web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Equa bank | 2. kvartál 2012 78,8


Bankovní poplatky.com

 

Další nová nebo přesněji řečeno staronová banka. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Poplatkovou politiku má nastavenou na principu oslovení aktivních klientů. Běžný účet totiž stojí pro neaktivní klienty (ti, kteří si posílají na účet méně než 15 000 Kč měsíčně, nebo mají v průměru menší zůstatek než 150 000 Kč či nemají u banky hypotéku) 99 Kč, což je na novou banku docela vysoká částka. Naopak aktivní klienti, kteří si banku zvolí jako svou hlavní, mají při splnění alespoň jedné z uvedených podmínek, účet zdarma. Equa bank se tak přidala k ostatním bankám, které nějakou podmínkou limitují svoji poplatkovou politiku a nabízejí účet za výrazně výhodnějších podmínek (např. Raiffeisenbank, GE Money Bank, Poštovní spořitelna, Citibank, KB atd.). Banka zatím získala přes 13 tisíc klientů. Poplatková struktura se nezměnila, takže hodnocení ponecháváme z minulého čtvrtletí.

Banka se snaží po svém vstupu na trh každé čtvrtletí přijít s něčím novým. Minule to byly hypoteční úvěry, které Equa nabídla jako první z nových bank, s bonusem 5 000 Kč. V aktuálním čtvrtletí přišla banka s neúčelovou hypotékou pro podnikatele. Aktivitu banky budeme i nadále důkladně sledovat, a pokud Equa bude dál nabízet proklientsky zaměřené a poplatkové vlídné služby, zvýšíme ji v této části hodnocení.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný, jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na dvou stranách budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak vysoké hodnocení ponecháváme.

Z Kalkulátoru bankovních poplatků vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a Equa běžný účet (ostatní již nenabízená konta jsme z kalkulátoru odstranili) se pravidelně umisťuje na prvních dvou místech v profilech aktivní a pobočkový klient. Podle Q Reportu Scott & Rose zaplatí ročně standardní klient 650 Kč (což je na úrovni mBank). Tato částka je stejná, jako v předchozím čtvrtletí. Hodnocení v této části tedy není důvod měnit.

Equa bank přišla s neúčelovou hypotékou pro podnikatele, 24.5.2012

Equa bank rozšířila portfolio hypotečních produktů o neúčelovou hypotéku PRO určenou podnikatelům. Využít ji může každý podnikatel, který je ochoten zajistit úvěr bytem nebo rodinným domem. Oproti běžné neúčelové hypotéce má hypotéka PRO sazbu nižší o 1 % p.a. Podnikatelé tak mohou získat úrokovou sazbu už od 5,39 % p.a.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři