web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 4. kvartál 2016 73,2


Miroslav Zeman

Equa Bank je nízkonákladová banka, která je stále trošku ve stínu agresivnější Air Bank, nebo Fio banky. I tak však banka zaznamenává úspěchy v podobě zvyšujícího se počtu klientů a zájmu o produkty této banky. Banka postupně zaznamenává, že největší konkurentem na trhu jsou právě banky, které si budují stejné image nízkonákladových bank. Právě úspěch v této konkurenci umožní malé bance vystoupat k dalším metám.

Equa Bank zaznamenala umístění i v anketě o nejlepší přístup pracovníků banky ke klientovi, v rámci průzkumu společnosti Databank.

S čím přišla banka v IV. čtvrtletí 2016

Aktivita této banky byla ve IV. Čtvrtletí poměrně slabá. Zejména pokud tuto aktivitu porovnáváme s přímými konkurenty této banky, tedy s Fio bankou a Air Bank. Equa Bank stále těží ze své stálé nabídky, kterou svým klientům nabízí a stále se veze na vlně přebírání klientů od velkých bank formou refinancování půjček.

Equa Bank: Equa bank oslavila své 5. narozeniny ziskem 81 milionů korun

A máme tady dalšího oslavence! Stejně jako Air Bank je i Equa Bank pět let, které působí na našem tuzemském bankovním trhu. Oslavy narozenin jsou ale u této banky méně okázalé a velkolepé, než tomu bylo u Air Bank, která v rámci svého výročí oznámila rozsáhlé plány svého rozvoje i zavádění nových produktů a služeb, včetně mnoha inovací. Banka tedy oslavila své narozeniny oznámením svého zisku za tři čtvrtletí roku 2016 ve výši 81 milionů korun. Pravda, zisk není obrovský, ale dokazuje, že další nízkonákladová banka funguje se ziskem a to dlouhodobě. Kromě Zuna, které se stejně v polovině příštího roku spojí s Raiffeisenbank, už dosáhly zisku všechny tzv. nízkonákladové banky.

Equa Bank: 4 z 10 Čechů plánují v letošní zimní sezóně dovolenou na horách. Nejčastěji v České republice

Obecně platí, že jedna věc jsou plány a druhá věc je pak realizace těchto plánů. Rozhodně bych si také rád naplánoval dovolenou kamkoliv, ale bohužel ne vždy je možné plány zrealizovat. Dobře, tak abychom si vytvořili nějakou představu, jinak to nejde. Proč s takový průzkumem přichází zrovna Equa Bank? Chce nabídnout půjčky na dovolenou na horách? Nebo třeba půjčku na zimní, sportovní vybavení? V každém případě lidé upřednostňují obvykle dovolené o letních prázdninách. Svou roli zde hrají právě prázdniny, doba dovolených a také širší možnosti výběru dovolené. Česká republika je naštěstí tak malá, že na hory lze z většiny míst ČR dorazit do jedné, maximálně dvou hodin cesty. Není tak nutné na rozdíl od moře, trávit na horách třeba celý týden.

Markéta Grušáková
Martina Hedvičáková

Equa bank oslavila své 5. narozeniny ziskem 81 milionů korun.

Petr Kučera

V posledním čtvrtletí o ní nebylo příliš slyšet, ale nabídka osobního účtu patří k nejlepším na trhu. Základní služby bez poplatků a bez podmínek, bezplatné výběry z jakéhokoliv bankomatu...

Miroslav Škvára
Olga Ortová Šeflová

Po pěti letech etablování se na bankovním trhu ČR, vybudovala Equa bank 59 poboček, poměrně rozsáhlé portfolio produktů a služeb, především pro retailové klienty, ale také pro malé a střední firmy. Žádné produktové či technologické novinky však koncem roku 2016 nepředstavila.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři