web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Fio banka | 1. kvartál 2014 NAN


Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

Banka hned na začátku roku umožnila svým klientům aby z pohodlí domova přímo od svého počítače zažádali o kartu ke svým účtům pro další osoby.

Banka také pokračovala v rozšiřování nabídky svých služeb a zavedla pro své klienty nově Americkou hypotéku. Touto hypotékou může klient financovat jakoukoliv investici, která není určena přímo na pořízení či opravu nemovitosti, jako zástavu však klient musí nemovitost poskytnout.

 

Fio banka také v průběhu února zlevnila své hypoteční sazby, které činí 2,59 procenta. Jedná se o velmi nízkou úrokovou sazbu na tuzemském trhu. Banka také dosáhla ke konci února 350 tisíc klientů. Určitě bylo co oslavovat.

Martina Hedvičáková

Fio banka zahajuje vydávání debetních platebních karet Visa, od února tak nabízí produkty obou největších světových karetních asociací.

Od března je členem SEPA a umožňuje tak zasílání levných a rychlých europlateb širšímu okruhu bank. Přijatá platba stojí 25 korun, odeslaná 50 korun.

Od ledna také poskytuje FIO banka americké hypotéky.

 

O FIO kartu lze požádat on-line.

Jan Klička

Vyšší rychlostní stupeň zařazený na konci roku 2013 pokračuje i v roce novém. Fio se stala Nejvstřícnější bankou, zlevnila hypotéky, zlevnila a ulehčila platby v rámci EU a zavedla i americké hypotéky. Kromě toho spustila reklamní kampaň na „ryze českou banku“. Zabere to? Šance je velká.

Markéta Grušáková

Fio banka připravila pro klienty další nové bonusy. Vydává debetní karty, snížila sazbu všech fixních úrokových měr hypoték. Pro klienty bude zajímavé také to, že se stala členem SEPA. Snížila tak ceny přeshraničních transakcí. V prvním čtvrtletí tak FIO banka opět boduje.

Otakar Schlossberger

Banka patří prozatím mezi banky menšího rozsahu, která postupně získává seriózní místo na bankovním trhu v ČR. Za svou celkem krátkou éru si vydobyla přístupem ke klientům velmi dobrou pozici. Buduje širší síť obchodních míst, pracuje na elektronizaci při poskytování základních služeb. Stále je však z informací uvedených na internetových stránkách vidět, že je zaměřena do oblasti investičních nástrojů peněžního nebo kapitálového trhu. Nicméně je bankou universální. Z jejich internetových stránek však není zřetelné rozdělení produktů pro spotřebitele a další klientelu. Nabídka služeb je komplexní bez rozdílu segmentu, banka rozděluje nabídku spíše podle druhů oblastí a produktů (akcie a deriváty, půjčky a úvěry, účet a internet) a až po kliknutí na produkt se tento rozdělí na příslušný segment. Je to také možný přístup, ale poněkud zdlouhavější, zejména pro spotřebitele. Sazebník je poměrně vstřícný a celkem jednoduchý. Banka patří mezi levnější alternativy v České republice. V rámci reklamy lze banku spatřovat zejména v televizi.

 

Není však zřetelná její společenská odpovědnost, tedy já jsem nenašel odkazy na charitativní nebo jinou společensky potřebnou aktivitu. Proto hodnocení ponechávám na úrovni mého minulého hodnocení.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři