web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 1. kvartál 2014 64,7


Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

I Equa bank se plně zapojila do hypotečního boje a nabídla novým klientům, že pokud u ní uzavřou smlouvu do konce dubna, získají slevu na úrokové sazbě 0,2 procenta. Úrokové sazby této banky tak začínají už na 2,39 procentech.

Banka se také rozšiřuje co se týká pobočkové sítě. K prvnímu čtvrtletí tohoto roku tak banka rozšířila svou pobočkovou síť o dalších pět poboček. Banka se tak postupně více přibližuje svým klientům, což je nutné ocenit.

 

Banka v prvním čtvrtletí pokračovala v kampani, kdy u nových klientů, kteří si k ní převedou svou hypotéku uhradí těmto klientům poplatek za vedení úvěrového účtu, které uhradil klient u své původní banky. Banka toto opatření prezentuje jako vrácení poplatků za vedení úvěrového účtu zpět klientovi. Uvidíme, jak tento marketingový tah zabere.

Martina Hedvičáková

Equa bank poskytla 9 miliard nových úvěrů a snížila ztrátu o 11%.

Jan Klička

Když vedle sebe poskládáte Equa, AirBank, Fio a možná nově i mBank, získáte skupinu největších dravců na současném bankovním trhu. Prvně jmenovaná ale v prvním kvartálu mírně vedla. Začala sympatickou akcí vracení poplatků za hypoteční úvěry pro klienty přicházející z „cizích“ velkých bank, pokračovala zlevněním hypoték a stálým bonusem je výběr ze všech bankomatů v ČR zdarma. Uvidíme, jak dlouho to vydrží, ale Equa prostě „jede“.

Markéta Grušáková

Equa bank překvapila novou službou. Zákazníkům umožňuje převést jejich spotřebitelské úvěry z jiných společností do Equa bank a navíc jim zaplatí průměrnou výši poplatků za vedení spotřebitelského úvěru u předchozí banky. Nejenže klienti banky neplatí poplatky za vedení spotřebitelského úvěru, ale nově také nebudou muset platit poplatky za vedení hypotečního úvěru, tento bonus je však omezen časovým obdobím, kdy klient svoji hypotéku získal. Pro nové klienty pak připravila časově omezenou akci na snížení úrokové míry hypoték.

Otakar Schlossberger

Banka patří mezi menší až střední banky s celou škálou produktů pro segmenty spotřebitelů a SME. Banka však pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama se zlepšila, je ji vidět jak v TV spotech, tak tištěných médiích. Nicméně zásadně nový produkt tu zřejmý není, i když se prezentuje tzv. autopůjčka. Výrazná reklama do hypotéčního úvěru vč. formy neúvěrování.

 

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti, proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého hodnocení. 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři