web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 4. kvartál 2015 77,1


sice pomale prevody ale jinak vyborna
Jiří Sychrava
vstřícná banka, pro mně úplně bez poplatků, spořící účet HIT
stále se zlepšuje
Martina Hedvičáková

Equa bank otevřela pobočku v obchodním centru na Chodově, jedná se o jedenácté obchodní místo v hlavním městě. Equa bank má v současné době celkem 58 obchodních míst po celé České republice.

 

Markéta Grušáková

Equa bank na podzim loňského roku slavila. Na českém trhu působí již čtyři roky. A to poměrně úspěšně. Rozšiřuje počet poboček, daří se jí oslovovat nové klienty. Zaznamenala nárůst jak v oblasti spoření, tak úvěrů. Klienti však zejména ocenili „narozeninové“ výhody v podobě levných tarifů na volání, výhodných zlatých karet, ale také možností konsolidace půjček. Pokud bude Equa pokračovat tímto směrem, má rozhodně šanci získávat stále nové klienty. 

Miroslav Zeman

Equa Bank je nízkonákladová banka, která je stále trošku ve stínu agresivnější Air Bank, nebo Fio banky. I tak však banka zaznamenává úspěchy v podobě zvyšujícího se počtu klientů a zájmu o produkty této banky. Banka postupně zaznamenává, že největší konkurentem na trhu jsou právě banky, které si budují stejné image nízkonákladových bank. Právě úspěch v této konkurenci umožní malé bance vystoupat k dalším metám.

Equa Bank zaznamenala umístění i v anketě o nejlepší přístup pracovníků banky ke klientovi, v rámci průzkumu společnosti Databank.

S čím přišla banka ve IV. čtvrtletí 2015

Ani Equa Bank nechce zůstat pozadu za svou konkurencí a také ona rozšiřuje svou pobočkou síť. Banka tak otevřela novou pobočku v Obchodním centru Chodov. Jedná se o jedenácté obchodní místo v hlavním městě. Equa bank má v současné době celkem 58 obchodních míst po celé České republice.

Equa Bank je také partnerem projektu Rodinná firma roku, kterou pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Vítězem v tomto projektu či anketě se stala společnost Komfi spol. s r.o., která je předním výrobcem jednoúčelových a polygrafických strojů.

Equa Bank jinak ve čtvrtém čtvrtletí s žádnou další novinkou nebo opatřením o kterém by bylo třeba se zmínit nepřišla.

Bedřich Danda
Olga Ortová Šeflová

Equa bank rozšířila svoji obchodní síť o další pobočku v Praze. Jiné novinky pro klienty ke konci roku nepřipravila. 

Miroslav Škvára
Bankovní poplatky.com

Jedna z novějších bank. Účet zdarma je stále bez podmínek a žádné strukturální změny se v posledním kvartále neodehrály.

Equa bank od 3. října do sazebníku začlenila nové položky týkající se zlaté platební karty. Zlatá debetní karta MasterCard je měsíčně vedena ve variantě Premium za 89 Kč, ve variantě Premium Plus za 129 Kč, kde jsou výběry z bankomatu kterékoliv banky v zahraničí zdarma. Vzhledem k nevýznamným poplatkovým změnám, nemáme důvod měnit hodnocení z minula.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný a jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na čtyřech stranách (minule na třech) budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí stále na 2. místo. V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule. 

Petr Kučera

Rozšiřuje síť poboček, nově nabízí klientům i levnější volání a chystá platební terminály pro podnikatele.

Mám půjčku a jsem spokojenej.

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři