web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 3. kvartál 2017 76,3


Markéta Grušáková
Miroslav Zeman

Equa Bank je nízkonákladová banka, která je stále trošku ve stínu agresivnější Air Bank, nebo Fio banky. I tak však banka zaznamenává úspěchy v podobě zvyšujícího se počtu klientů a zájmu o produkty této banky. Banka postupně zaznamenává, že největší konkurentem na trhu jsou právě banky, které si budují stejné image nízkonákladových bank. Právě úspěch v této konkurenci umožní malé bance vystoupat k dalším metám.

Equa Bank zaznamenala umístění i v anketě o nejlepší přístup pracovníků banky ke klientovi, v rámci průzkumu společnosti Databank.

S čím přišla banka ve III. čtvrtletí 2017

Equa Bank byla i ve třetím čtvrtletí podivuhodně aktivní. Ani prázdniny tak tuto banku neuspaly. Equa se tak pochlubila ztrojnásobením svého pololetního zisku, zvyšováním úrokových sazeb na svých termínovaných účtech, či inovaci ve formě autorizace plateb otiskem prstu.

Equa bank ztrojnásobila zisk

V 1. pololetí 2017 hospodařila Equa bank se ziskem 115 milionů korun, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 195%. Počet klientů Equa bank vzrostl meziročně o 30 % na 280 tisíc, bilanční suma vzrostla o 8 %, celkový objem úvěrů o 15 % a celkový objem vkladů o 7 %.  Ziskové hospodaření očekává Equa bank i za celý rok 2017.

A máme tu další důkaz toho, že i bezpoplatkové a nízkonákladové banky mohou být úspěšné a vytvářet stabilně zisk. Dnes již všechny banky na trhu dosahují zisku, včetně těch nízkonákladových. Jistě. Zisk nečiní několik miliard korun, ale vzhledem k velikosti banky o trochu málo než sto milionů korun. To vše zajišťuje bance 280 tisíc klientů. Banka dokonce dokázala svůj zisk zvýšit meziročně o 195 %, což je velmi dobrý výsledek. Pokud by se bance podařilo do konce roku zisk alespoň zdvojnásobit jednalo by se o velmi vynikající výsledek této banky.

Zájem Čechů o zlaté karty roste

Češi dávají stále častěji přednost zlatým platebním kartám před kartami běžnými.  Především proto, že zlatá karta je pro ně symbolem bohatství a luxusu (32 %), „otvírá jim dveře“ (18 %) a posiluje společenský status (14 %). Jen za poslední rok vzrostl v Equa bank počet vydaných zlatých karet dvojnásobně. Jejich majitelé navíc s nimi platí až třikrát častěji než platili běžnými kartami. Největší zájem o zlaté platební karty mají muži (66 %), nejčastěji ve věku 25 – 34 let (34 %), z Prahy nebo z Moravskoslezského či Středočeského kraje. Vyplynulo to z průzkumu a z interních dat Equa bank.

Klasika. Název zprávy jak z ČTK. Zvědavě otevřeme a co se nedozvíme. Equa Bank potřebuje odpropagovat nabídku svých zlatých karet. Fakt, že banka potřebuje tímto způsobem popohnat poptávku po produktu znamená, že zase až tak dobře se mu dařit nemusí. Je sice skvělý údaj o tom, že za poslední rok se dvojnásobně zvýšil počet vydaných karet, ale vůbec nevíme z jakého základu. Kolik klientů touto kartou platilo a platí? Sto? Nebo tisíc? Nebo deset tisíc? To je přece obrovský rozdíl. Dvojnásobný počet vydaných karet je tak nic neříkající údaj a vůbec tak nemáme představu o četnosti využívání těchto karet. Berme tak tuto zprávu pouze jako propagaci produktu.

Equa bank zvyšuje úrokové sazby na termínovaných vkladech

Equa bank úročení termínovaných vkladů. Nejvíce se nárůst úrokové sazby projevil u vkladů v českých korunách s délkou uložení na 5 let, kdy se roční úroková sazba zvýšila z původních 0,7 % na 1 %. Nově se přitom úrokové sazby týkají také termínovaných vkladů uložených na tři měsíce (úroková sazba 0,1 % p. a.), které doposud úročené nebyly. Termínované vklady je možné uložit v českých korunách, eurech nebo amerických dolarech.

ČNB zvýšila v srpnu poprvé po deseti letech základní úrokové sazby z minimálních 0,05 na 0,25 procenta a už se ledy pohnuly i u termínovaných vkladů a spořících účtů. Zatím tedy zvýšení nebylo dostatečné, aby se hromadně začaly úroky zvyšovat u všech bank a všech spořících produktů, ale trend je jasný a předvídatelný. Ještě do konce roku má ČNB zvýšit úrokové sazby. O kolik to bude, ale ještě netušíme. Teprve poté můžeme očekávat masivnější růst úroků u spořících a termínovaných účtů. Equa Bank ale přichází se zvýšením mezi prvními. Můžeme se tak pomalu těšit, že se spořit zase o něco více vyplatí.

Equa bank spouští autorizaci plateb otiskem prstu

Equa bank spustila vylepšenou verzi aplikace mobilního bankovnictví. Uživatelsky největší změnou je autorizace plateb do 10 000 korun otiskem prstu a také silnější zabezpečení. Na zrychlení funkcí a jednodušší ovládání se můžou těšit uživatelé systému Android i iOS. 

To je fajn, další banka, která se připojuje k trendu a umožní svým klientům autorizovat velmi snadno a bezpečně platby otiskem svého prstu. Rozhodně není Equa Bank první bankou, která tuto možnost zavedla, nicméně jsou ještě banky, které otisk prstu neumožňují. I proto můžeme takto malou banku jako je Equa Bank za uživatelsky příjemnější možnost otisku prstu pochválit a ocenit.

Equa Bank: Soutěž o nejlepší rodinou firmu roku byla zahájena

Rodinné firmy jsou základem a solí každé ekonomiky. Jedná se o odpovědné a udržitelné rodinné podniky, které tvoří pro celou rodinu či další zaměstnance nezbytné příjmy a zajištění a zároveň přináší investice i pracovní příležitosti do regionů. I proto je dobře, když se na rodinné firmy nezapomíná a pořádají se i podobné soutěže, které na rodinné firmy, jejich aktivity a úspěšnost upozorňují. Generálním partnerem tohoto projektu je právě Equa Bank. Další podrobnosti si přečtěte v příslušné tiskové zprávě.

Martina Hedvičáková

Equa bank spustila vylepšenou verzi aplikace mobilního bankovnictví. Uživatelsky největší změnou je autorizace plateb do 10 000 korun otiskem prstu a také silnější zabezpečení. Na zrychlení funkcí a jednodušší ovládání se můžou těšit uživatelé systému Android i iOS. Aktualizace je k dispozici ke stažení v App Storu a Google Play.

Banka nově úročí vklady uložené na 5 let sazbou 1 % p. a. a u termínovaných vkladů uložených na tři měsíce je úroková sazba 0,1 % p. a.

Ke konci 1. pololetí 2017 vzrostl zisk Equa bank o 195 %. V 1. pololetí 2017 hospodařila Equa bank se ziskem 115 milionů korun, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 195%. Počet klientů Equa bank vzrostl meziročně o 30 % na 280 tisíc, bilanční suma vzrostla o 8 %, celkový objem úvěrů o 15 % a celkový objem vkladů o 7 %.  Ziskové hospodaření očekává Equa bank i za celý rok 2017.

Petr Kučera

Nabídka osobního účtu patří k nejlepším na trhu. Základní služby bez poplatků a bez podmínek, bezplatné výběry z jakéhokoliv bankomatu...

Umístila se na čtvrtém místě v testu e-mailové komunikace v rámci soutěže Nej banka.

Olga Ortová Šeflová

Equa bank hospodařila v prvním pololetí r. 2017 s rostoucím ziskem, který byl v meziročním srovnání téměř dvojnásobný. Zvýšila se její bilanční suma, objem depozit a ještě výrazněji úvěrová emise. To také souvisí s nepřetržitým růstem počtu obsluhovaných klientů (s meziročním nárůstem o 30%), i když s počtem 280 tis. klientů zůstává Equa bank stále malou bankou. Významné místo na bankovním trhu jí stále patří v oblasti přefinancování spotřebitelských úvěrů, které přináší jejím novým klientům výrazné úspory.  V oblasti depozit nabízí banka i depozita s poměrně dlouhou splatností – až na 5 let, u kterých také nabízí jednu z nejvyšších úrokových sazeb na trhu.

Miroslav Škvára
Peter Michajlov

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři