web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení ČSOB | 3. kvartál 2014 68,3


Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

ČSOB se nesla ve třetím čtvrtletí 2014 na vlně svého projektu mobilních platebních terminálů pro řemeslníky a živnostníky. ČSOB a Era ve spolupráci s O2 jako první na českém trhu odstartovala ve třetím čtvrtletí komerční provoz přenosného platebního terminálu, který pomůže živnostníkům a obchodníkům zjednodušit platební styk se zákazníky i celkovou správu jejich financí. Z pilotního do komerčního provozu plynule přechází zhruba více než 500 podnikatelů.

 

Další novinkou této banky se stala tzv. předplacená karta. Plnohodnotná platební karta bez nutnosti vlastnit bankovní účet. ČSOB vyvinula platformu, díky které mohou firmy svým zákazníkům nabízet vlastní platební karty. Prvním klientem ČSOB v této oblasti je síť vybraných prodejen COOP. Předplacené karty, které v západní Evropě a USA rychle nabývají na popularitě, cílí především na lidi, kteří se nechtějí vázat. 

Martina Hedvičáková

Jiné dobré zprávy, např. v podobě vedení kontokorentu zdarma, jsou mimo rámec sledovaných průměrných měsíčních nákladů za vedení účtu. ČSOB i dceřiná ERA se vydaly podobnou cestou jako minulý kvartál Sberbank a zjednodušují sazebník. Součástí je i většinové zlevnění u výběru z bankomatu v zahraničí - nově je paušální 100 korun (80 korun + 0,5 % z vybírané částky). 

Olga Ortová Šeflová

Československá obchodní banka zaznamenává dlouhodobý úspěch v oblasti investičního bankovnictví, zejména pak v kolektivním investování se širokou nabídkou garantovaných fondů. Atraktivní mobilní bankovnictví ČSOB má stále větší počet uživatelů. Možnost používání bezkontaktních platebních karet chce rozšířit i na terminálech hromadné dopravy některých větších aglomerací. Vyvinula možnost plateb prostřednictvím přenosných terminálů pro drobnější obchodníky a řemeslníky, zprostředkuje vydání vlastních platebních karet firmy jejím zákazníkům. Velmi se banka zrychlila v posuzování online spotřebitelských úvěrů. Sázka na bankopojištění, nabízené na pobočkách banky, se ČSOB vyplatila v počtu uzavřených pojistných smluv své dcery. Doufejme, že tentokrát bude brát ČSOB vážně svoji nabídku úvěrů se speciálními benefity pro malé a střední podniky (a nebude se k nim chovat tak, jako ve finanční krizi, kdy jim začala podstatně snižovat splatnost kontokorentů nebo neustále přehodnocovat úvěrové rámce) (+ 2 body).

Markéta Grušáková

Jednoznačně pozitivním krokem je uložení prostředků katolické církve do investičního fondu tohoto bankovního domu. Stamilióny, které církev získá v rámci církevních restitucí, jednoznačně posílí ČSOB na trhu, část prostředků navíc ČSOB již nyní zhodnocuje. Oceňujeme také snahu banky o podporu používání bezkontaktních platebních karet. Díky spolupráci s Mastercard a Dopravním podnikem v Liberci můžou tamní obyvatele platit bezkontaktně kartou stejně jako v Londýně.

Vladislav Flek

Nová kampaň zaměřená na menší podnikatele, jinak v mezičtvrtletním pohledu nepříliš změn. 

Otakar Schlossberger

Z pohledu ČR patří ČSOB mezi velké banky, které působí na trhu dlouhodobě. Nabízí všechny produkty, které lze od banky očekávat. Má poměrně širokou škálu poboček, které však vystupují jednak pod hlavičkou ČSOB, jednak na pracovištích České pošty pod hlavičkou tzv. poštovní spořitelny, což je divize ČSOB. Tato je zejména zaměřena na drobnou klientelu působící v menších městech a na nižší příjmové skupiny obyvatelstva. Jejich internetové stránky působí stále poněkud „konzervativně“, nicméně podávají všechny potřebné informace.

Také tato banka je také zařazena do systémově významných institucí a tudíž, podle mého názoru, se na ni vztahuje totéž, co bylo uvedeno u ČS, a. s.

Sazebník pro spotřebitele je poměrně komplikovaný a ceny v něm uvedené osobně považuji za „nepřiměřeně“ vysoké.

Reklamu banky vnímám spíše za celou finanční skupinu – banku, pojišťovnu, Hypotéční banku, příp. další finanční instituce v rámci skupiny

Banka se zapojuje také do společenské odpovědnosti, ale ve srovnání s výší hospodářského výsledku a aktivitami jejich konkurentů by, podle mého názoru, mohla činit více. Banka podporuje kulturní a společenské aktivity.

Její divizi „ERA“ je prezentována vůči spotřebiteli jako „samostatná banka“, což považuji za klamání spotřebitele.

 

Hodnocení ponechávám na stávající úrovni II. čtvrtletí 2014. 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři