web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 4. kvartál 2012 83,8


Bankovní poplatky.com

 

Další nová nebo přesněji řečeno staronová banka. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Ve IV. čtvrtletí navázala na předchozí kvartál a opět patřila mezi aktivní banky. A opět to byly změny pozitivní. Tentokrát se banka zaměřila na zahraniční platby, kterým se budeme věnovat v další části hodnocení. Vzhledem k minulému zvýšení zatím ponecháváme hodnocení na stejné úrovni. Jinak banka doposud získala přes 30 tisíc klientů (v minulém čtvrtletí to bylo 20 tisíc).

Banka se snaží po svém vstupu na trh každé čtvrtletí přijít s něčím novým. A i tentokrát z hlediska bankovních poplatků zabodovala. S platností od 30. 11. 2012 snížila Equa bank poplatky za platby v rámci zemí EU. Příchozí europlatba nově stojí 9 Kč (z původních 99 Kč) a

odchozí 99 Kč (z původních 199 Kč). Změny poplatků se týkaly také zahraničních plateb. Příchozí zahraniční platba je nově zpoplatněna 29 Kč (z původních 99,- Kč). Equa také přišla s dalším originálním prvkem, když nabídla klientům 33 Kč, pokud vloží peníze do banky prostřednictvím pošty. Jinak banka pokračovala v nabídce různých výhod, bonusů a snížení úrokových sazeb jak u hypoték, tak u refinancování spotřebitelských úvěrů. Kvůli všem změnám i pro toto čtvrtletí zvýšíme naše hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný, jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na třech stranách budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí na 2. místo (za Fio banku). V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule.

Equa bank zvýhodnila poskytování hypoték a do konce roku nabídla bonus 5 tisíc korun, 4. 10. 2012

Minimální hranice výše úvěru pro nejnižší sazby se nově posunulo z 3 miliónů korun na 1,5 miliónů korun. Zároveň došlo ke snížení sazby u hypoték s pětiletou splatností na 2,99% p.a. u Equa hypotéky na refinancování a na 3,09% p.a. u Equa účelové hypotéky.

Equa bank snížila splátky půjčky až o čtvrtinu, 19. 10. 2012

Equa bank spustila produkt RePůjčka - refinancování spotřebitelských úvěrů. Klienti tak mohou nově snížit svou měsíční splátku až o 25 % při zachování stejné doby splácení.

Equa zaplatí 33 Kč klientovi, který do ní vloží hotovost na poště, 26. 10. 2012

Equa bank připravila pro své klienty zajímavou novinku, která dovede suplovat pobočky pro vkládání hotovosti na účet a ještě za to klientům zaplatí.

Equa bank snížila sazby hypoték, 4. 12. 2012

Po říjnovém snížení úrokových sazeb účelových hypoték přistoupila Equa bank s platností od 4. 12. ke snížení sazeb hypoték neúčelových (tzv. Americké hypotéky). Klienti tak mohou získat sazbu na neúčelových hypotékách o 0,3 % nižší, tedy již za 5,69 % p. a. Ještě výhodnější úrok mohou klienti získat, pokud si v Equa bank svou stávající americkou hypotéku refinancují. Získají pak neúčelový úvěr za úrokovou sazbu od 5,49 % p. a.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři