web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 1. kvartál 2014 86,3


Bankovní poplatky.com

Jedna z novějších bank. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. V I. čtvrtletí sice nedošlo vysloveně ke strukturálním poplatkovým změnám, ale banka přišla s několika aktivitami, které se týkaly zrušení a vrácení bankovních poplatků. Hodnocení v této části ponecháváme na stejné úrovni jako minule, ale s výrazně pozitivním výhledem do dalšího čtvrtletí.

Equa bank se v tomto kvartále výrazně zapsala tím, že rozjela několik kampaní na vrácení poplatků svým, ale především nově příchozím klientům. Nejprve u spotřebitelských úvěrů jako lákadlo pro klienty jiných bank (1500 Kč), pak banka oznámila vrácení poplatků za vedení hypotečního úvěru i u vlastních klientů (jinak banka tento poplatek zrušila loni v dubnu) a nakonec Equa bank nabídla klientům jiných bank, že jim vrátí poplatky, pokud si hypotéku převedou k nim. K tomu přišla banka s dalšími změnami - expresní doručení nové debetní karty bude stát nově od 156,50 Kč do 340,50 Kč (dříve 199 Kč), banka do sazebníku zařadila novou sekci Pojištění ke spotřebitelským půjčkám. Jinak Equa bank do svého sazebníku nově zařadila položky, které se týkají advokátních účtů, notářských úschov či vázaných účtů a v oblasti úvěrových obchodů změnila pro segment podnikatelů část poplatků vyjádřených konkrétními hodnotami či procentem a to na individuálním základě. Vzhledem k výrazným poplatkovým změnám, logicky zvyšujeme hodnocení banky v této části o 0,5 bodu.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný a jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na čtyřech stranách (minule na třech) budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí stále na 2. místo (za Fio banku). V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule.

Equa bank vrátí poplatky klientům ostatních bank, 7. 1. 2014

Klienti bank, kteří platí nebo platili své bance poplatky za vedení spotřebitelského úvěru, mají nyní šanci své peníze získat zpět, a to bez jakýchkoliv soudních sporů. Pokud se rozhodnou převést svůj stávající spotřebitelský úvěr k Equa bank, banka jim uhradí průměrnou výši poplatků, které zaplatili za vedení úvěrového účtu své bance. Klienti bank tak mohou okamžitě při refinancování získat na poplatcích zpět 1500 korun a dále rovněž významně ušetřit na úrokové sazbě. Equa bank totiž garantuje při refinancování snížení splátek až o 25 %, přičemž doba splatnosti zůstává stejná. Průměrně tak klienti u Equa bank uspoří více než 20.000 korun a navíc získají 1.500 za poplatky zaplacené své bance

Equa bank vrátí svým klientům poplatky za správu hypoték, 13. 1. 2014

Od 1. února 2014 přestává Equa bank účtovat také poplatky za správu hypotečních úvěrů všem klientům, kteří u Equa bank čerpali hypotéky od počátku jejich poskytování v roce 2011 do 15. dubna 2013. Od dubna loňského roku přestala Equa bank tento poplatek účtovat všem novým klientům a nyní se rozhodla ho zrušit i pro klienty, kteří u banky měli hypotéku před tímto datem. Banka se také rozhodla, že již zaplacené poplatky bude klientům kompenzovat.

Equa bank vrací další poplatky! Klienti bank mohou nyní získat zpět přes 5 tisíc korun!, 7. 2. 2014

Klienti bank mohou u Equa bank získat zpět další poplatky, a to opět bez jakýchkoliv soudních sporů. Tentokrát za vedení hypotečního úvěru. Pokud refinancují svůj hypoteční úvěr do Equa bank, banka jim uhradí průměrnou výši poplatků, které zaplatili své původní bance, tedy 5400 korun.

 

 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři