web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 2. kvartál 2015 75,4


Zatím bez problémů. Účet bez podmínek, úrok slušný (bonus splním posíláním výplaty) a vyřízení hypotéky také bez problémů. Zatím OK.
Bedřich Danda
Miroslav Zeman

Equa Bank je nízkonákladová banka, která je stále trošku ve stínu agresivnější Air Bank, nebo Fio banky. I tak však banka zaznamenává úspěchy v podobě zvyšujícího se počtu klientů a zájmu o produkty této banky. Banka postupně zaznamenává, že největší konkurentem na trhu jsou právě banky, které si budují stejné image nízkonákladových bank. Právě úspěch v této konkurenci umožní malé bance vystoupat k dalším metám.

Equa Bank zaznamenala umístění i v anketě o nejlepší přístup pracovníků banky ke klientovi, v rámci průzkumu společnosti Databank.

S čím tedy Equa Bank přišla ve druhém čtvrtletí 2015:

Začneme hned trochu zvesela. Banka přišla hned na úvod druhého čtvrtletí s průzkumem, který říká, že více než třetina podnikatelů není stoprocentně spokojena se svou bankou. Je přitom zřejmé kam a na co banka tímto průzkumem míří. Tou novou bankou, se kterou budou podnikatelé stoprocentně spokojeni je právě Equa Bank. Tento průzkum tak měl podpořit novou produktovou řadu účtů pro podnikatele bez poplatků. Banka se snaží získat nové klienty v oblasti, která zatím nebyla pro nízkonákladové banky typická.

Banka se také snažila zpopularizovat živnostenské podnikání v rámci své soutěže Equa Bank Rodinná firma. Jednalo se tedy už o čtvrtý ročník a výsledky byly vyhlášeny v hotelu Jalta. Určitě by nás ale zajímalo jakými objemy peněz a úvěrů podporuje banka právě tyto malé podnikatele.

Equa Bank se pochlubila ziskem šesti ocenění v projektu Zlatá koruna, který hodnotí produkty banka a pojišťoven. Nejvyšší ocenění tak získal běžný účet Equa Bank. Medailové hodnocení získaly i karty, nebo v kategorii ceně podnikatelů.

Equa Bank také oznámila prodloužení své garantované sazby u hypotečních úvěrů ve výši 1,99 procenta, která patří k těm nižší na tuzemském trhu.

Otakar Schlossberger

Banka pracuje s omezeným počtem poboček, ale stále je rozšiřuje. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama se zlepšila, je ji vidět jak v TV spotech, tak tištěných médiích. Banku lze považovat za rozvíjející se a snaží se konkurovat úrokovými sazbami jak z úvěrů, tak z depozit.

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti, proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého hodnocení. 

Martina Hedvičáková

Equa bank uvádí na trh dva nové běžné účty pro firemní klienty SECTOR a TRADE. Zároveň nově nabízí možnost vedení běžného účtu zdarma všem firemním klientům. Pokud má klient na účtu určitý minimální zůstatek, má vedení účtu zdarma, včetně dalších služeb - například neomezené výběry z bankomatů všech bank po celé ČR nebo tuzemský platební styk.

Equa bank prodlužuje garantovanou úrokovou sazbu 1,99 % u hypoték.

Equa bank získala ve finanční soutěži Zlatá koruna celkem 6 medailí. Se svými produkty uspěla jak u odborníků, tak u široké veřejnosti. Na nejvyšší stupeň vystoupala v Ceně veřejnosti, a to s produktem Běžný účet Equa bank. Zlatou korunu získala také v kategoriích Úvěry a Hypotéky.  

Miroslav Škvára
Markéta Grušáková

Mladá banka s potenciálem. 

Olga Ortová Šeflová

Equa bank nabízela výhodnější úrokové podmínky u hypotečních úvěrů. Stále snaží nabídnout nějaké novinky, což klienti oceňují. Díky svému skutečně bezpoplatkovému účtu, ale i výhodným obchodním podmínkách u spotřebitelských a hypotečních úvěrů získala řadu ocenění od odborníků i veřejnosti. Stále nabízí dobře úročený spořící účet, a zejména skutečně nepoplatkový běžný účet (bez dalších podmínek). Firemním klientům nabízí nové atraktivní běžné účty, při určitém zůstatku s bezplatným vedením a výběry ze všech bankomatů v ČR, dále podporuje financování rodinných firem.

Bankovní poplatky.com

Jedna z novějších bank. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Účet zdarma je nyní nově bez podmínek. Hodnocení v této části zvyšujeme o 0,5 bodu.

Vzhledem k nevýrazným poplatkovým změnám, nemáme důvod měnit hodnocení z minula.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný a jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na čtyřech stranách (minule na třech) budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí stále na 2. místo. V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule.

Dlouhodobá spokojenost
Petr Kučera

Konkurenční boj bank o klienty nedávno posunula na další úroveň, kdy změnila podmínky u své už tak velmi dobré nabídky. Účet od Equa bank je už zdarma vždy a bez dalších podmínek.

Pardon, poslední hodnocení jsem zkazil ... takže znovu Zatím bez problémů. Účet bez podmínek, úrok slušný (bonus splním posíláním výplaty) a vyřízení hypotéky také bez problémů. Zatím OK.

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři