web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 2. kvartál 2017 80,4


Markéta Grušáková
Miroslav Zeman

Equa Bank je nízkonákladová banka, která je stále trošku ve stínu agresivnější Air Bank, nebo Fio banky. I tak však banka zaznamenává úspěchy v podobě zvyšujícího se počtu klientů a zájmu o produkty této banky. Banka postupně zaznamenává, že největší konkurentem na trhu jsou právě banky, které si budují stejné image nízkonákladových bank. Právě úspěch v této konkurenci umožní malé bance vystoupat k dalším metám.

Equa Bank zaznamenala umístění i v anketě o nejlepší přístup pracovníků banky ke klientovi, v rámci průzkumu společnosti Databank.

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2017

Equa bank je nejlevnější bankou v České republice

V nezávislém testu poplatků v roce 2016 skončila Equa bank dle portálu Bankovnipoplatky.cz na prvním místě. Celkem získala od poroty, která hodnotila výši poplatků a přehlednost sazebníků, 87,5 %. Ano, a k tomuto umístění máme také co říci, protože soutěž GEEN Nejvstřícnější banka přímo organizujeme. Equa Bank byla skutečně vyhodnocena dle několika kritérií a to v souvislosti s přehledností svého sazebníků, jako nejlevnější banka v České republice za rok 2016. Uvidíme zda své umístění obhájí i za tento rok.

Ke konci 1. čtvrtletí poskytla Equa bank úvěry se zárukami EIF ve výši 390 milionů korun

Ke konci března 2017 poskytla Equa bank malým a středním podnikům úvěry se zárukami Evropského investičního fondu (EIF) ve výši 390 milionů korun. Tyto úvěry jsou nabízeny v rámci programu COSME s finančním krytím Evropské komise a usnadňují přístup k financím pro rozvoj podnikání mikropodnikům a malým i středním firmám. Celkem za Českou republiku byly v rámci programu COSME již poskytnuty záruky ve výši 200 milionů EUR, využilo je přes dva tisíce malých a středních firem. I Equa Bank se tak podílí na podpoře malých a středních podnikatelů, což velmi vítáme. A to už jen z toho důvodu, že podnikání není vůbec lehkou záležitostí. Malí a střední podnikatelé jsou navíc vystaveni drtivé konkurenci velkých společností, které získávají stamilionové dotace nebo investiční pobídky. Jakoukoliv efektivní pomoc tuzemským podnikatelům tak hodnotíme pozitivně.

Equa bank zdvojnásobila zisk

Equa bank hospodařila v 1. čtvrtletí 2017 s čistým ziskem ve výši 45 miliónů korun, což je dvakrát více než ve stejném období loňského roku. Za výrazným meziročním nárůstem stojí pokračující zájem klientů o produkty a služby banky, nově především o pojištění a prémiové zlaté karty nebo o úvěry s podporou Evropského investičního fondu. Equa Bank, stejně jako další nízkonákladové banky dokazuje, že nízkonákladové banky a jejich koncept mají budoucnost a jsou ekonomické. I s nízkými nebo nulovými poplatky se dá vytvořit velmi dobrý a udržitelný zisk. A důkazem toho jsou všechny nízkonákladové banky, které v současnosti na trhu působí, bez výjimky. Trend snižování poplatků tak díky bohu setrvačností dopadá už i na ty největší banky, které byly nuceny se novému trendu přizpůsobit.

Equa bank představuje mobilní bankovnictví nové generace

Moderní bankovní aplikace je v dnešní době více než nutností. Podle průzkumu Equa bank využívají mobil k bankovním operacím 4 z 10 Čechů. Třetina z nich přitom používá klasický webový prohlížeč, 39 % již vstupuje do banky přes mobilní aplikaci. Počet uživatelů mobilních aplikací přitom každoročně roste, za poslední tři roky se počet uživatelů zdvojnásobil.  Equa bank proto reaguje na technologické trendy a potřeby uživatelů a představuje mobilní aplikaci nové generace s moderními prvky, jako například přihlášení otiskem prstu nebo intuitivní zadávání čísla účtu. Equa Bank tak dohání mírné zpoždění v modernizaci svého mobilního bankovnictví, ale zato se jedná o modernizaci velmi rozsáhlou a povedenou. I Equa tak umožňuje svým klientům využívat otisk prstu pro přihlášení k aplikaci, což začíná být skutečným standardem bankovních služeb.

Equa bank již ušetřila klientům 1,5 miliardy korun

Přechodem k Equa bank ušetřili klienti k dnešnímu dni již více než 1,5 miliardy korun. Průměrná úspora na každého klienta tak činila 5555 korun. Jiné banky by zřejmě oponovaly, protože se jedná o čísla spojená s refinancováním úvěrů, kdy Equa nabídla novým klientům výhodnější sazby a nižší splátky než byly dosavadní sjednané podmínky. Kouzlo refinancování úvěrů a hypoték je ale zřejmé a pro klienty velmi lákavé. I proto se také daří novým a nízkonákladovým bankám stále zvyšovat počet svých klientů na úkor svých větších konkurentů. Něco to stojí, ale také to stojí zato.

Equa bank získala v soutěži Zlatá koruna 6 medailí

Equa bank získala v soutěži Zlatá koruna, která oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu, celkem 6 medailí. Kladná hodnocení produktů Equa bank vyjadřovali nejen odborníci, ale i široká veřejnost. Právě veřejnost zvolila na internetu Běžný účet Equa bank jako druhý nejlepší produkt roku. Hlasující podnikatelé projevili spokojenost s Podnikatelským účtem Equa bank a rozhodli, již třetí rok po sobě, o jeho umístění na druhém místě. Equa Bank a její umístění v další soutěži Zlatá koruna, která přímo hodnotí kvalitu produktů bank potvrzuje i relevanci hodnocení soutěže GEEN Vstřícná banka, kde Equa Bank pravidelně obsazuje třetí místo. A z pohledu nákladů a cen svých služeb je dokonce nejlevnější bankou v České republice. Hodnocení Equa Bank tak opět zvyšujeme.

Martina Hedvičáková

Equa bank hospodařila v 1. čtvrtletí 2017 s čistým ziskem ve výši 45 miliónů korun, což je dvakrát více než ve stejném období loňského roku. Za výrazným meziročním nárůstem stojí pokračující zájem klientů o produkty a služby banky, nově především o pojištění a prémiové zlaté karty nebo o úvěry s podporou Evropského investičního fondu.

Equa bank reaguje na technologické trendy a potřeby uživatelů a představila mobilní aplikaci nové generace s moderními prvky, jako například přihlášení otiskem prstu nebo intuitivní zadávání čísla účtu.

V nezávislém testu poplatků v roce 2016 skončila Equa bank dle portálu Bankovnipoplatky.cz na prvním místě. Celkem získala od poroty, která hodnotila výši poplatků a přehlednost sazebníků, 87,5 %. Equa bank také získala v soutěži Zlatá koruna celkem 6 medailí. Veřejnost zvolila na internetu Běžný účet Equa bank jako druhý nejlepší produkt roku. Hlasující podnikatelé projevili spokojenost s Podnikatelským účtem Equa bank a rozhodli, již třetí rok po sobě, o jeho umístění na druhém místě.

Equa bank vydává svou první emisi hypotečních zástavních listů.

Petr Kučera

Nabídka osobního účtu patří k nejlepším na trhu. Základní služby bez poplatků a bez podmínek, bezplatné výběry z jakéhokoliv bankomatu...

Kontokorent od Equa bank láká na nejvýhodnější podmínky na trhu a úrokovou sazbu, která patří k nejnižším. V Česku je ale králem mezi jednookými. V době, kdy se úroky u spotřebitelských úvěrů nebo hypoték drží na rekordně nízké úrovni, totiž platí Češi za kontokorenty výrazně víc. Banky využívají toho, že cenu kontokorentu lidé příliš neřeší.

Obsadila 2. místo v průzkumu společnosti KMPG jako značka (firma), kterou Češi nejvíce milují – porazila i firmy z jiných oborů.

Za zjištění zůstatku přes bankomat zaplatí klienti Equa od dubna nově devět korun. Tento poplatek zavádí jako jedna z posledních mladých bank, které do bankomatových sítí buď vůbec neinvestují, nebo mají výrazně méně bankomatů než velké banky.

Olga Ortová Šeflová

Equa bank hospodaří již s kontinuálním ziskem. Významné místo na bankovním trhu jí stále patří v oblasti přefinancování spotřebitelských úvěrů. Ve spolupráci s Evropským investičním fondem (EIF) v rámci programu COSME poskytla malým a středním podnikům úvěry ve výši 390 mil. Kč. Banka přichází na trh s mobilním bankovnictvím nové generace (přihlášení k aplikaci otiskem prstu, intuitivní zadávání čísla účtu apod.). Equa bank emitovala první hypoteční zástavní listy v objemu 600 mil. Kč, s nízkou nominální hodnotou 10.000,- Kč a s úrokem 1,2% p.a. po tři roky splatnosti. Za přehlednost sazebníků a výši poplatků získala v hodnocení portálu Bankovnipoplatky.cz první místo a je nejlevnější bankou na trhu. V soutěži Zlatá koruna získala banka celkem šest medailí, zejména s jejími běžnými účty jsou občané i podnikatelé velmi spokojeni.

Miroslav Škvára
Bankovní poplatky.com

Jedna z novějších bank. Účet zdarma je stále bez podmínek a žádné strukturální změny se v posledním kvartále neodehrály.

Equa bank v aktuálním kvartále neučinila výrazné poplatkové změny. Do sazebníku banka přidala položku - dotaz na zůstatek prostřednictvím bankomatu stojí 9 Kč (první dotaz na zůstatek prostřednictvím bankomatu, provedený po aktivaci debetní karty, je zdarma). Vzhledem k vysokému hodnocení této bezpoplatkové banky a faktu, že je nově do sazebníku přidán jeden z vítězů ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek, snižujeme hodnocení banky v této části o 0,5 bodu.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný a jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na čtyřech stranách budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí stále na 2. místo. V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule.

Peter Michajlov
banka je spolehlivá
Super banka.
Super banka, jsem s ní spokojený. Václav Čech, Opava
top
super banka
Nejlepší banka!
Super banka, hlavne nove mobilni bankovnictvi!
Bez výjimky vždy ochotně poradili a pomohli.
výběry z bankomatu zdarma
Přemysl Dyluš
Přemysl Dyluš
Celková spokojenost
Jakub Jirásek
velmi vstřícná banka

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři