web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení ČSOB | 2. kvartál 2014 66,4


Otakar Schlossberger

Z pohledu ČR patří ČSOB mezi velké banky, které působí na trhu dlouhodobě. Nabízí všechny produkty, které lze od banky očekávat. Má poměrně širokou škálu poboček, které však vystupují jednak pod hlavičkou ČSOB, jednak na pracovištích České pošty pod hlavičkou tzv. poštovní spořitelny, což je divize ČSOB. Tato je zejména zaměřena na drobnou klientelu působící v menších městech a na nižší příjmové skupiny obyvatelstva. Jejich internetové stránky působí stále poněkud „konzervativně“, nicméně podávají všechny potřebné informace.

Také tato banka je také zařazena do systémově významných institucí a tudíž, podle mého názoru, se na ni vztahuje totéž, co bylo uvedeno u ČS, a. s.

Sazebník pro spotřebitele je poměrně komplikovaný a ceny v něm uvedené osobně považuji za „nepřiměřeně“ vysoké.

Reklamu banky vnímám spíše za celou finanční skupinu – banku, pojišťovnu, Hypotéční banku, příp. další finanční instituce v rámci skupiny

Banka se zapojuje také do společenské odpovědnosti, ale ve srovnání s výší hospodářského výsledku a aktivitami jejich konkurentů by, podle mého názoru, mohla činit více. Banka podporuje kulturní a společenské aktivity.

Její divizi „ERA“ je prezentována vůči spotřebiteli jako „samostatná banka“, což považuji za klamání spotřebitele.

 

Hodnocení ponechávám na stávající úrovni III. čtvrtletí. 

Miroslav Zeman

ČSOB se začátkem dubna začala podílet na nové možnosti a formě placení prostřednictvím automatů DELIKOMAT.

Společnost MasterCard®, připravila ve spolupráci s bankou ČSOB, její obchodní značkou Era a společnostmi DELIKOMAT a Ingenico nové, zatím jedinečné využití bezkontaktní služby PayPass™. Banka se tak podílí na nové možnosti bezkontaktního placení v nápojových a výdejních automatech společnosti DELIKOMAT, na veřejnosti známých i pod obchodní značkou cafe+co.

A s další inovativní novinkou přišla ČSOB hned následně. ČSOB a Era nabídla obchodníkům a živnostníkům jako první na českém trhu přenosný platební terminál, který jim usnadní platební styk se zákazníky, urychlí a zjednoduší správu financí. Platit kartou tak nebude nutné jen v kamenných prodejnách, ale i třeba přímo na stavbě či terénu.

 

Další novinkou této banky se stalo tzv. BANKOPOJIŠTĚNÍ. V polovině května v ČSOB odstartovala kampaň představující novinku Bankopojištění. Kombinace služeb banky a pojišťovny má umožnit klientovi vyřídit vše potřebné při jedné návštěvě bankovní pobočky. 

Petr Kučera
Martina Hedvičáková

ČSOB v tomto čtvrtletí zavádí bankopojištění - díky němu mají zájemci nebo klienti vedle bankéře k dispozici i pojišťovacího poradce.

ČSOB a Era nabízí obchodníkům a živnostníkům přenosný platební terminál, který jim usnadní platební styk se zákazníky, poskytne konkurenční výhodu a současně také urychlí a zjednoduší správu financí.

ČSOB zvítězila podle časopisu Global Finance o nejlepší banku v ČR.

 

Aplikace ČSOB a Era Smartbanking se těší velké oblibě mezi uživateli chytrých zařízení, z tohoto důvodu si klienti ČSOB mohou vytvořit QR kódy pro platební příkaz. Ten lze poté přeposlat spolu s náležitostmi platbye-mailem. Vyžádání platby se tedy stává komfortnější, rychlejší a jednodušší záležitostí.

Olga Ortová Šeflová

Nová dokonalejší mobilní aplikace Československé obchodní banky pro chytré telefony se zdá být nejkvalitnější na českém bankovním trhu. V rozsahu a oblíbenosti používání bezkontaktních platebních karet se ČSOB daří. V oblasti investičního bankovnictví ČSOB neustále rozšiřuje investiční nabídku klientům. Zato v úvěrové oblasti jsme žádné převratné novinky nezaznamenali, poplatková a úroková politika se také příliš nemění, banka v mnoha ohledech patří mezi těžkopádnější. (+ 1 bod)

Markéta Grušáková

ČSOB se ve druhém čtvrtletí podařilo uvést do praxe bezkontaktní platby v automatech na kávu a drobné občerstvení. Jedinou, za to velmi zajímavou novinkou je tzv. bankopojištění. Klienti banky tak mohou řešit jak pojištění, tak bankovní záležitosti při jedné návštěvě. Klienti ČSOB mají na pojištění na bydlení navíc slevu 15%.

Bedřich Danda
Vladislav Flek

Nabídka mobilního  platebního terminálu má potenciál, který ovšem bude muset ověřit čas. Totéž platí pro možnost nabídky investičních produktů ČSOB v síti Poštovní spořitelny nebo Bankopojištění.  


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři