web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 4. kvartál 2012 66,9


Otakar Schlossberger

 

Banka patří mezi menší až střední banky s celou škálou produktů pro segmenty spotřebitelů a SME. Banka však pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama se ve IV. Čtvrtletí roku 2012 zvýraznila, banka se více zviditelňuje.

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti. 

Bedřich Danda
Hana Fojtová

 

Zjednodušení podmínek pro získání minimální sazby u hypoték na refinancování. Minimální hranice výše úvěru pro nejnižší sazby se nově posouvá z 3 miliónů korun na 1,5 miliónů korun. Bonus 5 tis.Kč již banka nabízela dříve. Sazby začínají na 3,09 % p.a., u refinancování  na 2,99% p.a.  O podmínce výše úvěru pro minimální sazbu jsem se ale dříve nikde nedočetla.  Minimální sazba tedy nebude pro každého, i když se to tak na první pohled může zdát.

Equa také spustila produkt RePůjčka na  refinancování spotřebitelských úvěrů . Stejně jako jiné banky nabízí klientům snížení jejich splátek. A garantuje jejich snížení o 25% a k tomu bonus 1 tis.Kč. Úvěr  je bez poplatků,  a to i předčasné splacení.  Což například ZUNO zdarma nenabízí.  Chcete-li ovšem vědět, jak je to s tím bonusem, musíte kontaktovat banku.  Cílem není tedy říci vše, ale navnadit klienta, aby se bance sám ozval.

Banka v roce 2012 rozšířila svoje portfolio produktů. Běžné účty, vkladové produkty, hypotéky pro fyzické osoby, podnikatelské hypotéky. V prosinci počet klientů bance vzrostl na 30 tisíc. V prvním čtvrtletí 2012 to bylo 11 tisíc. Equa bank se umístila na bronzové příčce v kategorii „Nejdynamičtější banka roku 2012“ v prestižní soutěži Banka roku. Za druhé pololetí roku 2012 uvedla Equa bank na trh 15 nových produktů a služeb.

 

Miroslav Zeman

 

V posledním hodnoceném čtvrtletí se banka skutečně ukázala jako činná a svými inovacemi tak potvrzuje nejen své umístění na třetí příčce v ratingu OVB Vstřícná banka, ale i své postavení na českém trhu. Hned začátkem posledního čtvrtletí začala Equa bank nabízet zvýhodněné poskytování hypoték a s bonusem 5 tisíc korun do konce roku, dále snížila splátky půjček až o čtvrtinu a také nově přišla s možností, kdy si klienti Equa bank mohou prostřednictvím 3400 poboček České pošty vložit na svůj účet hotovost a banka jim za to ještě zaplatí - celých 33 korun za jeden vklad měsíčně. Equa bank také nově rozšířila svoji dosavadní nabídku služeb pro občany, živnostníky, malé a střední podniky o oblast korporátního financování. Pozitivní novinkou je také to, že Equa bank od konce listopadu snížila poplatky za platby v rámci zemí EU. Poslední novinkou, kterou Equa banka v roce 2012 uvedla na trh, bylo spuštění běžného účtu pro podnikatele s individuální úrokovou sazbou. 

Jan Klička

 

Ve znamení nabídek k refinancování, ať už hypoték a nově i spotřebitelských úvěrů, se loňský rok odvíjel u Equa bank. K tomu se na konci roku přidaly nové produkty pro podnikatele. Suma sumárum to znamená už třicet tisíc klientů, což v roce plném ostrého boje na vysoce penetrovaném trhu opravdu není špatné.

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

- ve IV. čtvrtletí  bylo provedeno téměř 30 změn v Sazebníku poplatků, které se  týkaly zejména oblasti běžných účtů, spořicích účtů a úvěrových produktů. Byly zavedeny nové položky a sníženy poplatky za vybrané služby – klienty pozitivně vnímaná zpráva.

Oblast úrokových sazeb:

- došlo ke snížení sazeb u hypotečních úvěrů

Inovace  a novinky:

 - občanům je určena nová RePůjčka – refinancování spotřebitelských úvěrů

- banka rozšířila nabídku služeb o oblast korporátního financování

Marketingové aktivity, komunikace:

- v tomto období nebyla zaznamenána výraznější aktivita banky

Martina Hedvičáková

 

Nedávno banka nabídla nový spořicí účet Extra s ročním úrokem 2,6 procenta. Úrok se skládá z garantovaného výnosu 1,8 procenta ročně a extra úroku 0,8 procenta ročně, který je na účet připsán, pokud v daném měsíci z účtu neproběhla žádná odchozí platba.

Klienti Equa bank si také nově mohou vložit hotovost na svůj účet prostřednictvím 3400 poboček České pošty a banka jim přitom zaplatí 33 korun za jeden vklad měsíčně. Po zavedení výběrů zdarma ze všech bankomatů v ČR je to tak další zvýhodnění, které Equa bank svým klientům nabízí.

S platností od 30.11.2012 snižuje Equa bank poplatky za platby v rámci zemí EU.
Příchozí europlatba  bude nově stát 9,- Kč (z původních 99,- Kč) a odchozí 99,- Kč (z původních 199,- Kč). Změny poplatků se budou týkat také zahraničních plateb. Příchozí zahraniční platba bude nově zpoplatněna 29,- Kč (z původních 99,- Kč) a odchozí platba bude od 1. 2. 2013 stát 299,- Kč z původních 199,- Kč.

Také Equa bank snižuje sazby u hypoték.

Equa bank uvedla v prosinci na trh běžný účet s individuální úrokovou sazbou pro živnostníky a malé a střední podniky. Produkt má parametry spořicího účtu a v současnosti nabízí podnikatelskému segmentu jedno z nejvyšších úročení na trhu. Úroková sazba pro kreditní denní zůstatek do 20 milionů korun je 1,10 % p.a, od 20 milionů korun výše je to 0,01 % p.a.

Miroslav Zeman

 

Jednoduchá banka nabízející vedle základních produktů – běžných účtů a spořicích produktů – i hypotéky a svou pozornost začíná zaměřovat i na podnikatele. Slabší pobočkovou síť nahrazuje možnost výběru z bankomatu u kterékoliv banky v ČR zdarma.

Petr Kučera
Dalibor Z. Chvátal

 

Za hypotéku pět tisíc navrch. To už láká ke sjednání a přesně touto cestou Equa bank šla. Absenci poboček nahradila příspěvkem na zaplacení nákladů jedné poštovní poukázky typu A pro vklad na účet. Razantní snížení poplatků za příchozí zahraniční platby musím pochválit jedničkou s hvězdičkou, klesly poplatky i klasické odchozí europlatby.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři