web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 4. kvartál 2012 68


Máš-li zaměstnání, stálý příjem a průměrný plat nebo máš dostatek peněz bokem, tak máš skoro vše zadarmo. Máš-li problém, ztráta zaměstnání, tak plať, vyždímem tě, dokud se dá.

Tato banka se hodnotí težce, hodnocení banky zde doslova ovlivňuje vaše finanční situace. Někdo ji může obdivovat, ale jiný zase kritizovat.

Luboš Moule
Jan Plášil

Čekal jsem od banky více. O jejich revoluční repůjčku jsem požádal 17. října, byla schválena a 19.11.2012 byla zamítnuta. Jejich rychlost, kdy do dvou minut se dozvíte jestli ano či ne není pravda, další banka s nepravdivou reklamou. Internetové bankovnictví má pořád nějaké výpadky.

Petr Kučera
Martina Hedvičáková

 

Nedávno banka nabídla nový spořicí účet Extra s ročním úrokem 2,6 procenta. Úrok se skládá z garantovaného výnosu 1,8 procenta ročně a extra úroku 0,8 procenta ročně, který je na účet připsán, pokud v daném měsíci z účtu neproběhla žádná odchozí platba.

Klienti Equa bank si také nově mohou vložit hotovost na svůj účet prostřednictvím 3400 poboček České pošty a banka jim přitom zaplatí 33 korun za jeden vklad měsíčně. Po zavedení výběrů zdarma ze všech bankomatů v ČR je to tak další zvýhodnění, které Equa bank svým klientům nabízí.

S platností od 30.11.2012 snižuje Equa bank poplatky za platby v rámci zemí EU.
Příchozí europlatba  bude nově stát 9,- Kč (z původních 99,- Kč) a odchozí 99,- Kč (z původních 199,- Kč). Změny poplatků se budou týkat také zahraničních plateb. Příchozí zahraniční platba bude nově zpoplatněna 29,- Kč (z původních 99,- Kč) a odchozí platba bude od 1. 2. 2013 stát 299,- Kč z původních 199,- Kč.

Také Equa bank snižuje sazby u hypoték.

Equa bank uvedla v prosinci na trh běžný účet s individuální úrokovou sazbou pro živnostníky a malé a střední podniky. Produkt má parametry spořicího účtu a v současnosti nabízí podnikatelskému segmentu jedno z nejvyšších úročení na trhu. Úroková sazba pro kreditní denní zůstatek do 20 milionů korun je 1,10 % p.a, od 20 milionů korun výše je to 0,01 % p.a.

Jan Komár
Miroslav Zeman

 

V posledním hodnoceném čtvrtletí se banka skutečně ukázala jako činná a svými inovacemi tak potvrzuje nejen své umístění na třetí příčce v ratingu OVB Vstřícná banka, ale i své postavení na českém trhu. Hned začátkem posledního čtvrtletí začala Equa bank nabízet zvýhodněné poskytování hypoték a s bonusem 5 tisíc korun do konce roku, dále snížila splátky půjček až o čtvrtinu a také nově přišla s možností, kdy si klienti Equa bank mohou prostřednictvím 3400 poboček České pošty vložit na svůj účet hotovost a banka jim za to ještě zaplatí - celých 33 korun za jeden vklad měsíčně. Equa bank také nově rozšířila svoji dosavadní nabídku služeb pro občany, živnostníky, malé a střední podniky o oblast korporátního financování. Pozitivní novinkou je také to, že Equa bank od konce listopadu snížila poplatky za platby v rámci zemí EU. Poslední novinkou, kterou Equa banka v roce 2012 uvedla na trh, bylo spuštění běžného účtu pro podnikatele s individuální úrokovou sazbou. 

Dalibor Z. Chvátal

 

Za hypotéku pět tisíc navrch. To už láká ke sjednání a přesně touto cestou Equa bank šla. Absenci poboček nahradila příspěvkem na zaplacení nákladů jedné poštovní poukázky typu A pro vklad na účet. Razantní snížení poplatků za příchozí zahraniční platby musím pochválit jedničkou s hvězdičkou, klesly poplatky i klasické odchozí europlatby.

Jan Klička

 

Ve znamení nabídek k refinancování, ať už hypoték a nově i spotřebitelských úvěrů, se loňský rok odvíjel u Equa bank. K tomu se na konci roku přidaly nové produkty pro podnikatele. Suma sumárum to znamená už třicet tisíc klientů, což v roce plném ostrého boje na vysoce penetrovaném trhu opravdu není špatné.

Miroslav Zeman

 

Jednoduchá banka nabízející vedle základních produktů – běžných účtů a spořicích produktů – i hypotéky a svou pozornost začíná zaměřovat i na podnikatele. Slabší pobočkovou síť nahrazuje možnost výběru z bankomatu u kterékoliv banky v ČR zdarma.

Bedřich Danda
Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

- ve IV. čtvrtletí  bylo provedeno téměř 30 změn v Sazebníku poplatků, které se  týkaly zejména oblasti běžných účtů, spořicích účtů a úvěrových produktů. Byly zavedeny nové položky a sníženy poplatky za vybrané služby – klienty pozitivně vnímaná zpráva.

Oblast úrokových sazeb:

- došlo ke snížení sazeb u hypotečních úvěrů

Inovace  a novinky:

 - občanům je určena nová RePůjčka – refinancování spotřebitelských úvěrů

- banka rozšířila nabídku služeb o oblast korporátního financování

Marketingové aktivity, komunikace:

- v tomto období nebyla zaznamenána výraznější aktivita banky

Jana Kovačiková
Otakar Schlossberger

 

Banka patří mezi menší až střední banky s celou škálou produktů pro segmenty spotřebitelů a SME. Banka však pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama se ve IV. Čtvrtletí roku 2012 zvýraznila, banka se více zviditelňuje.

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti. 

Hana Fojtová

 

Zjednodušení podmínek pro získání minimální sazby u hypoték na refinancování. Minimální hranice výše úvěru pro nejnižší sazby se nově posouvá z 3 miliónů korun na 1,5 miliónů korun. Bonus 5 tis.Kč již banka nabízela dříve. Sazby začínají na 3,09 % p.a., u refinancování  na 2,99% p.a.  O podmínce výše úvěru pro minimální sazbu jsem se ale dříve nikde nedočetla.  Minimální sazba tedy nebude pro každého, i když se to tak na první pohled může zdát.

Equa také spustila produkt RePůjčka na  refinancování spotřebitelských úvěrů . Stejně jako jiné banky nabízí klientům snížení jejich splátek. A garantuje jejich snížení o 25% a k tomu bonus 1 tis.Kč. Úvěr  je bez poplatků,  a to i předčasné splacení.  Což například ZUNO zdarma nenabízí.  Chcete-li ovšem vědět, jak je to s tím bonusem, musíte kontaktovat banku.  Cílem není tedy říci vše, ale navnadit klienta, aby se bance sám ozval.

Banka v roce 2012 rozšířila svoje portfolio produktů. Běžné účty, vkladové produkty, hypotéky pro fyzické osoby, podnikatelské hypotéky. V prosinci počet klientů bance vzrostl na 30 tisíc. V prvním čtvrtletí 2012 to bylo 11 tisíc. Equa bank se umístila na bronzové příčce v kategorii „Nejdynamičtější banka roku 2012“ v prestižní soutěži Banka roku. Za druhé pololetí roku 2012 uvedla Equa bank na trh 15 nových produktů a služeb.

 

Bankovní poplatky.com

 

Další nová nebo přesněji řečeno staronová banka. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Ve IV. čtvrtletí navázala na předchozí kvartál a opět patřila mezi aktivní banky. A opět to byly změny pozitivní. Tentokrát se banka zaměřila na zahraniční platby, kterým se budeme věnovat v další části hodnocení. Vzhledem k minulému zvýšení zatím ponecháváme hodnocení na stejné úrovni. Jinak banka doposud získala přes 30 tisíc klientů (v minulém čtvrtletí to bylo 20 tisíc).

Banka se snaží po svém vstupu na trh každé čtvrtletí přijít s něčím novým. A i tentokrát z hlediska bankovních poplatků zabodovala. S platností od 30. 11. 2012 snížila Equa bank poplatky za platby v rámci zemí EU. Příchozí europlatba nově stojí 9 Kč (z původních 99 Kč) a

odchozí 99 Kč (z původních 199 Kč). Změny poplatků se týkaly také zahraničních plateb. Příchozí zahraniční platba je nově zpoplatněna 29 Kč (z původních 99,- Kč). Equa také přišla s dalším originálním prvkem, když nabídla klientům 33 Kč, pokud vloží peníze do banky prostřednictvím pošty. Jinak banka pokračovala v nabídce různých výhod, bonusů a snížení úrokových sazeb jak u hypoték, tak u refinancování spotřebitelských úvěrů. Kvůli všem změnám i pro toto čtvrtletí zvýšíme naše hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný, jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na třech stranách budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí na 2. místo (za Fio banku). V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule.

Equa bank zvýhodnila poskytování hypoték a do konce roku nabídla bonus 5 tisíc korun, 4. 10. 2012

Minimální hranice výše úvěru pro nejnižší sazby se nově posunulo z 3 miliónů korun na 1,5 miliónů korun. Zároveň došlo ke snížení sazby u hypoték s pětiletou splatností na 2,99% p.a. u Equa hypotéky na refinancování a na 3,09% p.a. u Equa účelové hypotéky.

Equa bank snížila splátky půjčky až o čtvrtinu, 19. 10. 2012

Equa bank spustila produkt RePůjčka - refinancování spotřebitelských úvěrů. Klienti tak mohou nově snížit svou měsíční splátku až o 25 % při zachování stejné doby splácení.

Equa zaplatí 33 Kč klientovi, který do ní vloží hotovost na poště, 26. 10. 2012

Equa bank připravila pro své klienty zajímavou novinku, která dovede suplovat pobočky pro vkládání hotovosti na účet a ještě za to klientům zaplatí.

Equa bank snížila sazby hypoték, 4. 12. 2012

Po říjnovém snížení úrokových sazeb účelových hypoték přistoupila Equa bank s platností od 4. 12. ke snížení sazeb hypoték neúčelových (tzv. Americké hypotéky). Klienti tak mohou získat sazbu na neúčelových hypotékách o 0,3 % nižší, tedy již za 5,69 % p. a. Ještě výhodnější úrok mohou klienti získat, pokud si v Equa bank svou stávající americkou hypotéku refinancují. Získají pak neúčelový úvěr za úrokovou sazbu od 5,49 % p. a.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři