web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 1. kvartál 2015 67


Bedřich Danda
Miroslav Zeman

Hned na začátku roku přišla Equa Bank s jakou si bombou. Představila hned tři nové produkty, které měly být v podstatě přelomové. O co se jednalo?

První novinkou mělo být, že jako jediná banka na trhu Equa nově nabídla běžný účet zcela zdarma bez jakýchkoliv dalších podmínek. Druhou novinkou je účet HIT s úrokovou sazbou až 1,5 % ročně, který nově rozšiřuje nabídku spořících účtů této banky a jako třetí novinka je nové nadstandardní pojištění pro nejběžnější životní situace. Ani jeden z produktů není až tak přelomový, nebo zásadně výjimečný, ale přesvědčení bance brát nebudeme.

Od ledna do dubna se v podstatě v bance a její nabídce nic moc neděle, kromě několika zdánlivě nezávislých průzkumů typu - "Pouze třetina živnostníků a malých firem je jednoznačně rozhodnutá zůstat u své banky. Každý desátý naopak plánuje banku změnit a téměř 90 % z nich se chystá přejít k nějaké z nových bank. Nejčastějšími důvody pro změnu banky jsou přitom horší podmínky a vyšší poplatky, pomalost, byrokracie a špatné jednání zaměstnanců stávající banky." Uvedená ukázka mluví za vše.

Až v dubnu tedy banka představila také produkty pro podnikatele a živnostníky. Equa bank uvedla na trh dva nové běžné účty pro firemní klienty SECTOR a TRADE. Zároveň nově nabídla možnost vedení běžného účtu zdarma všem firemním klientům. Pokud má klient na účtu určitý minimální zůstatek, má vedení účtu zdarma, včetně dalších služeb - například neomezené výběry z bankomatů všech bank po celé ČR nebo tuzemský platební styk.

Na malou banku to není úplně špatné. Banka ale zaostává za svými nízkonákladovými konkurenty a to jak do rozsahu inovací tak mediální viditelnosti.

Equa tak představuje v mém hodnocení určitý lepší střed.

Otakar Schlossberger

Banka stále pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama se zlepšila, je ji vidět jak v TV spotech, tak tištěných médiích. Banka lze považovat za rozvíjející se a snaží se konkurovat úrokovými sazbami jak z úvěrů, tak z depozit.

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti, proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého hodnocení. 

Martina Hedvičáková

Snovým rokem představila Equa bank hned tři produktové novinky. Nově nabízí běžný účet zcela zdarma bez jakýchkoliv dalších podmínek. Nabídku spořicích účtů rozšiřuje o účet HIT s úrokovou sazbou až 1,5 % ročně a nově nabízí nadstandardní pojištění pro nejběžnější životní situace.

Problémem zůstává byrokratický aparát a velmi opatrnostní jednání při vyřizování úvěrů. V této oblasti banka ztrácí na tradiční velké banky.

Markéta Grušáková

Nově nabízí Equa bank běžný účet zcela zdarma, a to včetně on-line plateb, výběrů z bankomatů apod. V únoru pak přišla s novým spořicím účtem HIT, jenž nabízí zúročení 1,5 procentem. 

Olga Ortová Šeflová

Equa bank se stále snaží nabídnout nějaké novinky, což klienti oceňují. Nabízí velmi dobře úročený spořící účet, nadstandardní pojištění a zejména skutečně nepoplatkový běžný účet (bez dalších podmínek). Podporuje i rodinné firmy. Nabízí firemním klientům nové běžné účty SECTOR a TRADE, při určitém zůstatku s bezplatným vedením a výběry ze všech bankomatů v ČR. 

Petr Kučera

Konkurenční boj bank o klienty posunula na další úroveň, kdy změnila podmínky u své už tak velmi dobré nabídky. Účet od Equa bank je už zdarma vždy a bez dalších podmínek.

K dokonalosti ale chybí fungující kontaktní formulář na webu. Pokud potenciální klient reaguje na  výzvy „napište nám, brzy se vám ozveme“, ale ani přes opakované odeslání kontaktního formuláře se mu další týdny nikdo neozve, je něco špatně.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři