web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 3. kvartál 2013 65,7


Bedřich Danda
Martina Hedvičáková

Po dvouletém působení na českém trhu dosáhla Equa bank meziročně trojnásobného objemu úvěrů a dvojnásobného objemu klientských vkladů. Počet klientů dosáhl 50.000, z toho 64 % aktivně využívá Equa bank. Banka představila 11 novinek ve všech oblastech od běžného účtu a platebních karet, přes spotřebitelské úvěry, hypotéky, nová prodejní místa, až po novinky pro segment živnostníků, malých a středních podniků.

Nevýhodou této banky je vysoká byrokracie při vyřizování půjček, hypoték či podnikatelského úvěru.

 

Equa bank nabízí od září. nový spořicí účet EXTRA s úrokovou sazbou 1,8 %, která se skládá z garantovaného výnosu 1,2 % p.a. a EXTRA bonusu navíc ve výši 0,6 % p.a. pro vklady v korunách. Zřízení i vedení účtu je zdarma, stejně jako odchozí platby v rámci účtů Equa bank.

Miroslav Zeman

Počet klientů, úvěrů i vkladů se bance výrazně zvýšil. I tak však počet klientů v počtu 50 000 řadí banku k nejmenším bankám na trhu. Vklady klientů se meziročně zvýšily o 96 % na 10, 5 mld. korun. Z toho vklady fyzických osob tvořily 9,3 mld. korun, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 103 %. Celkový objem úvěrů vzrostl meziročně o 171 % na 8,3 mld. korun.

 

Efektivitu refinancování prostřednictvím Equa bank si tato banka pochvaluje i ve třetím čtvrtletí. Díky unikátnímu konceptu refinancování – RePůjčce – ušetřili klienti jen za osm měsíců celkem přes 90 milionů korun. Průměrná úspora na každém úvěru se přitom pohybuje ve výši 20 000 až 30 000 korun.

 

 

Produktovou novinku přestavila Equa Bank právě ve třetím čtvrtletí. Novinkou je spořicí účet EXTRA, jehož roční úroková sazba 1,8 % je v současnosti nejvyšší na trhu. Úrok se skládá z garantovaného výnosu 1,2 % p.a. a EXTRA bonusu navíc ve výši 0,6 % p.a. pro vklady v korunách. Zřízení i vedení účtu je zdarma, stejně jako odchozí platby v rámci účtů Equa bank.

Hana Fojtová

Spoustu novinek přinesla Equa v září. Na trhu ČR působí druhým rokem, a tak slaví. Vylepšila mobilní bankovnictví, rozšířila svoji obchodní síť, představila Minutovou půjčku on-line, která je schválená tzv. „co by dup“.  Ovšem v praxi jeden neví, od kdy se ta minuta na schválení vlastně počítá. Spořicí účet EXTRA s úrokem 1,8 % p.a.  – časově omezená nabídka pro nové vklady. Podmínkou je, že klient ve sledovaném období neuskuteční žádný výběr. V září hypotéka s úrokovou sazbou od 2,69 % p.a. pro fixace na 3 a 5 let , refinancování od 2,5 % p.a., bez poplatku za vyřízení. Sazba nejnižší, co jsem zaznamenala. Ale je otázka, kdo na ni opravdu dosáhne. Také to „od“ často bývá jen teoretickým příkladem nedosažitelným v praxi.

Novinkou jsou také bezkontaktní platební karty se slevovým programem, nový slogan a další vylepšení pro firemní klienty. Celkem uvedla banka v září 11 novinek.

Otakar Schlossberger

Banka patří mezi menší až střední banky s celou škálou produktů pro segmenty spotřebitelů a SME. Banka však pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama se zlepšila, je ji vidět jak v TV spotech, tak tištěných médiích. Nicméně zásadně nový produkt tu zřejmý není.

 

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti, proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého hodnocení. 

Dalibor Z. Chvátal

Úroková sazba na spořicím účtu 1,80 % p.a. vypadá lákavě, ale má samozřejmě háček. To je logické, banka by těžko vykouzlila na finančním trhu větší sazbu. Jinak běžný standard

Petr Kučera
Jan Klička

Vědí, že nesmějí usnout na vavřínech. Reklama Equa není tak silná jako třeba AirBank, ale i tak se banka snaží. Nově představila spořící účet s úrokem 1,8% procenta, čímž se stala jedním z lídrů na trhu. Zatím má 50 tisíc zákazníků, atraktivní politikou produktů se ale počet jistě dál zvýší.

Olga Ortová Šeflová

Jedná se o menší banku, která má malou síť poboček, ale rostoucí počet klientů, které láká nabídka řady velmi atraktivních spořících i úvěrových produktů. Některé její spořící produkty k nejatraktivnějším na trhu, rovněž úvěrové produkty, včetně nabízené konsolidace půjček „repůjčka“, jsou poskytovány za nadstandardních podmínek a proto sbírají soutěžní ceny. Aktivně se také pohybuje s atraktivními produkty na hypotečním trhu. Na své klienty působí banka stále velmi vstřícně.  (+ 3 body)


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři