web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 1. kvartál 2017 74,3


Miroslav Zeman

Equa Bank je nízkonákladová banka, která je stále trošku ve stínu agresivnější Air Bank, nebo Fio banky. I tak však banka zaznamenává úspěchy v podobě zvyšujícího se počtu klientů a zájmu o produkty této banky. Banka postupně zaznamenává, že největší konkurentem na trhu jsou právě banky, které si budují stejné image nízkonákladových bank. Právě úspěch v této konkurenci umožní malé bance vystoupat k dalším metám.

Equa Bank zaznamenala umístění i v anketě o nejlepší přístup pracovníků banky ke klientovi, v rámci průzkumu společnosti Databank.

S čím přišla banka v I. čtvrtletí 2017

Aktivita této banky byla ve IV. Čtvrtletí poměrně slabá. Zejména pokud tuto aktivitu porovnáváme s přímými konkurenty této banky, tedy s Fio bankou a Air Bank. Equa Bank stále těží ze své stálé nabídky, kterou svým klientům nabízí a stále se veze na vlně přebírání klientů od velkých bank formou refinancování půjček.

Equa bank rozšiřuje běžný účet o výhodný kontokorent s unikátním pojištěním

Od dnešního dne mají klienti Equa bank možnost zřídit si kontokorent. Na svých účtech tak mohou mít povolený debet až do výše sto tisíc korun, a to za nejvýhodnějších podmínek na trhu. Bez poplatku za zřízení, vedení nebo využití, navíc s úrokovou sazbou, která patří k nejnižším na trhu. Výši kontokorentu je možné flexibilně měnit – zvyšovat nebo snižovat, a to prostřednictvím internetového bankovnictví. Ke kontokorentu lze navíc uzavřít unikátní pojištění schopnosti splácet.

Otázkou je, do jaké míry můžeme produkt jako kontokorent hodnotit jako výhodný. Samozřejmě ve srovnání s jiným kontokorenty se může jednat o kontokorent nejvýhodnější a je také pravda, že takový produktu užívá statisíce lidí. Na druhou stranu se jedná o produkt, podporující zadlužování lidí a záplatování nedostatku financí před výplatou a někdy dokonce na trvalé financování spotřeby, což není ideální. Ale nechme každému to, co mu vyhovuje.

Equa bank má přes čtvrt milionu klientů

Equa bank dosáhla dalšího významného milníku a překonala hranici čtvrt milionu klientů. Meziročně vzrostl počet klientů o 40 %, tři čtvrtiny z nich přitom využívají banku aktivně. Klienti u Equa bank oceňují především transparentní a férový přístup a bezplatné služby a produkty, které banka neustále rozšiřuje. Před pár dny například doplnila své téměř kompletní portfolio úvěrových produktů o výhodný kontokorent s unikátním pojištěním.

Čtvrt milionu klientů je pro Equa Bank jistě dobrou zprávou. Na druhou stranu banku předstihli její přímí konkurenti, kteří na trh vstupovali spolu s ní. Například Fio banka, která už ale měla, jako záložna, určitý náskok dosáhla v prvním čtvrtletí 700 000 klientů, tedy téměř třikrát více než Equa Bank a to samé platí o Air Bank. Naopak neúspěšná Zuno, bude letos v létě definitivně končit.

Equa bank snížila úrokovou sazbu u neúčelových hypoték na 3,59 % ročně

S platností od 1. února snižuje Equa bank úrokovou sazbu u neúčelových hypoték o 0,4 procentního bodu.  Nová sazba tak včetně pojištění schopnosti splácet činí 3,59 % ročně.

Ačkoliv se jedná o neúčelovou hypotéku, tedy jinak Americkou hypotéku, je pozitivní, že tato banka v době obecně nárůstu hypotečních úrokových sazeb, přistupuje naopak k jejich zlevňování. I to je dalším důkazem, že zvyšování úrokových sazeb, nemusí být vždy důvodné, respektive ne každá banka musí úroky z hypoték zvyšovat. Obecně však zvýšení úroků v současné době vidíme jako přiměřené řešení k ochladnutí hypotečního trhu, kde na druhé straně zatím není dostatek nemovitostí k tomu, aby dosavadní velký objem hypoték dokázal tento trh vstřebat.

Markéta Grušáková
Martina Hedvičáková
Olga Ortová Šeflová

Equa bank se po pěti letech fungování na českém bankovním trhu dostala do kontinuálního zisku a je klienty hodnocena jako velmi vstřícná banka. I když její počet klientů plynule narůstá, s počtem více jak 250 000 klientů stále patří mezi malé banky. Výhodné úrokové podmínky nabídla Equa bank u neúčelových hypotečních úvěrů. Jako velmi zajímavý produkt se jeví možnost zřízení kontokorentního úvěru na běžném účtu s úvěrovým limitem až 100 tis. Kč s bezkonkurenční úrokovou sazbou a s možností flexibilní úpravy limitu prostřednictvím internetového bankovnictví.

(+1 bod)

Petr Kučera
Miroslav Škvára
Peter Michajlov

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři