web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 4. kvartál 2013 70,4


Petr Vít

super jsem s ní velice skopojený

Jana Vrabcová

Kdyby byla možnost druhé platební karty a druhého dispondenta s účtem pak by hodnocení bylo lepší

Libuše Nechvátalová
Ladislav Mika
Jan Komár
Bankovní poplatky.com

Jedna z novějších bank. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Ve IV. čtvrtletí nedošlo ke strukturálním poplatkovým změnám. Nicméně Equa bank udělala několik poplatkových změn u účtu pro podnikatele. Hodnocení v této části ponecháváme na stejné úrovni jako minule.

Equa bank změnila svůj sazebník u účtů pro podnikatele. V principu zavedla poplatek za vedení účtu, který byl doposud zdarma, a naopak přestala zpoplatňovat jednotlivé služby. Nově tak podnikatel zaplatí v závislosti na průměrném měsíčním zůstatku či na tom, jestli je fyzická osoba podnikatel (FOP) či právnická osoba (PO) 99 Kč nebo 149 Kč. Zdarma naopak získá zasílání výpisů poštou (dříve 29 Kč), odchozí platbu, trvalý příkaz či inkaso (dříve 4 Kč), příchozí platbu (3 Kč) či prioritní platbu (100 Kč). Dále pak u Spořicího účtu pro FOP a PO přestala banka zpoplatňovat zasílání výpisů poštou (dříve 29 Kč) a příchozí platby (dříve 3 Kč). Vzhledem k tomu, že se změny netýkaly retailového zákazníka a po minulém zvýšení, tentokrát necháváme hodnocení v této části beze změn.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný a jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na třech stranách budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

 

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí stále na 2. místo (za Fio banku). V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule. 

Dalibor Z. Chvátal

Běžný standard.

Miroslav Zeman

Equa Bank se ve čtvrtém čtvrtletí prezentovala především jako banka, která nabízí nejvýhodnější, resp. nejlevnější běžný účet na trhu. K tomuto zjištění dospěla banka na základě srovnání serverů poplatkožrout.cz a finparada.cz. Banka tak má dle zjištění účet, kde se jako u jediného na trhu neplatí žádné poplatky.

Bedřich Danda
Martina Hedvičáková

Equa bank prodlužila narozeninovou nabídku všech hypoték bez poplatku do prosince a nemusí hradit poplatek za její poskytnutí a získá ji zcela zdarma.

 

Jednou z nejvýhodnějších bank v poskytování běžného účtu se stala Equa bank. 

Petr Kučera
Olga Ortová Šeflová

Nabídka řady velmi atraktivních spořících i úvěrových produktů (např. hypotéky bez poplatku) Equa bank pokračuje. Především její běžný účet lze ,jako jeden z mála na českém trhu, skutečně označit jako bezpoplatkový. Pozitivně lze hodnotit aktivity této banky při financování OSVČ a malých a středních podniků. Na své klienty působí banka stále velmi vstřícně.  (+ 3 body)

Otakar Schlossberger

Banka patří mezi menší až střední banky s celou škálou produktů pro segmenty spotřebitelů a SME. Banka však pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama se zlepšila, je ji vidět jak v TV spotech, tak tištěných médiích. Nicméně zásadně nový produkt tu zřejmý není.

 

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti, proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého hodnocení. 

Jan Klička

Banka se ke konci roku snažila ulovit nové zákazníky na akční nabídky hypoték. Celkovému image určitě prospělo, že banka uspěla v testování výhodnosti běžných účtů. Celkově je rok 2013 pro banku velmi úspěšný a nezbývá, než se těšit na novinky roku 2014.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři