web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 3. kvartál 2016 71,3


Bedřich Danda
Miroslav Zeman

Equa Bank je nízkonákladová banka, která je stále trošku ve stínu agresivnější Air Bank, nebo Fio banky. I tak však banka zaznamenává úspěchy v podobě zvyšujícího se počtu klientů a zájmu o produkty této banky. Banka postupně zaznamenává, že největší konkurentem na trhu jsou právě banky, které si budují stejné image nízkonákladových bank. Právě úspěch v této konkurenci umožní malé bance vystoupat k dalším metám.

Equa Bank zaznamenala umístění i v anketě o nejlepší přístup pracovníků banky ke klientovi, v rámci průzkumu společnosti Databank.

S čím přišla banka v III. čtvrtletí 2016

Equa Bank se pochlubila svým ziskovým hospodařením v průběhu roku 2016. Také v 2. čtvrtletí 2016 pokračovala Equa bank v pozitivním trendu hospodaření. Ke konci června 2016 hospodařila se ziskem 52 milionů korun. Počet klientů Equa bank vzrostl meziročně o 45 % na 215 tisíc, bilanční suma vzrostla o 30 %, celkový objem úvěrů o 28 % a celkový objem vkladů o 31 %.  Ziskové hospodaření očekává Equa bank i za celý rok 2016.

Equa bank spustila nabídku firemních úvěrů se zárukou Evropského investičního fondu (EIF). Tyto úvěry jsou nabízeny v rámci programu COSME s finančním krytím Evropské komise a usnadňují přístup k financím pro rozvoj podnikání mikropodnikům a malým i středním firmám. Smlouva, kterou Equa bank podepsala s EIF v rámci programu COSME, umožní poskytnout, v následujících dvouch letech, malým a středním podnikům úvěry ve výši 1,8 mld. Kč (přibližně 66,5 mil. eur). Díky zárukám poskytnutým EIF v rámci programu COSME s finančním krytím Evropské komise jsou úvěry poskytovány za nižších požadavků na zajištění, s vyšším úvěrovým limitem a s vyšším kreditem při schvalování.

Equa Bank: Češi utrácí za svatby čím dál tím méně

Equa Bank přišla se zajímavým průzkumem. Srovnání jak Češí utrácí za svatby v průběhu několika minulých desetiletí až po současnost. Náklady na svatbu se průběžně snižují a to nejen ve vztahu k průměrné mzdě, ale i v nominálních a reálných hodnotách. Co tím ale chtěla banka říct? A proč zrovna banka zkoumá výdaje Čechů za svatby? Banka...svatba, ani se to moc nerýmuje, tak o co jde? Že by si banka připravovala podhoubí pro možný nový produkt půjčka na svatbu? A v tomto rámci by se banka pochlubila tím, že financuje začátek nového života, zakládání rodin a ochranu manželského vztahu? Můžeme zatím jen spekulovat. V každém případě se jedná o zajímavý průzkum s dobrou vypovídací hodnotou. Banka ať si ho do budoucna pojme, jak bude potřebovat.

Martina Hedvičáková

Equa bank pokračuje v ziskovém hospodaření. Ke konci června 2016 vykázala zisk 52 milionů korun.

Equa bank nabízí firemní úvěry se zárukou EIF.

Markéta Grušáková
Miroslav Škvára
Olga Ortová Šeflová

Výsledky hospodaření Equa bank zatím potvrzují obrat v první ziskový rok. Úctyhodně vzrostl jak počet klientů banky, který se zvýšil meziročně dokonce o 45%, tak bilanční suma, která vyrostla meziročně o 30% (úvěrová emise vzrostla o 28% a vklady o 31%). Equa bank zahájila poskytování úvěrů mikrofirmám a malým a středním podnikům se zárukou Evropského investičního fondu. Jedná se o dostupnější úvěry s vyšším úvěrovým limitem a nižšími požadavky na zajištění v rámci programu COSME, na které banka vyčlenila 1,8 mld. Kč. 

Petr Kučera

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři