jako nadprůměrná ovšem o jejich výhodnosti pro klienta nad rámec konkurenčních bank nejsem přesvědčen

Radoslav Magera

Nijak mě neoslovila, snad jen tím, že je dražší než se tváří

Pavel Svoboda
Eva Šafránková
Zdeněk Tůma

internet banka OK !!  Změna data platby v trvalém příkazu - musí se zrušit a pak zadat celé znovu - mohlo by to jít jednodušeji pouze změnou datumu trvalé platby ?

Laura Ondřejová

Moje maminka využívá. Internet banking je přehledný, avšak velice nevýhodné je, když zadá platbu a nemá fin.prostředky na účtě, již platbu zrušit nemůže. Musí osobně na pobočku a ještě za každý zrušený příkaz zaplatila 50,- To je opravdu nesmyslné. Banka mě ničím neupoutala, a tak kromě zkušeností mé matky, osobní nemám.

Pavel Vank
Zdeněk Fekar

Překvapil mě rozdíl mezi marketingovou komunikací a realitou. Navíc z mého pohledu nulový zájem o klienta.

Veronika Marešová
Jana Rádlová

Nejvíce mi vadí, že když jim dlužíte i pitomých 10 Kč, jsou schopni vám v neděli odpoledne volat!

Jan Novák
Petra Heltová
Stanislav Zitterbart
Petr Škrob
Petra Hailova

Nemam zadny vyhraneny nazor.

PAVLÍNA HECZKOVÁ
Jana Dvořáková

Jsem s bankou velice spokojena, moje bankovní poradkyně mi volá ohledně nových nabídek a konsolidací se mi vyřešily nevýhodné splátky. Doporučuji.

Lukáš Kosatík
Dagmar Jasmína Pražáková

nejdražší banka co znám

Helena Cardova
Petr Lénert
Vlaďka Sofková
Andrea Křížová

u této banky má účet můj manžel, co se týká půjček a vyřízení, tak jsou rychlí, struční a bez čekání. ale momentálně si zařídili vymahačskou firmu, která bez předchozí upomínky jen zavolá a naúčtuje pro pár korun, které chybí na účtě  penále 400,- Kč, a ještě jsou velice nepříjemní a nekomunikativní

Marek Kolář
EDITA LENCOVÁ

MOJE BANKA AŽ NA OBČASNÁ NEDOROZUMĚNÍ FUNGUJE VSTŘÍCNĚ. LIDIČKY, KTEŘÍ PRACUJÍ NA POBOČCE, KAM CHODÍM, JSOU MILÍ, OCHOTNÍ A POMOHOU  MI SE VŠÍM, CO POTŘEBUJI. A TAK ODCHÁZÍM Z BANKY NĚKDY BOHATŠÍ O KARTU, NĚKDY S DALŠÍMI I LEVNĚJŠÍMI SLUŽBAMI A VĚTŠINOU S ÚSMĚVEM NA RTECH A POCITEM POHODY.

S ÚSMĚVEM JSEM SI I "VYBOJOVALA" ZRUŠENÍ PŘÍKAZU K ÚHRADĚ ZADARMO. TENTO PŘÍKAZ JSEM ZADALA PŘES INTERNET BANKU, POTOM JSEM HJO CHTĚLA ZRUŠIT, ALE TO UŽ NEŠLO. TAK JSEM PŘESVĚDČILA I BANKÉŘE NA POBOČCE, ŽE TO ZPOPLATNĚNO JIŽ NENÍ, MUSEL SE JÍT SICE PORADIT.....

PŘEJI VŠEM KLIENTŮM DOBROU BANKU A PŘÍJEMNÉ LIDIČKY V NÍ...

Kristýna Drsová
Jitka Čechovská
Klára Zemanová
Radek Klouda
Lucie Trnečková

Absolutní spokojenost :-) Výborně školený personál a snad nejpřehlednější internetové bankovnictví.

Eliška Sládková
Kamila Damaská
Zdena Dzvoníková

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři